Soiuri columnare coacăze

Mai mult de patru ani nu dețin tufele de coacăze negre în grădina mea. În toamna anului dezradacinat vechi, plantate pentru a le înlocui cu altele noi. Ar putea cumpăra de la grădiniță locală, așa cum a făcut-o înainte, dar a decis să comande firmei „Grădinile de Urali“ neobișnuit pentru mine, nevăzută de mine cu un soi columnare formă de arbust.

Nu m-am speriat, că acestea sunt proiectate pentru mașină care Scrubs crească înalt de curățare. Unul dintre soiuri de măr cu o înălțime mică de 1,6 metri. imagina aleea celor smorodinok cu fructe de pădure ca vrut să fie atât sub ferestrele casei pentru a bea cafea și să se bucure. Desigur, am aterizat într-un alt site de pre-preparate. Ceea ce se poate opri pentru a vedea adevărata frumusețe a tufișuri, pentru a crea un rând sub ferestrele? 

Video: Valery Panov: Ce fel de coacăz negru sunt în vânzare?

Ce altceva a plăcut? Aceasta Berry unidimensională cules-le bine, confortabil la atingere și separarea de amenzi mai mare nu va fi necesar. Ca și faptul că pielea este suficient de gros, dar nu gros, care a ținut în stare proaspătă pentru o lungă perioadă de timp. Chiar și 7 zile în cameră.

Răsaduri cumpărat trei soiuri: timpurii, de mijloc și de coacere târzie.

Deosebit de multumit de capacitatea de a rezista la dăunători și boli. Și nostru vreme rece de iarna. La urma urmei, soiul polonez. Și există o astfel de vreme rece, deoarece nu există. Cu toate acestea, experții companiei cred că plantațiile lor a crescut pentru a cincea generație, este primul să înghețe coacaze, ei Sissy polonez a fost rău, dar acum este adaptat, aclimatizate, plante sănătoase, puternice, puternice.

Și acum o scurtă descriere a soiurilor.

Ben Alder. timpul coacerii mai târziu, o rezistență ridicată la boli majore, randamentele de până la 5 kilograme pe Bush. Înălțimea de 1,5 metri. Bush formă columnar. Greutate pe 4 grame de fructe de padure se coc în același timp. remarochka mea: pentru o dată ulterioară, în același timp de maturare profitabil pentru mine, pentru toate boabele vor fi folosite pentru prelucrare, și să nu aibă ceva timp retrase din circuitul agricol timp pentru a colecta reziduurilor de recoltă. 

Grad Ben Alder.

Ben scărmăna.
Perioada de coacere Raniy boabe, cântărind 5 grame. Soiul este rezistent la îngheț, rezistență la boli și dăunători. Înălțimea plantelor de 1,2 metri, coroană formă columnar, o recoltă mare greu se transformă într-o semi-răspândire. Gustul dulce. remarochka mea: soiuri timpurii de gust dulce este întotdeauna plăcut, deoarece aceste fructe de padure vor merge la nepoți bucurie.



Grad Ben scărmăna.

Ben Tiben. Perioada medie de maturare, creste pe aproape orice sol, nu o cer, în același timp, este rezistent la îngheț, la toate tipurile de dăunători și boli. Înălțimea de 1,6 metri imens, piramidal. Berry la 4,5 grame, aromatice, dulce și acru. remarochka meu: poate chiar acest fel de soțul meu, iar el spune mereu că nu mai miros coacaze coacaze, deși o găleată de fructe de padure deversând cameră, iar mirosul și nu înțeleg.

Grad Ben Tiben.

Și pentru controlul de grad Pennant. El, Berry prea unidimensională, mai degrabă, cu un grad ridicat de-o dimensionalitatii. Și rezistență la bud acarianul și a mucegaiului. 

Grad Pennant.

Acest lucru se va compara ... Fotografiile sunt preluate din catalogul companiei „Grădinile de Urali.“

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu