Trandafiri arbuștilor și a mea pentru ei

Trandafiri capricios și blând în mugurii lor, unele nu le place să fie în jurul lor în jurul valorii de agita - ele sunt ca oameni. Vreau să-ți arăt tufă de trandafiri mea - mai puțin rezistent la ierni aspre, ele au o mulțime, acum raznotsvete: de la galben deschis la roz pal.

Video: My grădină de trandafiri în floare! Totul despre trandafiri. grijă de trandafiri. Cum să crească trandafiri

trandafir galben

Galben a crescut de mai mulți ani, a plantat în timpul erei sovietice. In iarna adăpostind ramuri de pin molid.

Roșu tufă de trandafiri

Al doilea trandafir este aceeași vârstă, este un trandafir roșu Bush.

Flori trandafiri purpurii - o frumusete extraordinara, de marimea unui mare si rezistent la inghet. Dar, în același adăpost pentru iarnă ar trebui să fie, pentru că zăpada este uneori insuficientă.

Toate celelalte au crescut - și sunt mulți - au fost tot mai mare de răsaduri olandezilor. Am încercat să cumpere de la o pepinieră locală, trei prins doar unul, și sa uscat pentru anul viitor.

Primul an de înflorire trandafiri olandezi

Pe o fotografie roșu olandeză - primul an de înflorire.



Rose Red Dutch

trandafiri olandezi necesită mai multă atenție, va trebui să taie în mod corespunzător, atunci ei te vor incanta cu culorile lor.

îngrijire diligente trandafiri va determina în mare măsură dezvoltarea sa viitoare, de creștere și înflorire.

Tot în jurul meu a crescut în locul vacanță de familie, așa că am o bună abordare pentru fiecare tufiș. Le-am fertiliza de trei ori într-un sezon. De primăvară - înainte de înflorire, atunci când Bloom de două ori. Cumpara-a gata de îngrășământ resort special pentru trandafiri, și decupaje iarbă de vară se toarnă apă, insista, iar această udare apa merge borcan litru la o stropitoare.

Cel mai enervant a crescut afidelor. Acum câțiva ani, am găsit o modalitate buna de a scapa de ea. Cumpara sampon pentru pisici sau caini de rasa purici într-un litru de apa o lingura de sampon si spray-trandafiri. Și trandafirii bine și afide dispar instantaneu.

Toate trandafiri am cresc într-o poziție deschisă soare, ca umbra nu este deosebit de pasionat de. Terenul nu este în mod special gatiti, cumpara doar un gata pentru plantarea de flori, apoi în teren deschis pentru a săpa o groapă și du-te la culcare acest teren. În ea și plantarea unui nou trandafir.

trandafiri vechi sunt în creștere mult timp în același loc, se taie doar vechi lăstari. Plantarea trandafiri în primăvară, noi nu supraviețuiesc toamna. Vara ofera un moment bun pentru a lua trandafiri rădăcină. Distanța dintre placa - 40-50 cm.

Aceasta este, probabil, floarea care place în orice moment în timpul înfloririi și mugurilor și se dizolvă o ceașcă de flori. Și nu pentru a vedea ei fading rapid resetează petalele.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu