Alpinism trandafiri în grădina mea

Orice teren agricol fără regina florilor pare gol. Am început să crească un trandafir, deoarece, ca și cum ar putea suna ciudat, pentru că este mai ușor de întreținut. Da, ar trebui să fie tăiate și fertiliza, dar fă-o fără prea mult „naklonki“ și, cel mai important, distractiv. Dacă este făcută corect, trandafirul, inclusiv alpinist, va incanta cu frumusetea ei.

Video: alpinism Red rose o adevărată frumusețe. Alpinism trandafiri / trandafiri cataratori

Trandafirul catarator Crimson

În condițiile trandafiri climatice din Rusia cresc aproape toate soiurile, și, deși iernile sunt uneori dure și că cel mai rău lucru, uneori cu zăpadă liber, dar alpinism alpinism trandafiri cresc bine în grădinile noastre.

Roses diferite lăstari lungi de până la 3 m sau mai mult nevoie de sprijin pe care le împleti rapid. Multe soiuri de trandafiri alpinism cresc în grădină, deoarece zilele Uniunii Sovietice.

Este suficient de plante nepretențioasă, și, cel mai probabil pentru că sa întâmplat prin diferite puncte de trecere. Frumusetea ei le place până toamna târziu, deoarece formarea de lăstari în mod continuu. Aceleași flori luxuriante, precum trandafiri de diferite culori pe fundalul de frunze groase verzi și un număr mare de muguri delicate.

Video: Înflorire COTTAGE. Respirația a înflorit trandafiri în grădina mea

Ce soiuri de trandafiri alpinism decora gradina ta?

În fotografie: un trandafir alb melkotsvetkovaya buclat «Rambling Rector», colectate în inflorescențe mari mari, începe să înflorească primul și foarte parfumat, înflorit foarte buyno-, din păcate, dispare la mijlocul lunii iunie. Dar dacă este de a pune în tufișuri individuale și se taie în mod corect, veți obține un șirag de mărgele frumos.

White Rose Rambling Rector

I-am pus înapoi la începutul pistei și a tăiat timpul nostru în doi ani, permițând lungimea ramurilor atârnă în jos la pământ, așa că se pare frumos și fără înflorire. Parfumul ei este răspândit în întreaga zonă, iar albinele, care creează un sunet plăcut la ureche, este colectat într-o zi însorită, cu un trandafir frumos nectar.

Video: TEA ROSE. MY trandafiri cataratori SPRING



Un alpinist grandiflora puternic, infloreste abundent luminoase de culoare roșu aprins roșu ( «Flammentanz») a fost cumpărat în urmă cu câțiva ani. Durata de înflorire poate fi mai mult de 30-35 de zile - o dată! Poate că, nici un egal cu această zi.

Rose roșu și purpura Flammentanz

În al treilea rând alpinism grad crescut - un ceai trandafir. Am lăsat-o să obișnuită grilă de compensare, și se ridică la același nivel cu prune. Acesta oferă un perete foarte frumos de trandafir de mai sus de creștere uman.

Ceaiul de alpinism a crescut

Anul trecut am cumpărat două trandafiri împletire Bush - olandeză. Dar ei sunt încă mici și, din păcate, nu floare. Vreau să restaureze împletirea alb, roșu și trandafiri roșii. Casa trandafiri Buzz și struguri, iar din aceasta el pare confortabil toată vara și emană o aromă delicată.

În toți anii de existență a grădinii - mai mult de treizeci de ani - zmeură o dată în timpul iernii dure au fost înghețate a crescut, dar nu complet, și din nou, a dat lăstari în primăvară. Și așa este - amestecat cu trandafir alb - întreg pridvor Opletal a casei. Ei floare în succesiune.

Mulți trandafiri alpinism de iarna port, eu nu fac asta - prea mari muguri și a le elimina nerealiste. Orice trandafir alpinism este foarte disonant.

trandafir alpinist

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu