Garden Natalia Zhukova

Garden Natalia ZhukovaGarden Natalia ZhukovaGarden Natalia ZhukovaGarden Natalia ZhukovaGarden Natalia ZhukovaGarden Natalia Zhukova

Natalia Zhukova - proprietarul grădină la suburbiile sud-vest. Terenul de 25 de acri situat pe locul unei păduri de molid vechi. Grădină Varsta - 45 ani, dar a început să se dezvolte în mod activ în ultimii cinci ani. Această grădină se poate spune că colțurile sale sunt realizate din dorințe, tradițiile familiale și obiceiurile proprietarilor săi și prietenii lor.

Natalia Zhukova vorbește despre grădina lui:

Soțul meu - un susținător al liniilor drepte, el preferă să curețe gazon și conifere, cu forme geometrice clare. Am încercat să fac site-ul nostru un umbroase, pistă - lichidare, și mâncare, jnepenișurilor și Tui dilua arbuști cu frunze ornamentale.

Eu, ca mulți grădinari început, nu a putut evita greșelile. De exemplu, cumparat gazde, și apoi am văzut în reviste de plante minunat numit funcționalitate este - mi-a plăcut, de asemenea. Un cuplu de ani uita la achizițiile lor, nu a putut înțelege de ce sunt atât de asemănătoare. Faptul că acestea sunt nume diferite pentru aceeași plantă, am aflat mai târziu.

Și aceste gafe erau mulți. În cele din urmă, obosit de a cumpara fabrica de necunoscut, și într-un an sau doi transplantat. Cunoașterea lipsea. În 2003, am mers la cursurile de design de peisaj. Acolo a învățat că stilul poate fi nu numai în haine și coafuri, dar, de asemenea, în proiectarea grădinii, am dat seama cât de important este de a planifica totul dinainte. Desigur, cursurile nu mi-a dat o soluții gata făcute, dar a schimbat ideea mea a ceea ce ar putea fi grădină. Ei ma făcut să mă gândesc.

Video: O plimbare prin grădină Natalia Zhukova, partea 4

tradiții

In fiecare vara pe veranda de la domiciliu am stabilit masa, și toată lumea a adunat pentru o petrecere de ceai seara. Într-o zi el sa prăbușit la bătrânețe. Înlocuindu-l nu a fost. Dar aceste get-întâlniri sunt foarte lipsesc. Ideea a fost născut pentru a crea un colț de ceai.

Video: Natalia Zhukova

Am pus cortul și a cumpărat un set de plastic, și a fost foarte&plictisitor hellip-. Mi-ar fi pus cu bolta goale - încă adăpost de ploaie, dar culoarea verde stralucitor al mobilierului am fost foarte supărat. Și am pus podea fieldstone, închise capacele de plastic și perdele ridicate în grabă. Ca și în filmul Cei trei muschetari, atunci când Oleg Tabakov iese din cort&hellip- Si din moment ce cinci ceai ora - tradiția engleză, în următorii era un rozariu. În opinia mea, este destul de limba engleză Corner. Cu toate acestea, prietena mea, și cu aprovizionarea și mulți dintre prietenii noștri numesc pavilionul francez.

dori

Soțul meu a lucrat timp de mai mulți ani cu companii japoneze. Și am fost foarte departe de cultura de est. Dar vorbesc din Japonia au avut loc de dimineața până seara. Printre prietenii au fost fanii din bucătăria japoneză. Chiar si japonezii au început să scadă pentru o vizită. În general, am fost sortit să creeze Japonia lor.

Gazebo construit în urmă cu patru ani. Trebuie să spun că multe lucruri am făcut greșit. Imaginile din reviste și unele filme japoneze - toate informațiile vizuale, pe care am îndrumat. Am plantat minuscul jnepenișurilor și le-au umplut cu pământ în jurul valorii de moloz. Mi-a plăcut la început. Dar, cu atât mai mult am învățat despre Japonia, cu atât mai mult a dorit să facă o schimbare.

În acest an am făcut un iaz pe site-ul de dumping, arborat Maples și rododendroni. Mai ales frumos aici pe timp de noapte: iluminat alege pietrele și un mic măr japonez, foarte spectaculos, care curge ceață artificială deasupra apei. În anul următor va încerca să aranjeze intrarea în această zonă, iar restul, sper să-l termin prin natura. Deja în iaz erau două broaște mici, piatră plimbându codobatură în ienupăr a făcut un cuib de Robins. În pădurea deșeurilor din stânga grădină de colț, dar acum nu este clar - trăia un arici. În general, populația locală este strâns.



compromisuri

Avem o mulțime de fani de gratar, gratar si in mod constant transferate înainte și înapoi. Ca rezultat - pete chel in jurul gradinii. Cu aceasta era necesar să facă ceva. Iar ideea este copt cu terase. Deoarece Kebab - Est fel de mâncare, și a decis să facă chioșc în stil oriental, cu perne. Inainte de pardoseala pe nisip boabe sunt în creștere, acestea amintesc de stepă, deșert. Și ea pergolă - oază: în jurul valorii de trandafiri, crin și caprifoi.

Arome si culori sunt inspirate de poveștile Arabian Nights și filmul Magic lampa lui Aladdin de la o copilărie îndepărtată. semenii noștri se prezinte aici sultanilor, tolănit impozant pe perne colorate.

Yuzhane-chiparos în suburbiile nu cresc în grădina noastră au fost înlocuite Tui - să nu ardă în soare, nu se încadrează în afară de zăpadă grea, perfect dețin o formă piramidală îngustă. În primul rând a pus patru plante mici, dar timp de trei ani, au dat un impuls mare. A trebuit să cumpere două mai mult pentru a extinde imaginea.

Stepa cerc

De ce era grădina de cereale? Există gratar orientale luminoase și chioșc japonez calm. Ele sunt izolate una de alta, dar au fost nevoiți să combine într-un fel. Mi se părea plictisitor pune pur și simplu între copaci și arbuști, deși dimensiunea site-ului ar face.

Așa că am aterizat aici cereale locale fără pretenții, acestea sunt ochii o perioadă de odihnă de culori luminoase. găsit imediat un loc și plante de stepă: tysyachelistnik, Stahis, anafalis, stevia, Burnet, in, musetel, stonecrops. Și în floare iunie Eremurus.

grădină neukryvnoy

Nu-mi plac florile tăiate și o zi de naștere am avut în luna iulie. Prin urmare, prietenii mi dea trandafiri în ghivece, iar eu le planta în grădină. Doar 67 din cele 25 de tufișuri, mi-am cumpărat, atunci când am fost doar începutul pentru a dezvolta site-ul. Când Rose a fost un pic, le-am ascuns în timpul iernii, dar în ultimii trei ani, nu. Desigur, ele congela puțin deasupra nivelului stratului de zăpadă, dar nu preyut, ceea ce înseamnă mai puțin bolnav. De-a lungul anilor, am pierdut doar trei din tufiș, și, aparent, nu a fost o instalație pentru clima noastră. Singurul negativ - primăvara unsheeted a crescut treaz timp de 2-3 săptămâni mai târziu.

Eu practic nu am adăpostit în timpul iernii. Cât timp am ocazia de a dansa in jurul plantelor capricioase: în țară locuiesc șase la șapte luni. Dar eu nu fac, probabil, în grădina de microclimat bun. Brad înalt în jurul perimetrului stins nord rece și vânt nord-vest.

Subiectul mândria mea - instabilă la Moscova Chamaecyparis Lawsoniana `Ivonne`. Am vrut atât de el să crească în grădina mea! Acum patru ani, am plantat o tufă în înălțime de 40 de centimetri. Primii doi ani de pauza de iarnă și înclinat. Acum a crescut la douăzeci de metri și a fost iernat două ierni fără adăpost.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu