Gardens din Republica Cehă: Garden Milan odvarki

Garden Milano OdvarkiAceastă grădină este cuibărită între plantațiile și pajiști, și dacă nu știi drumul spre ea, puteți obține pierdut pentru o lungă perioadă de timp pentru a găsi drumul meu. Aceasta este natura gazdei: el are nevoie de spațiu, spațiu, domeniul de aplicare, iar vecinii nu obligatoriu. Prin urmare, Odvarka Milano a creat un adevărat cătun ceh pe marginea pădurii de pini.

- Ban Odvarka, nu ți-e frică? În jurul nu există locuințe pentru kilometri. Tăcere. Nu există vecini. Gard nominal.

- De ce ar trebui să deranjez? Am nevoie de o grădină. Aici, locul perfect pentru ea: pădurea pe de o parte, ea protejează grădina de vânturi și servește ca un fundal. Pe celelalte spații de mână de domenii - este, de asemenea, un fundal, dar un alt plan. Și există o mulțime de teren - 30 de acri. Îmi pot permite să facă ceea ce vrei. Și dacă se apropie, voi lua o alta.

Garden Milano Odvarki

- Care sunt caracteristicile acestui loc? Avantajele și dezavantajele?

- la sol fără defecte. Ea este frumoasă întotdeauna. Este dorința noastră poate să nu coincidă cu capacitățile sale. Dacă știi de ce valoare posedă, se poate multiplica și de spectacol. Prin intermediul site-ul meu curgea naturale pârâu. Prin urmare, terenul a fost foarte umed. Probabil că multe astfel de terenuri nu ar dori. Am decis că nu a fost un dezavantaj, și demnitate. canal Extins într-una din părțile sale, iar celălalt a făcut iaz. El ocupă acum aproape o treime din grădină. Am obține virgulă mai rotunjite cu contururi netede băncile de lut. Se încadrează fluxuri oarecum artificiale, golfuri și fluxuri uscate.

Garden Milano Odvarki

- În țara noastră, poduri recent foarte popular arc. Ai peste pod Creek etalonat drept culoare normală cu gazon. De ce nu faci mai frumos?

- La pod am mers pe jos, plimbare cu o roabă încărcată cu piatră. Cred că în cazul în care podul este folosit pentru viață, și nu este instalat ca un set, acesta trebuie să fie mai întâi confortabil - suficient de mare pentru a merge și transporta sarcina, dar dacă îl utilizați în timpul iernii, apoi aluneca. Confortabil și a făcut solid lucrurile, de regulă, și frumos. Cu toate acestea, cel mai adesea discret frumusete laconice de utilitate. Ca poduri simple de ieșire din lemn nevopsit pe adâncimea de iaz. Unde poți să stai cu o tijă de pescuit și, dacă te plictisești lucrărilor de piatră.

Garden Milano Odvarki

- putregaiuri din lemn și prăzi rapid. Cum reușești să-l păstrați?

- Tratez structuri din lemn incolor antiseptic. Cu el copac mai păstrează proprietățile sale, nu se descompune, nu se teme de ciuperci. Numai sub influența soarelui își schimbă culoarea, dar este doar frumos. dar snags&hellip- ei trăiesc un pom natural al vieții: vârstă și să devină mouldering. Printre pietrele se merge un pic mai mult decât în ​​sol forestier. Și eu pot înlocui întotdeauna le cu altele noi, este doar un decor.

Video: Grădinițe în Slovacia

- A doua persoană din lemn - mulci. Scoarță și așchii de lemn au unele poteci pavate si plantarea de copaci zamulchirovat. Ce este mai bine: să latre sau chips-uri?

- Imediat după dumping avantajos arată scoarță de copac: aceasta nuanta maro, se pare nobil. De asemenea, chips-uri mai ușoare. Dar, în timp, și scoarță de copac, și așchii de lemn sereyut, și câțiva ani deja, și poate nu le distinge cu câțiva pași. Iar în ceea ce privește beneficiul debarcările și nu există nici o diferență, la toate.

Garden Milano Odvarki

- N-am mai văzut chips-uri colorate în grădini Cehia. De ce nu-l utilizați?

- râde? Cum vă imaginați o grădină naturală și în special în grădină, cu un astfel de material? Este absolut imposibil!

- Deci, ești un naturalețe complet?

- Da, acolo unde este posibil. Cred că cele mai bune materiale naturale nu au inventat nimic.

Garden Milano Odvarki

La Pan Odvarki au un hobby: el sculpta figurine din lemn de păsări, animale și insecte în mărime completă. Pentru colecția sa de fluturi nu a fost prins nici un viu, iar păsările pe banca de rezerve în cazul în care accidental zburat afară din grădină.



- grădinile de rock arata perfect. Care este secretul? Rar văzută ca o structură armonioasă.

- Primul meu sucitorul, nu aș spune absolut perfectă. Acum am pus o bijuterie diferită. Dar, în grădină existente, pentru a ajuta la plante grădinar nu foarte priceput vin: ele extinde și a ascunde defectele. Deci, am: plante mari de aproape nu este întotdeauna de stabilire corectă. Aici, în Republica Cehă, vom învăța cum să pună piatra de la natură. Noi toți din piatră, specii diferite, culori diferite și forma pieselor. Cel mai expresiv piatră - plat. Deoarece este mai ușor să lucreze, adăugați straturi ca în această stâncă, făcând urmări scena. De obicei, există o ardezie plat sau calcar. Acesta din urmă este foarte iubit de multe plante prefera.

Garden Milano Odvarki

Video: Singapore | tropical Park "Gardens by the Bay" | Gardens by the Bay Singapore

- Este posibil să se utilizeze o piatră diferită în grădină?

- Tu poți. Dar, zone cu diferite specii trebuie să fie separate vizual. Diferite părți ale mele Rolling Pin compuse din diferite roci. Această gamă întreagă de granit și calcar. Dar ele sunt în diferite colțuri. În plus, deși este o piatră diferită, este aproape aceeași nuanță. Nu există nici o respingere.

- Și astfel încât un deal și de granit bolovani și ardezie?

- Crezi că se întâmplă în natură? Rock grădină - o construcție naturală. Aici, uite, piesa nu este făcută din piatră tăiate, și de granit tăiat. Am fost încercarea de a netezi disonanta de un soiuri insidioase molid Formanek, în cazul în care sloturi ieșiri naturale stâncă și aterizare la tineri. Asta a ajutat un pic, dar piatra de același tip cu un sucitor ar fi fost mai potrivită.

Video: Sri Lanka | GARDENS condimentelor | ARDEI | cardamom | VANILIE | ANANAS

Garden Milano Odvarki

Pădurea de la poarta ca și în cazul în care o parte din grădină și crește în ea. Aceasta tehnica - peisaj împrumutat - folosind designeri iscusit. Aici mesteacăn pe malul lacului se regăsește prin trunchiul său alb a unui crâng de mesteacăn pe departe și de înaltă calitate de pin și brad copacii arata ca si cum este auto-seed din pădurea de pini din spatele gardului. Nu fi gard, și nu se poate spune unde se termină o grădină, unde începe natura.

- Gazonul dumneavoastră este aceeași netedă și verde ca câmpurile din județ!

- Și nu e un gazon. Acolo, în spatele iaz, este doar o pajiște. Am cosi din când în când, nu la fel de des ca peluza din apropierea casei. Nu este nevoie de a avea un gazon cu iarbă scurtă. Și aici, la periferie, ca o trecere de la grădină la zona înconjurătoare, și mai mult decât suficient de iarbă înaltă. Trebuie doar să-l păstrați neted și îngrijite.

Garden Milano Odvarki

- În grădină îi lipsește un element indispensabil. Buruienile.

- Da, aici este plin de ele! Nu-mi place plivire. Mult mai interesant pentru a crea ceva sau pentru a planta. Prin urmare, de la bun început încerc să fac totul pentru ca buruienile nu apar sau au fost dificil să crească. La urma urmei, ei cresc cel mai bine pe un teren gol. Și în grădina mea nu este. Și natura nu este un sol gol: pe ea sau ceva este în creștere, sau ceva este. Deci, aici: pietrele sunt așezate una lângă alta, plantele sunt plantate în buzunare înguste și crevase, și alte locuri sunt acoperite cu mulci. Eu folosesc în fragmente de rocă grădini din aceeași piatră din care sunt compuse, și praful de rocă. Și buruienile nu cresc, iar suprafața nu este neclară, și mai puțin de udare este necesar. Și sub coaja mea de pin, strat gros. Chiar dacă există ceva în ea crește, este foarte ușor de a trage afară. Și în pădure de lângă casa sub pinii și brazii același spațiu plat fără plante, dar există toate mulcirea natura - ace. Și, desigur, am obține complet scăpa de buruieni înainte de construirea unui nou sucitor. Și asigurați-vă că să cosească toată iarba. Apoi, există numai cereale, dar ele nu sunt sornichayut. Asta e doar margarete pe gazon acolo, dar sunt atât de drăguț, nu? Și nu interferează.

Garden Milano Odvarki

Video: Nunta la Praga, în grădinile palatului. Operatorul Eldar Benoit

- Construcția se întâmplă?

- Da, am o mulțime de planuri. După ce sunt construite toate slide-urile, pentru a le pune în plantă. Am devenit interesat de tot felul de noi, pentru ei avem nevoie de noi locuri. Desigur, voi lăsa câteva peluze ca fundal pentru colectarea, dar sub o piatră în timp, vor exista mai mult spațiu. Vino câțiva ani, comparati! Am colectat o mulțime de Daphne târâtor brumărele, Levisa, penstemonov și gențiană. Dar acum există noi plante din alte țări. Le voi încerca.

Garden Milano Odvarki

secrete de grădinărit din Pan Odvarki:

  • mulci din coaja sau Abundent așchii de lemn în plantații de conifere și paturi de flori și pietriș și pietricele în grădina de rock;
  • pregătirea solului atentă înainte de plantare;
  • spații de cosit iarba regulate.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu