Pila înfășurat: secrete de artilerie de îngrijire de flori

Bună ziua tuturor.

Astăzi vă va arăta rrasskazhu lor pileyu și de ce este numit floare artilerie.

dificil mea decât o surpriză, din cauza tot timpul pe care am fost flori, Am vizitat o mulțime de ei. Și erau simple, și o mulțime de exotice, în timp, unele plante au încetat să mai pe plac, unele pierdut (noi toți nu sunt perfecte, și, de asemenea, am de învățare), în general, poate fi lăsat în bucăți 50. Această cifră nu este definitivă, astfel cum floare natura Intenționez nestatornic clipit. Și ori de câte ori am fost, eu mereu va cădea floare, pe care am sau nu, sau care re-trezește dragoste vechi (ca să spunem așa).

Pile de descărcare de gestiune: Oh, e unul nou! Trebuie să ne ia!. Asta e ceea ce am crezut când am văzut, și ochii întrebător nevinovați se uită la soțul ei. El a demisionat deja la faptul că, cu mine, nu poți merge dincolo de flori și a spus: Ia-l!

Ea mi-a luat un pic Marshmallow Froot Loops, iar la acel moment nu știam nimic despre ea, nici măcar numele. Săpat un pic în capul meu și a sugerat că a văzut, era mai ușor de găsit numele exact.

Aici a văzut meu înfășurat în momentul achiziției (a se vedea fotografia de mai sus). Îmi place dekorativnolistvennye plante, și când am văzut culoarea profundă și textura, pur și simplu nu a putut trece în sus. Suprafața ondulatorie a foii si catifelat la atingere. Frunzele sunt verzi, cu luminoase de bronz venele profunde și regiune în formă de frunze încercuite dungă verde deschis.

grămadă Nu a fost floare capricioasă. Și am câteva secrete de îngrijire ei:

  1. Situat chiar pe fereastră. Dacă nu doriți să-și piardă culoarea uimitoare, locația doar pe fereastră.
  2. camera Earthen nu ar trebui să se usuce, iar frunzele încep să se îngălbenească pe margine. Spray nu este necesar - ea nu-i place acest lucru. În multe surse puteți găsi informațiile pe care le necesită umiditate ridicată, dar am tolera aer uscat timp de 5 +.
  3. Plant nu este de mult într-o oală mare, atunci acesta va crește Bush compact și frumos.

Ei spun că de-a lungul anilor au văzut trase, și trebuie să fie actualizate, nu știu, dar acum, că aceasta crește în mine mingea, deși nu am prindeți o dată format foarte bine. Dar, în orice caz, reproducerea nu face nici o dificultate, butași adâncit în pământ și să acopere pachetul de oală.

Aici este, meu frumusețe, e aproximativ o jumătate de an.



Și am văzut un flori foarte modest.

fapt interesant

De ce este numit pileyu artilerie floare?

În cazul în care o zi însorită pentru a atinge o planta infloritoare, toate muguri mature deschise și trage nor de polen. frumos vedere, foarte similar cu focuri de artificii. Verificat!

Vă mulțumesc pentru atenție!

De asemenea, ceas video cu privire la modul de transplant de pileyu.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu