Contrar convingerea fermă

Până la 22 mai a acestui an, am fost ferm convins că rododendroni nu sunt pentru coasta de sud, cu soluri calcaroase sale, în ciuda faptului că recent au existat soiuri, în creștere perfect nu numai soluri neutre, ci și alcaline. Așa că de fiecare dată, fiind în Sankt Petersburg, în timpul iernii, asigurați-vă că pentru a merge și a vedea sera Gradina Botanica-Institut Komarov (BIN RAS), care a admirat frumusețea eterică a „Rosewood“.

În plus, viața a rămas în amintirea frumuseții desișurile Rhododendron Ponțian și galben la pășune Abaga în caucaziană Reserve, în cazul în care avem de studenți să ia stagii de vară. Imaginează-ți surpriza mea când, în parcul „Ayvazovskoe“ din satul Partenit am văzut „împărăția Rhododendron“, în partea din spate în grădina japoneză incompletă!


Contrar convingerea fermă 

Rododendroni cresc bine pe versanți, în locuri în care multă ploaie se încadrează în zonele cu climă moderată sau rece, dar aici?
Contrar convingerea fermă

Video: aproape 60 de ani in apropiere de rezidenți de vară Moscova a trăit în conducta principală de gaz nu este conștient de pericolele


Rododendroni captivat de frumusețea ei următorul grup de turiști
Contrar convingerea fermă

Grădina japoneză nu este încă complet de stabilire a pietre
Contrar convingerea fermă

Ce lucrare colosală consumat atunci când stabilire pietre, în pregătirea de locuri, depozit de irigare prin picurare!

Contrar convingerea fermă

extensii de gene în Bunchuzhnaya FaceArt studio: Video

Frumusetea rododendroni veșnic verzi par ireale
Contrar convingerea fermă

Deja a plantat o întreagă colecție de rododendroni
Contrar convingerea fermă

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu