Fonte lyuchente - iubitorii de gradina de vis

Fonte Lyuchente - iubitorii de gradina de vis
De multe ori mă întreabă ce este frumusețea secretă a grădina mea. I-am răspuns că această grădină reflectă viața mea, cu bucuriile și necazurile sale, iubire și de separare. atmosfera incitantă a grădinii a apărut datorită faptului că toate sentimentele mele, gândurile și îndoielile rămân aici. Probabil, a fost un loc de concentrare a tuturor simțurilor mele, un loc în care se reflectă viața mea.

Paolo Peyron

Situat pe un deal din grădină Fiesole Fonte Lyuchente a fost creat de Paolo Peyronie. De-a lungul vieții sale el a proiectat, refăcut, reconstruit și decorat-o cu un entuziasm pasionat și cea mai mare atenție.

Angelo Peyron a cumpărat o vilă în 1914 și a angajat arhitectul Hugo Dzhovannotstsi (1876-1957) pentru reconstrucția clădirii, în conformitate cu modă în timp ce stilul eclectic.

Garden Fonte Lyuchente

Paolo Peyron a moștenit proprietatea în 1919 și a început să trăiască aici, permanent, în 1934, a început să lucreze la crearea grădină, care de atunci a efectuat în mod constant, aproape fără întrerupere.



Distrugerea colectate în timpul al doilea război mondial, a cerut reconstrucția, și de lucru a fost efectuat intens, au existat gradina italiene, terase, scari si zona pentru muzica dedicata Riccardo Muti, cu o belvedere de pe paturi lac de cimișir bordurate, iaz, pădure, decorate elemente de arhitectura grădină clasică, și mai multe statui aduse din Veneto (de aproximativ 80, acestea sunt plasate în grădină și pădure).

Garden Fonte Lyuchente

In Fonte elementul principal Lyuchente este apa. Există 29 de fântâni construite din elemente de diferite origini. terase de grădină în jos o margine de-a lungul aleilor longitudinale ideale, acoperite de chiparoși înalți, astfel încât cu vedere spre oraș, care poate fi văzut ca în cazul în care se uită la ea printr-un telescop (Paolo Peyron a spus că a creat o scenă în care orașul servește ca un fundal).

Garden Fonte Lyuchente

Pe partea de est a proprietății este un iaz, care arata un site dedicat muzicii. Se recomandă să viziteze vila în primăvară pentru a vedea Wisteria chineză înflorit, când terasele de perete din prima gradina straluceste cu indigo superba de culoare.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu