Rusia Gardens: Gardens din suburbiile Elena Zolotareva



Video: tomate însămânțează pe răsaduri. 2 Metoda de plantare. grădinărit

Gazebo în grădina Elena Zolotarevaiaz decorativ pe site-ul Elena Zolotarevapat de flori la locul de Helena ZolotorevoyCasa si gradina mobilier pe zona Helena ZolotorevoyElena Zolotarev - proprietarul unei grădini în satul Larks, Regiunea Moscova. Pe un teren de 7,5 hectare de casa plasate, dependințe, mobilier de gradina, iaz decorativ și o piscină, saună și o grădină de legume mici. Timp de patruzeci de ani, din 1969 familia Zolotarev a reușit să creeze o mică grădină de pe site-ul dvs., dar foarte confortabil.

Video: răsaduri din gradina Rusia

Elena spune:

Părinții mei au început să creeze această grădină în anii șaptezeci. Deși au existat instrucțiuni stricte cu privire la cât de mult ar trebui să fie cultivate în zonele în asociații horticole. În conformitate cu aceste cerințe, părinții au plantat meri și arbuști fructiferi, dar eu si frumusete - culorile de ulei. Odată ce Comisia a ajuns - să numere plantele utile. Sa dovedit că au fost puține, și am început să dea vina pentru utilizarea ineficientă a terenurilor. Și apoi pentru că ar lipsi zona. Părinții sunt amintit de timp de o sută de tufe de păducel garduri vii și le-a cerut să numere. fructe total satisface comision de mare. Deci păducel grădina noastră salvat de necazuri.

Anii au trecut, și dintr-o dată am vrut să fac site-ul nostru foarte frumos și confortabil. Am luat în mod activ de lucru, și ... nu am reușit. Tot ceea ce am făcut în primul an, a fost neatractiv: lucrul cu plantele nu au avut experiența, cunoștințele - nr. În timpul iernii, când a existat mai mult timp, m-am așezat la literatura de specialitate. Re-citit muntele de cărți și reviste despre flori, design gradina, diapozitive alpine. Și așteaptă cu nerăbdare să primăvară. Am început să vină primele idei tentative. ajutor și sprijin oferit extraordinar de soțul meu - fără grădina lui nu ar fi atât de frumos. Site-ul nostru - o creație comună.

Când am început conversia în grădină a crescut cu două verde și albastru două mâncare, castan, agrișă, portocaliu bate joc, măr și arbuști fructiferi. Patru mâncat pe o suprafață mică - este nejustificată, dar au o mână, nimeni nu sa ridicat în picioare. molid mari sunt foarte frumoase, în căldură oferă umbră. Și noua noastră grădină a trebuit să se încadreze în peisajul existent. Desigur, într-un spațiu curat de a acționa mai ușor, dar dacă vă decideți să refacă grădina vechi, nu se grăbesc să o parte cu copaci mari, încearcă să creeze pentru ei un cadru demn. Deși câțiva meri și arbuști am avut încă să fie abandonată. La brazii ne-am tăiat doar ramurile inferioare. Sub una dintre ele să stabilească un deal stâncos, baza cărora sa ridicat la jnepenișurilor. Și sub molid albastru făcut deal și plantat plantele sale.

La început, am tăiat toate fading culoare, încercând să mențină paturi de flori, în perfectă ordine, dar unele exemplare au început să scadă - de exemplu, Bellflower. De-a lungul timpului, am dat seama că nu toate florile doresc să crească până la punctul pe care le-am luat. Dar, dacă nu taie mugurii și să dea plante de semănat, apoi mai târziu, ei germineaza si cresc ori de câte ori le place. În plus, semințele proaspete clopot, Delphinium și multe alte flori germina mult mai bine decât magazin cumparat. Treptat, planta devine tot mai mult, și trebuie să ștergeți doar cei care nu se încadrează în peisajul te conceput. Și restul să crească în locația lor aleasă sunt cele mai viabile. De exemplu, clopote de multe ori se stabilească în crăpăturile dintre pietre și resturile de piatră.

Situat sub paturi pini de flori, m-am întâlnit cu unele dificultăți. În primul rând, ramurile dense nu permit picăturile de ploaie și plantele trebuie să fie udat mai des aici. În al doilea rând, ele sunt încă încep să se usuce în câțiva ani. Faptul că sistemul de rădăcină de suprafață de molizi inundă pământul liber și selectează substanțele nutritive din flori. Prin urmare, unele plante am pus acum în ghivece și le-a săpat în pământ pe deal. Alte culori sunt de conținut cu ajutorul unui pansament îngrășăminte complexe lichide de mai multe ori pe parcursul verii. Și satisface înflorire abundentă și frunzișul frumos.

Aruncat cu capul înainte în lumea minunată a plantelor, am prins o pasiune pentru grădinărit, din care este imposibil de a recupera. Aceasta este pentru totdeauna. În primul rând am schimbat grădina mea, iar apoi a fost surprins, a început să observe că grădina mea și percepția mea despre frumusete sa schimbat. Primele paturi am făcut de plante cu flori luminoase (bujori, trandafiri, delphiniums), Și apoi a devenit mai mult și mai mult pentru a aprecia pe cei care rămân decorative pe tot parcursul sezonului. Se saxifrage, rogozul, tineri, conifere. Recent, pasiunea mea - gazde, Heuchera și ursului. Am o mică colecție. Cu toate acestea, în paturi de flori plantate cu mai mult să vină, unii au fost crescute în shkolke și apoi fiecare ridica un loc decent. Insulele dekorativnolistnyh cu low-cheie, dar foarte elegant.

Ideea de iaz, piscina provenit din întâmplare. Zona de primăvară a fost destul de umed. Urmând direcția fluxurilor, am identificat cel mai mic loc. Pe lângă - o baie, iar casa se închide acest spațiu de vederi care nu sunt necesare de la drum: ceea ce este necesar pentru piscina. Am săpat groapa cu pași set cofraje, utilizate pentru montarea câștig și umplute cu beton. Muchiile decora cu piatra naturala si pietricele. Pentru a utiliza iaz pentru înot, nu numai că a trebuit să aplice chimia pentru piscine (înălbitor și pregătirea împotriva algelor), dar, de asemenea, pentru a stabili sistemul de filtrare a pompei. Deoarece aceste dispozitive în grădină uite străin, le-a ascuns într-o movilă de pietre, pe care curge apa, vin înapoi în iaz. plantate în jurul valorii de Ligularia, ferigi, crin. În primul rând, un număr crescut de alun krasnolistnyh, dar a trebuit să fie transplantate, ca arbusti de foioase este mai bine să nu pentru a planta de pe coasta. Și apa în aer liber se încălzește mai repede. iaz nostru a devenit o destinație de vacanță preferată: în căldura de aici poate dip, și după o baie. Pompare apa din, primavara toamna, am găsit-o pe deplin. Este foarte site-ul bine drenat.

Video: Construirea unei case fără un capital inițial // FORUMHOUSE

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu