Păpădia toamna cu flori

Video: | Echipați TOAMNĂ CAFE | # Dandelion TV

Se pare că ne-a trebuit încă să se piardă undeva în „vara indiană“ ... În această dimineață a fost ceață densă în după-amiaza cerul era senin, iar termometrul a arătat + 22C! Până în grădină, dar grădină, dar pentru copii noroios septembrie a reușit să rateze pe trotuar - a trebuit să meargă la un parc din apropiere.

păpădia de toamnă

Video: Top sort.Uhod pomi fructiferi în timpul tsveteniya.Salat păpădie


În ea avem o pajiște favorit - un spațiu liber imens între copaci și arbuști în lunile mai calde, ne place să organizăm un mini-picnicuri), în inima poienilor crește un imens, foarte vechi pere-Altoi. În primăvara acestui luncă este acoperit cu păpădia flori - frumusete de nedescris! Astăzi am văzut, de asemenea, aceste flori adorabil! Dar ele sunt atât de mici! În cazul în care primăvara anului înălțimea lor ajunge la 15-20 cm, pe de o tufă la zece culori, acum este de flori mici, abia ajunge la 5 cm în înălțime. Dar, totuși, ele sunt extrem de insufleti opinia generală a luminișului, în cazul în care ne-am primăvară țesute coroane de flori pe cap, dar astăzi nu a fost atins de un singur păpădie. Să floare! Și noi toți fermecați literalmente pere - ea extraordinar de frumoase de toamna frunze de culoare!

Frunze de pere-Altoi

Video: Proprietatile curative ale florilor de păpădie contraindicatii


Mama Natura adevărată amantă: copii mi-a adus zeci de frunze căzute și toate au fost pictate în moduri diferite! Chiar am vrut să ia o fotografie din fiecare, dar a fost limitată de faptul că am ales unele dintre cele mai spectaculoase, răspândite în jurul lor pentru o sedinta foto păpădie) O singură foaie de hârtie atât de impresionat încât a luat cu el o imagine statică - culoare incredibil de frumos! Prieteni! Scoate în toamna ta frumoasă, pentru că există atât de multe într-adevăr frumos peisaj toamna!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu