Regat Rhododendron într-o grădină japoneză

Material expus Recent, „Japanese Garden Park LOC“ Ayvazovskoe „(Crimeea),“ nu am arătat în mod specific mai detaliat în partea de jos. Faptul este că la baza acestui complex este un vesnic verde grădini de munte „regat Rhododendron“, care, în luna mai a anului trecut, am fost captivat de frumusețea înfloririi sale (a se vedea post "Contrar convingerii firmei„). Văzând splendoarea atât de impresionant de plante, am petrecut tot anul de așteptare pentru momentul în care se încadrează din nou în paradisul Rhododendron. Pe 14 mai a acestui an am fost din nou printre înflorire captivant „de tufe de trandafiri.“

rododendroni floare

Pe parcursul anului trecut, acestea au devenit mai adaptat (adaptat) la condițiile sud de coastă, „încredere“ pentru oamenii care au grija de ei, receptiv la udare, fertilizare, diverse tratamente împotriva bolilor și dăunătorilor, și în semn de recunoștință inflorit chiar mai luxos.

rododendroni floare

Nu ne-am uitat pentru agățat etichete fiecare soi plantate, ci pur și simplu bucurat de acest lucru „frumusete nepământeană“ pe teren. Și astăzi vreau să arăt acest aparat frumusete imprimat, voi - utilizatorii site-ului 7 cabane.

rododendroni floare

rododendroni floare

rododendroni floare

Video: Hillwood Gradina Japoneza de Filosofie si practic american

rododendroni floare

rododendroni floare

Video: 2016 Conferință. "Invazia regatului", Ussuriisk

Interesant, există conceptul de „miere impetuos“, care este asociat cu rododendroni înflorite. Cunoscut fapt istoric, comandantul Xenofon descris că, în 401 î.Hr. în timpul campaniei din Grecia, soldații, după ce mănâncă, sau miere, mai degrabă beat direct de stupinelor stupi pieptene munte Colchis, „pune în stare de inconștiență.“ Dar nimeni nu a murit, iar după o zi 3-4 „a venit la viață“ au fost veselă și sănătoasă. Bunăstarea lor soldați au fost necesare pentru albine și flori rododendroni, ca mai întâi colecta „nectarul și imbatatoare vindecarea“ este o „tufe de trandafiri.



rododendroni floare

Cultura Rhododendron era cunoscut în India antică, și Japonia, dar și în Europa au fost aduse abia la mijlocul secolului al XVIII-lea.

rododendroni floare

rododendroni veșnic verzi termofile din afara grădinărit de Sud cresc în interior. Pe coasta Mării Negre a regiunii Krasnodar, ei petrec iarna fără adăpost.

rododendroni floare

Din cauza solurile calcaroase de pe coasta de sud a rododendroni Crimeea nu sunt vizitatori ca frecvente la parcurile noastre. Dar dorința de a avea, să crească și să se bucure de frumusetea lor este atât de puternică în unele proprietari de vile private, chiar și complexitatea de plantare și îngrijire nu se opresc.

rododendroni floare

În acest caz, vom vedea nu numai dorința autorului proiectului, dar, de asemenea, incarnare competentă părea să fie „o idee imposibilă.“

rododendroni floare

Dacă vreodată va la jumătatea lunii mai de pe coasta de sud a Crimeei, asigurați-vă că pentru a vizita Partenite parcul minunat LOK „Ayvazovskoe“ pentru a vedea frumusețea Rhododendron înflorit.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu