Rusia Gardens: Albe Garden Ludmila în suburbii

Grădină Lyudmila Alb

Ludmila White - artist, designer de peisaj și proprietar al grădinii la nord-vest a regiunii Moscova. Terenul de 18 de acri situate în apropiere de șoseaua de centură din Moscova, înconjurat de așezări cabana. Grădină Varsta - 18 ani. Lucrul a început în urmă cu 13 ani. Caracterul de grădină - o grădină modestă, în cazul în care un designer de peisaj este de odihnă de la locul de muncă.

- Părinții mei au primit teren în 1991 - spune Lyudmila. - Și eu sunt atras de el mult mai târziu. În acel moment am fost implicat în textile drepturile de autor și pictura pe material textil. Am ajutat la educația mea artistică - legile picturii, am început să transfere la grădină. A fost o bună bază pentru școală de design peisaj. Este gradina datorez profesia mea actuală. grădina mea se schimbă, împreună cu mine. Acest proces creativ nu se va termina, și poate mâine o anumită zonă va arata foarte diferit.



O mică bucată de teren a mers la familia noastră este aproape o pânză goală. Până când am devenit interesat de ele, au fost deja construite, au existat pomi și arbuști fructiferi. În centrul orice design de gradina este o decizie de design. Grădina noastră nimeni nu a proiectat și în mod semnificativ schimba aspectul său, nu am putut. Dar simplitatea liniilor lasă mai mult loc pentru creativitate. De asemenea, la domiciliu, aș mai degrabă grădinarului, nu proiectantul. Aici pot experimenta cu ușurință cu noi soiuri, doar pentru a vedea ce floare.

Este foarte important să se găsească un echilibru între dragostea ei pentru plante și capacitatea de a refuza următoarea cumpărare inutilă. În cele din urmă, m-am oprit pentru a colecta toate-a placut, iar acum ia în considerare fiecare planta nu în sine, ci ca parte a compoziției. Prin urmare, multe flori preferate în grădina mea nu există nici un spațiu.

Întotdeauna mi-a plăcut să lucrez cu culoare. Gradina a fost pentru mine atelierul a oferit oportunitatea de a observa, de a căuta combinații de succes. De-a lungul timpului am dezvoltat propria abordare a culorilor peisajului. Prima mea pasiune - plante purpurnolistnye. Deci, a existat un arbust de frontieră de-a lungul casei, construit pe un joc de culori și texturi de frunze. Purple Berberis thunbergii și Ottawa, physocarpus kalinolistny `Diabolo`, Heuchera și stonecrops l-au întrebat ritmul. nuanță de culoare de primăvară crea înflorit triloba roz Prunus, lalele și stiloid perna Phlox. În vara aceasta este susținută floribunda înflorește Spiraea japonez `Crispa` și Bumalda` Anthony Waterer`, frunziș luminos de dracilă` Rose Glow`. Se accentuează tonurile magenta sizaya frunziș Elaeagnus de argint, sălcii și integrifolia elvețiene, mericariae, Spiraea sulf perișor și nisip. O conifere verde și compoziție liniștitor foioase.

Îmi place combinația de verde rece și argintiu și roz și tonuri de violet. Ei au devenit baza pentru zona de grădină umbra cu conifere pitice. Compozițiile în acest interval se combină bine cu decorarea casei și spațiu de gradina uni vizual.



fascinația mea de culoare și încorporate în mixborders dvadtsatipyatimetrovom. Flower Garden - un fel de artă gradina, capacitatea de a scrie accident vascular cerebral florale. Am inițial conceput-o ca un exemplu de compoziție armonioasă, nu o colecție de plante. Mai târziu, el a incorporat analogia cu frontierele limba engleză, și paturi de flori moderne de cereale. Fiecare sezon există schimbare accente si combinatii de culori. Pentru aceasta, am compune plante perene pentru culoare, forma și timpul de înflorire în blocuri de cântece de sezon. vârfuri decorative în a doua jumătate a verii.



Structura - principala condiție pentru un mixborders extins. În floarea mea grădină ea a crea un perene fiabile și eficiente. Un ritm set repetare forme, texturi și pete de culoare. cereale verticale, stevia, Monarda, asters, pioni perdele stonecrops și daylily, depozite și bile Astrantia Echinacea funde pernei Badanov alternativ compoziții separate combinate într-o singură unitate. Mixbordere susținut în tonuri reci mele preferate. Acestea se combină foarte bine între ele și c contrast spectaculos cu nuanțe calde.

floarea mea - elementul cel mai imprevizibil al grădinii, nu se poate termina o dată pentru totdeauna. Recent, am schimbat complet compoziția flancului. Și după ce a decis că este versiunea finală, am fost așteaptă cu nerăbdare să efectul așteptat. Dar, în picioare în fața unei mixbordere actualizate, dintr-o dată a dat seama că este copt pentru o reconstrucție decisivă, intervalul se înlocuiește cu o mai modernă. Și fotografii ale anului viitor vor fi deja diferite.



Având în vedere că zona de gradina este mic, ar trebui să fie puse în balanță cu aterizare și spații deschise. La urma urmei, fără o pauză, nu primesc o conversație bună. Lawn pe site-ul nostru a aparut unul dintre primii. Acum, el combină grădina împreună și echilibrul tuturor compoziției. Lawn au ecologic (cel mai important, pentru numele corect!), Buruieni și anume pe ea peste.
Am cosi regulat și este alimentat. Și servește ca fundalul perfect pentru plante și o platformă pentru copii să se joace.

iaz decorativ cu o cascadă de polimer mici ca gradina de pin aproape de malurile sale. Volumul de ritm stabilit în acesta pin grad de munte. Copac lângă apă - plângând larice, am ales din cauza coroanei înguste. varietate Zheltokonchikovy de munte pin si muscata `Ophir`` Rozanna` cu flori roșii toată vara menține compoziția de contrast de culoare.

Condiții de viață în carasi iaz - o sursă de probleme de familie și bucuriile. Ele produc în mod regulat urmași, iar volumul de acvariu pentru iarna este limitat. Trebuie să arunce în fiecare toamnă copiii noștri în mâini bune. Dar hrănire turmele de pește, alternativ deschide gura - o plimbare gratuită de zi cu zi.

Aproape toți pomii din grădină - fructe. Prune, mere și cireșe observă cu generozitate secvența de recoltare ciudată. arbuști Berry am reușit, treptat, pentru a reduce nivelul de nevoile reale, și fructe de pădure rămase pe ramuri, mă uit filosofic.

Având în vedere că generația mai în vârstă nu se poate renunța la grădină, și noi toți - de la verdeață proaspătă, are o parte impresionantă a site-ului. Albastru paturi de culoare dantelate de țiglă galbui între ele mai târziu completat banca de rezerve albastru. Schema de culori sprijină mică grădină picant în albastru-violet și tonuri de galben-argintii. Sunt în creștere Salvia nemorosa, isop, Catnip, rue, menta pestriț, maghiran de aur, lânos eriofillum, pelinul Schmidt și soiuri de cimbru. Un pelinul tunsă - arbori și compact bilele lui Dumnezeu Berberis thunbergii centrul `Kobold` fix și colțuri de paturi picante.

Planificarea grădini tinde întotdeauna să regularitate. Și vom prezenta câteva garduri vii tunse de Cotoneaster genial, coacaze alpine și arbuști caprifoi comestibile de formă sferică.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu