Bacteriozelor - inamicul de iriși

Video: The Witcher 3 Piatra Heart Boss Cea mai mare frica Iris (Trophy "În cazul în care dușmanii abis ...")

9182408625731910f701f84.87585791

În fiecare primăvară, ca un miracol, eu sunt de așteptare pentru Bloom irisi. În grădina mea aproximativ 20 de soiuri de înalt bărbos frumos.

Video: Elena Malysheva expune disbioză

Alb - Zapada Rusia, maro - Kyle-niți, și - roz, albastru, galben, maro, două tonuri. Irisi - florile mele preferate.

Și această frumusețe vara trecută, aproape a murit din cauza acestei boli periculoase pentru ei - putregaiul moale de rizomi sau irisi bacteriozelor. Boala se manifestă inițial pe frunze. Ei rândul său, maro, usca, ofili, ușor de scos din pachetul foaie.

Video: GHID DE REALIZARE Witcher 3 | În cazul în care dușmanii abis ... (complexitate ridicat)

Apoi, boala trece la rizom, o parte tot mai mare finală, care putrezirea, care emite un miros urât. Am salvat iriși sale, tratându-le cu soluție puternică (3%) de permanganat de potasiu. Și este important ca timpul pentru a observa și asistat la primul semn.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu