Rose, regina de flori!

Video: regina florilor ... floarea iubirii.

 Parfumat, de lux, extraordinar, frumos, frumos, cu o aromă minunată de antren, Rose a recunoscut favorit la nivel national.
Și, desigur, și ea ma cucerit cu frumusetea ei!

camera Rose - flori foarte fragil. Acesta este asociat pentru mine cu frumusețea feminină și sensibilitate.
Trebuie să faci eforturi mari pentru a crește această plantă magică!

trandafir


Recent am angajat în cultivarea de trandafiri. 
În primul rând, experiența mea de rău a fost asociat cu crescut în achiziționat magazin, este în fața ochilor noștri au început să moară, mai întâi vărsat frunzele lor, iar apoi mugurii de flori, și apoi, la toate a fost pierdut! Field, am decis să încerc din nou, dar a luat deja tulpina de trandafir în vecinul meu acasă și e de mirare, el ma prins și a crescut într-un tufiș frumos!

Acum am trei trandafiri - două roșii și unul alb!



Aceasta este prima rozeta roșie, am luat mânerul unui vecin.
trandafir

 Această rozetă, în vara, am plantat în țară în sol. Ea a fost acolo atât de maturizat și cultivate, iar florile face un miracol pentru unii.
trandafir

Aceasta este a doua mea rozetă roșie. 
trandafir

Și, în sfârșit frumoasa mea albă.
trandafir

Vreau să împărtășesc cu voi experiența lor în cultivarea reginei. 
În - În primul rând, nu cumparati aceasta florării (sfatul meu), va avea în câteva zile se va usca. Plantele in magazinele sunt ticsite cu o varietate de produse chimice, și nu trăiesc mult timp, mai bine să ia răsadurile de la cunoștințe sau prieteni. Plantat în pământ cu atenție într-o oală mare la floare ar putea da drumul din rădăcini, și asigurați-vă că pentru a acoperi partea de sus a unui borcan de sticlă sau punga de plastic pentru a crea un climat favorabil pentru germinarea butași. 
Udarea de două ori pe săptămână, Rose iubeste apa. 
Fertiliza solul cu humus, cel mai bun cal (dacă este cazul). 
Pot cu planta este mai bine pentru a pune într-o fereastră însorită.
Ocazional ștergeți frunzele cu umezită cu apă tampon de bumbac pentru frunze pentru a respira mai bine. 

Video: Rose inima -Koroleva tsvetov.Istselenie

plantă Voobshche ar fi fără probleme, dacă nu pentru acarianul păianjen, care se angajează să se stabilească pe trandafirii mei. Metode pentru combaterea acarieni - pulverizați plantele cu o soluție sau Aktelika fitoverm (diluată conform instrucțiunilor). Reproduc o fiolă de 500 ml de apă.

Sper că veți reuși!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu