Cele mai multe semințe de tomate - o experiență personală

Video: o colecție de semințe de tomate - experienta mea

Onorată instanță de tomate

Cum să nu se piardă printre varietatea și abundența de cele mai multe Cele mai bune semințe de tomate? Înainte de a merge la cumpărături pentru semințele de tomate, ar trebui să vă punem întrebarea: în ce scop au nevoie de tomate? De exemplu, am o alegere de semințe de tomate cererile lor: pe primul loc tomate palatabilitate.

Renunțați numai cărnos, cu un conținut ridicat de zahăr, soiuri de salata de rosii. În al doilea rând - înălțimea plantelor. Am mult mai ușor să aibă grijă de plante mici decat inalt (am crescut leneș de-a lungul ultimilor ani :)). În locul al treilea - fructe mari. Idealul meu de tomate: o mare mare,, pulpa de fructe mari dulce, grosier cu plante mici cultivate în câmp deschis.

Desigur, nu toate rosiile sunt mici, prin urmare, pe baza cererilor lor de produse alimentare trebuie să cumpere semințe și roșii înalte. Tomate pentru sărarea în mod specific, nu-mi pun. Anterior, el a jucat pe 15-20 cutii de tomate. Cine apucă 5-7 cutii de roșii în suc propriu. Se potrivesc doar roșii mari și dulci. De asemenea, prepara sos de tomate de casă. Acest sos merge cu un bang în timpul iernii, nu numai ca un condiment pentru paste, dar, de asemenea, servește ca un excelent condimente pentru supa de varza! Restul culturii de tomate mânca, mănâncă, mănâncă!

Acum, în funcție de cerințele mele, am ales la începutul și la mijlocul sezonului soiuri de tomate pentru a avea timp sa se coaca. Late-nu întotdeauna se coc, mai ales atunci când plouă toamna încărcare. Dozarivat eșuează în noiembrie, eu sunt doar un fan. Mi-a plăcut, de exemplu, F1 Bulat, Pertsevidny scăzut, Persimmons, Soldier, acuarelă, miere și zahăr, Kiddy, fruntea urcarea Kanapus, zahăr roz. Sunt mulțumit și alegerea semințelor și a recoltei, și gust. vă recomandă în mod special unele varietate sau hibride rosii nu pot sa spun doar ceea ce am plantat soiuri. Cred că mă cunoști deja, ce semințe pentru a cumpăra roșiizâmbet.

Fig. 1. Tomate Bulat F1 - ultraranny hibrid, înălțimea plantelor de 80-85 cm. Patul cu aceste roșii rovnenko, toate plantele, precum selectarea, plin de fructe. Fructele nu sunt la fel de mari ca imi place, dar randamentul și gustul la altitudine. Ei mai întâi încep să se înroșească în grădină. În plus, roșiile sunt foarte dens portabilitate, de mare. Deși am unde să fie transportat, dar atunci când începe corul de tomate de maturare, o mulțime de ei, este imposibil de a procesa toate dintr-o dată, astfel încât acestea să se întindă.

Fig. 2. tomate Acuarelă. Soi timpuriu, înălțimea Bush de 40-50 cm. Pielea acestor roșii prea dens, astfel încât fructele sunt, de asemenea, bine în termen de un gust mazarat, dulce. fructe formă alungită. Acest soi este rezistent la putrezire apex.

Fig. 3. Miere de tomate Zahăr. Trebuie să spun că este destul de plante înalte, de până la 1,5 m în înălțime, dar la gust nu are nici un egal. Fructul acestui soi este recomandat pentru alimentele pentru copii și dietetice. Ei pot mânca o mulțime (arsuri la stomac nu va fi exact!).

Fig. 4. tomate Olesya. Varietatea este mijlocul lui. Planta este, de asemenea, foarte mare, dar fructele sunt, forma de prune mari și, de asemenea, foarte dulce și gustos, deoarece acestea au un nivel ridicat de caroten. Acest grad este, de asemenea, recomandat pentru produse alimentare pentru copii.

Fig. 5. Tomate zahăr roz. Numele vorbește de la sine zâmbet. Varietatea este fruct tot egal cu randament de mijloc. Nimic pentru a adăuga, singurul lucru care creste pana la 1,5 metri în înălțime.



Fig. 6. Fruntea de tomate Bull. fructe de calitate medie sunt foarte mari, o greutate de până la 600 g Pentru a gusta același delicios, cum ar fi inima Bull, dar ce masa fătului: o rosie este suficient pentru un castron de salata!

Video: Prezentare generală a semințelor ROSII !!! (cele mai bune soiuri) PARTEA 2

Fig. 7. Tomate Pertsevidny scăzut. Varietatea este înălțimea la mijlocul tufă de aproximativ 50 cm. Soiul este rezistent la multe boli. Gustul nu a fost încă încercat, vor fi plantate în acest an pentru prima dată.

Fig. 8. tomate Persimmon. Varietatea este mijlocul lui, și foarte popular. Probabil, mulți l-au pus. Înălțimea de Bush - aproximativ 80 cm, fructele tuturor rovnenkie, delicioase, portocaliu. Foarte bun pentru consum în stare proaspătă.

Fig. 9. tomate Fighter. Grad timpuriu de maturare, înălțimea plantelor de aproximativ 50 cm. Fructele sunt de formă cilindrică, într-un cluster arata ca gloante zâmbet. soiuri de mare randament, fructele pot fi consumate atât în ​​stare proaspătă și pentru industria conservelor. Varietatea este rezistent la secetă și rezistente la boli.

Fig. 10. Tomate F1 agrișă. Planta este foarte mare, de până la 2 metri în înălțime. Fructele sunt delicioase, am scris despre ele de mai jos. Acest hibrid este potrivit pentru cultivare ornamentale. Frumos, nu spune nimic!

Fig. 11. Tomate F1 Torbay. Potrivit pentru seră și câmp deschis. Hibrid timpuriu medie. greutate Fructe de aproximativ 200 g, neted slaborebristye interior, foarte dens, păstrează mult timp palatabilitatii ei asupra îndepărtării și transportului. Înălțimea plantelor 70-100 cm. Este o nouă varietate de selecție olandeză. rezistente la căldură. Îmi place noutate zâmbet.

Fig. 12. tomate Butuz. Înălțimea plantelor - 50-70 cm soi este fructe rosu-mijloc, cărnoase, în interior cu zahăr-pastă, foarte gustoase. Soiul este rezistent la putrezire apex, mozaic. Vysokourozhaen.

Plantat semințele după cum urmează. Prin achiziționarea 7-8 saci de semințe de tomate, eu scot numai o dată la 5-6 semințe. În cazul în care un fel de ea, plantarea de semințe rămase pentru anul viitor a placut. germinarea semințelor de tomate este bun. Pentru a actualiza „colecția“ nu cumpara noi semințe de tomate, care niciodată nu au plantat. plantare întotdeauna una sau două roșii cherry Bush sau dracilă. Dar aceste mici ne-boabe tomatiki în primul rând pentru a mânca! Pe măsură ce se coc, întreaga familie, cum ar fi copiii execută o cursă de roșii mici. handfuls Narva, și apoi măsurat care cele mai marcate. Da, știm cum să joace prost zâmbet!

Unul dintre vecinii mei în fiecare an, se mândrește cu faptul că scade la 250 de tufe de tomate. Am fost întotdeauna întrebam: de ce a pus atât de multe roșii pot randament foarte scăzut? Pur și simplu cumpăra o nouă obtinandu-high hibrid și să aibă grijă de cinci plante duzină decât Roach pe plantații imense pentru a obține o recoltă bună și o mulțime de distracție cu mai puțină energie și bani! Eu întruchipează sloganul: mai bine să fie bogat și sănătos decât sărac și bolnav! Desigur, nu vorbim despre bogățiezâmbet, dar starea de sănătate, chiar foarte mult.

Mai jos este o fotografie a unor soiuri de tomate, restul, cele mai delicioase, nu au timp pentru a face fotografii, mâncazâmbet.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu