Bine ați venit la Mari-El!

Bună seara!

Astăzi vă invit să vizitați orașul nostru. Am trăit aici 14 ani, dar în acest timp el a devenit familia și cei dragi. Un pic de istorie. Yoshkar - Ola (Mari cu Red City) - capitala Republicii Mari El. Fondată în 1584 pe malurile râului Malaya Kokshaga (un afluent al Volgăi). Până în 1919. Se numește Tsarevokokshaisk. Yoshkar - Ola este unul dintre centrele popoarelor fino-ugrice. Orașul nostru mic, populație de aproximativ 260 tys.ch.

Piața principală im.Nogotkogo-Obolensky (guvernator prima guvernare).

Ceasul peste Galeria Națională. La fiecare oră există frunze de sculptură măgar. Mai târziu, pentru a face un film.

Video: Bine ati venit la club englez Mari El, Yoshkar-Ola

Nostru rege-arma ... și fiul meu (afacere).

Sculptura Yoshkin pisica

O parte din Moscova Kremlin în țară Mari. Clopoteii de sondare la fiecare oră de la Moscova.

Sculptura lui Pușkin și Oneghin pe malul apei, în cazul în care se termină Str. Pușkin.

Sculptura Fecioarei și construită lângă templul același nume.

Apoi, există fotografie promenada, deci tot nu voi comenta.

video: "Vă mulțumesc, FACULTATE!" CUVINTE SI MUZICA F.V.GINZBURGA

Parc de recreere.



Arborele Sculptura Vieții simbolizează legătura dintre generații și moștenirea spirituală.

Boulevard Chavain Serghei.

Trinity Church.

Baywalk.

Sculptura Sf. Petru și Fevronia. Aici 08 iulie chevstvuyut și recompensa cele mai bune din Republica familiei.

Unul dintre exponatele.

banda de memorie.

Bulevardul Victoriei. Nu fi surprins de faptul că nu este nimeni, a început să plouă, singur cu meu de mers pe jos fiul.

Bancă de dragoste ivernit. Aici, cuplul vrea să fie fotografiat ... și nu numai.

Sculptura de familie fericit, uita-te atent la nasul băiatului, el strălucește. Tinerii casatoriti freca nasul copilului cere sarcinii. Iată un semn aici.

În prezent, cred că destul, dar în curând va avea un alt raport fotografie pe aspectul floral al orașului. Acum am început doar pentru a planta flori. Ne vedem acolo!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu