15 Dintre soiurile mele cele mai preferate de Muscari

Îmi place de primăvară de primăvară și bulbi de flori. Pe unul dintre primele locuri pe care le stau pe această listă o muskariki varietate. Mulți oameni cred că există doar albastru cobalt Muscari. Dar nu este așa. Ele pot fi alb, albastru, roz, violet și chiar roz. Poate fi parfumat și, practic, fără miros, care le fac ciorchini frumoase si dragute. Cu grijă corespunzătoare în primăvara devreme ei fac o distilare bună.
Ele pot fi plantate aproape oriunde - pe dealuri alpine si pietroase, de flori și ziduri de sprijin, în ghivece și containere de terasă. Variante de milioane, și poate mai mult. Să vorbim despre diferitele soiuri și opțiuni pentru proiectarea lor de aplicare. La urma urmei, în esență, ei nu numai incredibil de frumoase, dar, de asemenea, foarte modest. Ei nu ating mouse-ul și alte rozătoare, care este de asemenea important, ele sunt destul de îngheț și rezistente la frig. Nu este un material perfect pentru tot felul de peisagisti si florari?

Deci, aici vom merge. Și începem cu cele mai populare și bine-meritata clasele armeniacum

Armeniacum + Tulip Orange Emperor

De asemenea, arată bine într-o pereche de lalele albe cu o mărunțel, de exemplu, gradul Calgary și fritillyariyami Imperial (Fritillaria Imperialis)

Armeniacum + Tulip Calgary_Tr_ + Fritillaria Imperialis_DSCN4235

Mai mult, îmi place soiul cunoscut Azureum

grad Azureum

Este frumos în sine, și în ghivece, și în combinație cu multe alte melkolukovichnymi.

Azureum în pot_DSC_7074

Nu mai puțin interesantă varietate bi-color latifolium

Video: dovleac #. soiuri Muscat de dovleci. Dovleac Harvest 2016

latifolium

Această varietate arată bine în combinație cu lalele galbene, roșii și roz. Acest soi este adesea numit mai bicolor

Latifolium_ (bicolor) _DSCN2190

Următorul este un soi frumos numit Ocean Magic. Vezi cum arată frumos într-o pereche cu un galben buret lalea Spider galben

Video: Zece dintre cele mai bune soiuri de trandafiri

Ocean Magic + Tulip galben Spider_DSC_7447

Am uitat complet despre Muscari alb. Sunt de acord că acestea sunt, de asemenea, arata foarte frumos, inclusiv cu zambile
Grad alb Magic:

alb Magik

Muscari alb Magic, Hyacinth sacou albastru, galben Terry lalea timpurie pentru copii:

Video: Caprese cu pesto (Insalata Caprese)

Jacheta Alb Magic + Albastru + Galben Pat _DSC_0186 (DE)

În continuare vom avea un fel de turbat albastru Spike. Se pare minunat, în grupuri, în colaborare cu alte culturi, precum și în sine.

Albastru Spike_DSCN3767

Albastru Spike_DSCN3767 2

Video: Saints Row 2 Walkthrough [Partea 1]

Noi încă nu am avut Muscari galben. Aici este o varietate foarte frumos și foarte parfumat. Nu este nimic numit de Aur Fragrance -. «Parfum de aur“ 

parfum de Aur



Mai mult, astfel aromatic Muscari sunt lungimi diferite, așa cum se arată în următoarea imagine, care descrie trei soiuri complet diferite

Muscari galben

Și totuși, acest tip și formă de Muscari sunt alb și violet și jumătate, atâta timp. Ele sunt, de asemenea, foarte parfumat! și au un maro caracteristic „boturi“

alb și purpuriu și jumătate atâta timp

Și, în timp ce noi nu am avut soiurile roz. Până în prezent, știu 2 soiuri roz.
Grad roz Sunrise:

Grad roz Sunrise

Și sortați Gul Delight:

Și sortați Gul Delight

Acum, destul de multe soiuri de culoare închisă. De exemplu, Key Biscayne:

De exemplu, Biscayne_DSC_5166 cheie

Sau aici e un alt fel de fără un nume, încă doar numărul nr 118A_DSC_5178

nu 118A_DSC_5178

Sau aici, dimpotrivă, foarte frumos, lumina sau două tonuri de culoare:
Sortarea Mount Hood:

Sort Mount Hood_DSC_0068_7 DACH

Din păcate, numele soiurilor nu știu ... Este încă prea nou produs:

Din păcate, numele de soiuri care nu știu ...

Sau aici este, de asemenea, foarte frumos și colorat originale. De asemenea, o noutate:

Dar sunt destul de mici muskariki

prea noutate

Ei bine, iată ce se poate face din diferite soiuri de muskarikov)))))))

soiuri diferite

După cum puteți vedea, varietatea este foarte mare, și, de asemenea, de a alege ceea ce este de la)))))
Ai o zi buna!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu