Trandafirii mei

Video: trandafiri mei 2015

Sunt foarte experimentat în acest an pentru trandafiri lor: au suferit! In toamna anului trecut din cauza probleme cu mutarea nu am putut, în timp pentru a ajunge la un adăpost pentru iarnă. Zăpadă, desigur, au existat multe, dar frica nu a lăsat: cum să-și petreacă iarna, vymerznut nu-i așa? Iernat. In primavara, le-am gătit o nouă provocare: un transplant. M-am mutat frumusețea mea de la vechea la noua grădină.

un trandafir plina floare

Mutat cu aventuri))) În timp ce am fost ocupat în grădină vechi, sapa adanc in diferite plante, pregătirea pentru transport, ambalare, a doua zi a trecut în liniște. Alenka acasă ne-am întors în prima oră a nopții. O primăvară caldă, soarele încălzește - în trunchiul plantei nu se va lăsa ... să descarce, și apoi îmi dau seama: Rose goale-rădăcină până mâine pur și simplu nu va supraviețui. „Alain, - spun eu - Carry lanterna. planta Rose va! „In timpul noptii :))

trandafir

Imaginați-vă imaginea: un întuneric, liniștită, și pe teren în fața casei sub bărbați de construcție cu lopeți la lumina unui ceva dig felinar :))) Ei bine, în sat, în acest moment oamenii erau încă nu suficient ... Dar, desigur, în noaptea am doar aceste tufișuri lungă suferință prikopalis și udă abundent, astfel încât să nu uscat. O potrivire buna este încă angajat într-o zi mai târziu de vreme tulbure. Și apoi am așteptat cu trepidație - va sau va muri?

Video: 1. rozy.Roses mele

Red rose

Supraviețuit! deteriorat grav groundcover rozeta - a fost o mulțime de muguri, rădăcini după transplant nu au făcut față cu mesele lor. Dacă grav tăiat toate secat, iar acum ea vine încet la viață. Dar restul de noua locație, este văzut de suflet a trebuit să - stea, în întregime acoperite cu muguri și să le dezvăluie fiecare alte flori superbe.



Rosebush

Bucșe foarte mici, dar o mulțime de culori - Sunt în grădina veche nu a mai văzut atât de bine împreună și abundent în floare. Și această insulă elegantă între o revoltă de ierburi încălzește sufletul, ajută să credem că într-o zi (sperăm că în curând!) Vor fi grădină reală mare și frumos - va crește și floare la fel ca aceasta Bud, care va deveni în curând în Rose luxuriante!

boboc de trandafir

varietatile de trandafiri I - vai! - Nu-mi amintesc: tag-ul a pierdut câțiva ani în urmă. Dar acest lucru nu mă împiedică să se bucure de culorile lor))) Sper că s-au bucurat admirand-le!

trandafir galben

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu