Modest dikorossov farmec

De obicei, am fost fixate pe flori de grădină, Holim și să le prețuim. Dar, în stațiile noastre și în jurul lor să crească tot felul dikorossy care nu sunt mai puțin atractive. Am frunze chiar și în mod specific de compensare cameră cu ierburi de luncă - frumos! Și, uneori, cu o plimbare în pădure sau în câmpul aduce unele rastyushku - pur și simplu nu poate fi în măsură să le reziste.
Svetlana a declarat recent despre păpădia - o floare familiară, care de multe altfel ca o buruiană și nu este percepută, și a vedea cât de frumos și bun! Așa că am făcut o mică selecție. Nu este acest loc frumos în grădină?
Asta e musetel. Da, grădina este mai mare, dar din anumite motive nu ating sufletul ca acestea, cele mai frecvente domeniu.

câmp margarete


Foarte adesea coexista cu ei clopote. Atunci când o mulțime de ei, câmpul devine albastru pal. Lăsați această frumusețe este foarte de scurtă durată - după ei vor fi alte flori.

clopote

Aici luncă geranium. În grădina mea crește lângă ferigi. Și printre altele, planta are proprietăți medicinale.

Video: Farmecul discret de sobe

muscata luncă

Un albastru Veronica chamaedrys - grațios și ofertă, ochiul nu ia

Veronica chamaedrys

Numele acestei creaturi fragile, eu nici măcar nu știu. Dar am fost complet fascinat de ei petale-inimi.

inima petale



Aici flori luxuriante toadflax. Ea nu deranjează să se ridice aproape de flori de grădină - ei bine, e mai rău decât ei?

toadflax

Aici coada soricelului. El nu este numai frumos, dar, de asemenea, util. Herb, condimente, materii prime pentru Bitter - dar nu-l abandoneze în grădina lui?!

Video: Farmecul discret de sobe. Poezie lectură Dmitry Bykov și Alexander Minkin

coada-șoricelului

Am coada soricelului desiș coexistă cu delphiniums și Aquilegia, și cocoțat lângă Sunătoare - un alt mijloc de farmacie naturale.

Yarrow și Delphinium

Sincer, această galerie am putea continua pentru o lungă perioadă de timp. Dar cred, este nimeni lăsat în nici un dubiu - un farmec dikorossov modestă poate decora grădinile noastre nu este mai rău decât luxul de flori de grădină.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu