Garden Dmitry Patrikeeva

idei de grădină Dmitry Patrikeeva pentru grădină, design de grădină, grădină de flori

Garden „Valuri și proprietarii de cercurile au conceput și creat ca un cadou pentru a 18-a aniversare a fiicei sale. El a primit un al doilea vânt și reflectă istoria familiei, care este strâns legată de locul nașterii sale. Aceasta este adevărata mândria tuturor generațiilor de o familie.

Proiectul a fost urmat de designeri de grădină și profesori de BOU „Înflorire Planet“ - Margarita Alexeieva și Natalia Samson.

Zona: 8 sutime.

Locație: Regiunea Moscova, la 10 km de orașul Bronnitsy, satul de vacanță „Deck“.

Concept: grădină modernă mică în stil peisaj creat pentru el însuși o viață confortabilă, frumoasă în toate anotimpurile și tech pentru a curăța. Utilizați numai specii de plante sigure, care funcționează bine în banda de mijloc.

Dmitry Patrickeyev

La crearea acestei minunate grădini și cum să se extindă spațiul, i-am spus autorul și proprietarul - Dmitri Patrickeyev, director al centrului educațional-practice „Înflorire Planet“.

... În timpul călătoriilor de familie și vizite în Rusia și Europa, sa născut ideea de grădini și stilul de grădină viitoare, încercând pe o varietate de opțiuni de design. Ne-am dorit să avem o grădină mică, frumos și confortabil pentru a trăi, ceea ce ar duce mai departe istoria familiei și tradiția verii vieții suburbane.

Succesiunea generațiilor în grădină

Alegerea finală a conceptului a influențat istoria familiei noastre. Găini grădina din spate, în 1957, tatăl meu și bunicul. A fost un podmos tipic&timid-Kovno cabana cu meri, grădină de legume și flori nepretențioase. Parcelele au fost date ofițeri de marină și un sat de vacanță numit „punte“. Bunicul meu - Nikolai Patrickeyev - inginer general maior, a petrecut întregul asediu la Leningrad, unde a supravegheat construcția instalațiilor de pe uscat la legendarul „Road of Life“. Pe site-ul nostru sunt păstrate doi meri vechi plantați de ei în cei 60 de ani care au vrut să păstreze. Vă mulțumesc, colegii mei de la „Înflorire Planeta“ vindecat și în afara ei. Toate paturile sunt construite în jurul acestor copaci mari și grafic.

idei de grădină Dmitry Patrikeeva pentru grădină, design de gradina, ce planta sub copaci

În primăvara anului 2011, a 18-a aniversare a fiicei ne-am decis să facem o reconstrucție radicală. Am vrut să-i fac un cadou special, așa că până atunci nu ne-am arătat chiar picturi și desene ale grădinii viitorului ei. Numele „Deck“ și mare a determinat asocierea la „val“ concept al peisajului și tema navei în proiectarea casei în sine. Deci, pe site-ul propriu, și era o grădină „valuri și cercuri.“

Plimbare prin grădină

Se pare că aspectul grădinii sa dovedit destul de modern și dinamic. Cu ajutorul unor tehnici arhitecturale simple și materiale simple, puteți face o mică grădină frumoasă și interesantă. Am reușit să-și extindă spațiul vizual, făcându-l o pe mai multe niveluri și dinamic. Privind lin mută de la o zonă la alta, următoarele linii de piese și ziduri de sprijin.

Video: Gradinita fără a lăsa acasă

idei de grădină Dmitry Patrikeeva pentru grădină, design de grădină, paturi de flori, strat de flori de mare, pavaj, borduri, cadru de flori, un pat de flori ridicate

Mica gradina este deosebit de important proporții corecte. Raze și lățimea de piese, curbe, forma și înălțimea pereților de reținere sunt proiectate astfel încât grădina sa uitat interesant atunci când se deplasează în direcții diferite. Aceste linii sunt combinate cu succes cu conturul paturi de flori și peluze - arată ca niște valuri, situate pe diferite niveluri și în diferite planuri.

idei de grădină Dmitry Patrikeeva pentru grădină, design de grădină, paturi de flori, strat de flori de mare, pavaj, borduri, cadru de flori, un pat de flori ridicate

Pereti de, alei și platforme definesc un fel de „cadru rigid“ pentru întreaga grădină.

Am folosit pentru a avea calcar gri și roșu-roz.

idei de grădină Dmitry Patrikeeva pentru grădină, design de grădină, paturi de flori, strat de flori de mare, pavaj, borduri, cadru de flori, o grădină de flori ridicate, un pat de flori ridicat în grădina de zidărie de piatră zid de sprijin

Nu am vrut să aibă o suprafață mică de elemente vizuale întunecate, grele, astfel încât acestea sunt realizate în culori luminoase. piatră naturală și luminos de dumping de pietricele râu oferi un fundal excelent pentru cele mai multe plante și case. De culoare bej selectate pentru Eșantionare același scop - pentru a crea un fundal luminos pentru compozițiile de grădină.

idei de grădină Dmitry Patrikeeva pentru grădină, design de grădină, paturi de flori, strat de flori de mare, pavaj, borduri, cadru de flori, o grădină de flori ridicat, trasee în grădină

Video: Video populare - Teykovo

El repetă culoarea casei și acareturi.

Lățimea pieselor din grădină - 80 cm, iar suprafața totală a pavajului este de aproximativ 120 mp Toate traseele și platforme au o pantă mică pentru drenaj de topitură și apă de ploaie, asa ca se usuca repede după ploaie și să rămână curat.

Video: Alexander Kryuchkov

idei de grădină Dmitry Patrikeeva pentru grădină, design de grădină, paturi de flori, strat de flori de mare, pavaj, borduri, cadru de flori, o grădină de flori ridicate, poteci pavate

Casa Terasa seamănă cu puntea navei.

Finisarea sa este folosit aceeași piatră ca și pe șine, astfel încât între grădina și casa nu sunt limite vizuale.

idei de grădină Dmitry Patrikeeva pentru grădină, design de grădină, paturi de flori, strat de flori de mare, pavaj, borduri, cadru de flori, un pat de flori ridicate, un fragment de terase, pavaj

grădină Dmitry Patrikeeva, casa, terasa pavaje, lespezi, grădină de piatră pasarelă

În vara pe terasă și în pictura casa însufleți aduse din Moscova apartament Ficus inalt in cada fine.

idei de grădină Dmitry Patrikeeva pentru grădină, design de grădină, paturi de flori, strat de flori de mare, pavaj, borduri, cadru de flori, un pat de flori ridicate, terasa pavaje, Ficus

Toate lucrările privind crearea grădinii, inclusiv întreaga construcție a instalației și în afară, ne-a luat 6-7 săptămâni. Lucrul pe teren verde de renovare acasă.

În primul rând am plantat o grădină, iar vara viitoare înlocuiește casa vechi la un nou, construit-o în același loc. Construcție și instalare nu au împiedicat dezvoltarea grădinii și avea grijă de el.



zonare gradina

Zona principală în grădină - terasă pentru relaxare și un foc de tabara site-ul cu un șemineu. Ne place seara de foc deschis.

Patio ca un nor acoperă marchiza bej 12 mp El nu este obișnuit: un suport montat pe partea laterală a gardului, astfel încât suportul vertical nu taie spațiu.

idei de grădină Dmitry Patrikeeva pentru grădină, design de grădină, paturi de flori, strat de flori de mare, pavaj, borduri, cadru de flori, un pat de flori ridicate, zonă de relaxare

Pe site-ul poate găzdui confortabil 10-12 persoane. Dacă mulți invitați, am salvat gazon: ea a stabilit un mobilier pliabil. Oaspeții place să se plimbe de-a lungul căilor, fotografierea și discutarea grădină, plante, și combinații ale acestora.

idei de grădină Dmitry Patrikeeva pentru grădină, design de grădină, paturi de flori, strat de flori de mare, pavaj, borduri, cadru de flori, un pat de flori ridicate

Gradina devine PUB&timid-personale. Sa dovedit, este convenabil pentru concerte de familie, mini-festivaluri, expoziții mici și seminarii. Este destul de confortabil se poate întâlni 25-30 de oameni. În primăvara, vara și toamna vom organiza aici ateliere de lucru pe grijă de o grădină. Este frumos că unele dintre tehnicile și tehnologiile de studenți și colegii noștri sunt de adoptare, în scopul de a utiliza apoi în propriile proiecte.

idei de grădină Dmitry Patrikeeva pentru grădină, design de grădină, paturi de flori, strat de flori de mare, pavaj, borduri, cadru de flori, un pat de flori ridicate

În acest an am creat o grădină decorativ, care ne oferă deja o cultură picant, salate, ierburi proaspete.

Ce să planteze într-o grădină mică

Valuri și cercuri pot fi numit un decor de grădină continuă, creat într-un stil natural. Ei au ales frumusetea lor, durabilitatea, ușurința de îngrijire și accesibilitate. Nu veți găsi nici exoticului.

idei de grădină Dmitry Patrikeeva pentru grădină, design de grădină, paturi de flori, strat de flori de mare, pavaj, borduri, cadru de flori, un pat de flori ridicate

Am folosit recomandările colegilor mei aici doar simple pentru a avea grijă de plante: daylilies, gazde, Brumărele, stonecrops, cereale, cimbru, Monarda, Echinacea, Astilbe, ferigi, Badal, liatris, manșetă și altele.

idei de grădină Dmitry Patrikeeva pentru grădină, design de grădină, paturi de flori, strat de flori de mare, pavaj, borduri, cadru de flori, un pat de flori ridicate

Ei „joaca ca o echipa“ cu conifere, pomi fructiferi, arbuști ornamentali și garduri vii că noi, în mod regulat lăstuni.

idei de grădină Dmitry Patrikeeva pentru grădină, design de grădină, paturi de flori, strat de flori de mare, pavaj, borduri, cadru de flori, o grădină de flori ridicat, gard viu, gard viu tunsă de molid

În grădina noastră există irigare automată, și ne pare foarte rău că nu-l face imediat. Dar toate plantele sunt în mare formă și bine dezvoltat. În această mare realizare a grădinar, care gestionează toate procesele cu pricepere în grădină, supraveghere cu noi de stat si dezvoltarea sa.

Video: grădină minunată Dimitri tată

Nu pot spune despre plantele de la colegii mei care cresc în grădina noastră ca un memento de prietenie și lucrul în echipă. Brumărele de Elena Konstantinova, liliac de la Irina Okuneva grefat forme de Ira Bondorinoy, molid, ienupăr și arborvitae de Igor Chekunova și Vladimir Zhitkova, Euonymus Irina Singaevskiĭ de la un centru de grădină - toate sunt plantate în combinație cu alte plante și să contribuie la proiectarea grădinii .

idei de grădină Dmitry Patrikeeva pentru grădină, design de grădină, paturi de flori, strat de flori de mare, pavaj, borduri, cadru de flori, un pat de flori ridicate

Ce urmează?

Viața nu stă m&timid-Este. Crearea de grădină, suntem inclusiv gândire și nepoți viitoare. Copiii au nevoie în cele din urmă propriul spațiu.

Pentru alei de grădină trece în condiții de siguranță și cărucior pe gazon este destul de posibil pentru a rula și să se joace fotbal, badminton și alte jocuri în aer liber. poate fi pus sub o masă de tenis zona de intrare baldachin, setați piscina spa. Și pe prispă și pașii de acasă pentru a face o scenă pentru spectacole și concerte!

Garden Dmitri Patrikeeva că plante sub măr, idei de design de grădină pentru grădină

Câteva sfaturi pentru proprietarii de grădini mici pe îngrijirea unei grădini

- Evitați utilizarea de materiale de culoare închisă într-o grădină mică.

- Dacă doriți să faceți un relief plat grădină, încercați să nu pentru a elimina solul excavat și post-l pe site-ul, creând astfel diferite niveluri.

- Gândește-te peste și petrece la site-ul de comunicare toate la crearea de căi și a altor obiecte dure.

- Asigurați-udare automat!

- Baza de grădină ar trebui să fie plante robuste.

- Încearcă să facă grădină tehnologic. La crearea unui grupuri decorative și compoziții horticole se gândească la îngrijirea ei, nu numai la prima etapă, dar, de asemenea, în anii următori.

- Și, eventual, încredința grija noastră competentă și profesională a grădinar!

idei de grădină Dmitry Patrikeeva pentru grădină, design de grădină, paturi de flori, strat de flori de mare, pavaj, borduri, cadru de flori, o grădină de flori ridicat, gazon, gazon

Aflați cum să crească plante, care lucrează în grădină și grădina de bucătărie ar trebui să fie planificate, Acesta poate fi din alte zone ale site-ului nostru.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu