Grad Muscari albastru Spike

Video: Phalaenopsis SOFT CLOUD (NU EKVESTRIS) 🙊

Întotdeauna am le numesc așa - muscari sau muskariki, ei bine, nu-mi place numele de Muscari sau zambile murin! Cum se poate numi o astfel de frumusețe un fel de rănit) totul primăvară ne incanta cu florile lor delicate și o aromă plăcută.

Muscari Albastru Spike

Video: DTPS. Phalaenopsis 'OX Firebird' ..9-22-2015


Mai târziu, toate florile SPIKE BLUE, aproximativ la mijlocul lunii aprilie. Dacă ești norocos, iar vremea este rece, vă puteți bucura de un minunat 3 săptămâni vedere din flori duble. Ei bine, în cazul în care, în acest moment, am deja găzduit de vară, un maxim de 2 săptămâni, și toate florile au uscat și uscat.
Încă nu cresc Muscari? Pune cu siguranta nu vei regreta! Ele sunt modest, reproduce rapid, ușor forțând. Cu toate acestea, nu voi repeta, avem deja pe site mare articol, în care normele detaliate de plantare și îngrijire de muscari, descrie cele mai populare soiuri și sfaturi cu privire la selectarea plantelor însoțitoare. Îmi place ciorchinilor miniaturale, așa că am încercat să le-a pus într-o vază, să fiu sincer - stau exact o săptămână! Mai mult decât atât, camera în care buchet, plin de aroma delicată abia sonoră)
Aș vrea să cumpere roz muscari roz surpriză, dar există un lucru. Pe site-urile web de diferite furnizori pentru același titlu în flori fotografie variază foarte mult în culori: pe cel pe care il intens roz, în timp ce altele - cele mai cremoase, cu o tentă roz.

Are cineva să crească soiuri de Muscari roz surpriza? Împărtășește-ți experiențele cu privire la culorile lor adevărat!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu