Sfaturi Helena Zolotareva

Video: Elena Zolotarev

grădină micăAnnuals plantate în ghivece de petunii si begoniiElena Zolotarev - proprietarul unei grădini în satul Larks, Regiunea Moscova. Pe un teren de 7,5 hectare de casa plasate, dependințe, mobilier de gradina, iaz decorativ și o piscină, saună și o grădină de legume mici. Timp de patruzeci de ani, din 1969 familia Zolotarev a reușit să creeze o mică grădină de pe site-ul dvs., dar foarte confortabil.

Pe baza experienței personale, Elena vorbește despre constatări utile:

Video: Interviu cu psihice Helen Golunovoy. IR "oraș" 11/10/2015

  • Planul de grădină mică este dificil. Ar fi de dorit să se pună cât mai multe plante, iar locul este mic. Și la peluze trebuie să lase suficient spațiu. Am încercat să aranjeze straturile de flori în jurul perimetrului. Acest lucru a adus succes: site-ul pare mai mult, și oricine poate găsi un loc în ea, în funcție de starea de spirit.
  • Ca într-o grădină mică pentru a lua în considerare gusturile tuturor membrilor familiei, mai ales dacă acestea sunt complet diferite? Îmi plac culorile pastelate calm și flori, și soțul meu iubește toate luminos și ușor de reținut. Așa că pentru el cresc mult petunii, anual și tuberoasă begonii. Plantate în pământ sau plantate în ghivece, acestea se adaugă o grădină de culori luminoase. Noi le decora bine și de a folosi pe un patio pavat, agățate în ghivece.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu