La rugul nu este rupt sub acoperire

Video: Cum se ascunde strugurii pentru iarna. Primul an (1 an)

trandafiri Shelter

În curând, sper că va veni timpul să dezvăluie trandafiri. Cu emoții de așteptare pentru acest moment - oricare ar fi acestea? care a supraviețuit marelui îngheț, sunt sigur, și dacă atât mai grea acoperirea lor de zăpadă aici nu este rupt? Zăpadă atât de mult în grădinarul meu de memorie și nu-mi amintesc. Și zăpada este adesea presată cu încălzire, apoi a înghețat și transformat în crusta de gheață solidă. imaginați-vă ce o greutate, probabil zeci de kilograme pe metru pătrat. Ce evadează acest suport!
Desigur, în mod ideal, a pus peste îndoit în jos și fixat la pământ chiar trandafiri arc pentru focar. Aceste arce fixați împreună la șina de sus sau de armătură, astfel încât acestea să nu fie înclinat cadru și a avut mai mult rigiditate. Apoi ascunde sus pot fi tăiate, lipite în două straturi. Dacă există o dorință de a drege, nu strică să dea o altă bandă de film din partea de sus a cort-tunel pentru zăpadă rostogolit în jos și adăpost nu se udă. 
Materiale de acoperire este convenabil atașat la clothespins arce de papetărie (pentru teancuri de hârtie sau de bani :)) Apoi, nu a crescut cu siguranta rupt.
Dar există un alt truc viclean care previne fractura de ramuri majore de trandafiri sau alte arbuști, care necesită adăpost pentru iarnă. Pur și simplu îndoire tufiș, este necesar să se anexeze la baza unei sticle de plastic de sub apă. Mai bine răsucită. Valoarea sticlei depinde de dimensiunea de Bush.
Sticla va susține fundamentul ramurilor și indiferent cât de presat de zăpadă, nu va scăpa de fisura la baza.
Poate un pic de consiliere nu este la timp - înainte de primăvară. Dar dintr-o dată am uitat?

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu