Adio dans crizanteme toamna ghem de grădină botanică Nikitsky (Crimeea

toamna acestui an a fost greu, și de fiecare dată, care rulează trecut un câmp de inflorire crizanteme, am fost de gând să se oprească și să admire frumusețea florilor. Dar sa întâmplat ca această ocazie mi-a prezentat, ieri - 18 noiembrie. Și eu cu entuziasm și încântare „aruncat“ in aura - aura ultimul dans de minge de toamnă.

Ultimul dans de crizanteme toamna Ball 2014

Beauty are o regină recunoscută de minge în acest an - soiurile „Kiko“ nu a lăsat majoritatea indiferent de vizitatori (anul trecut, nu a fost prezentat acest soi în expoziție, iar în 2012 a primit titlul de vice-regina).

Regina balului 2014 & amp; amp calitate-ndash- Kiko

Video: Locuitorii și oaspeții din Crimeea aceste zile pot vizita tradiționale `hrizantem` Ball

Pe teren din acest an au participat toate regina din trecut. Pe site-ul lor mi sa spus în materialul.

Regina balului 2007 & amp; amp calitate-ndash- Anastasia

crizanteme Ball - muzica de Alexander Gorscov: Video

Dar noua Anastasia, care nu a fost în expoziții anterioare - un fel de „Anastasia White Star“.

Grad Anastasia White Star

Regina aleasă a acestui an, desigur, sugerează că mulți vizitatori ca inflorescențe neobișnuite formă paukovidnaya în crizantema. Și aici este o astfel de soi - „aur Strings“.

Chrysanthemum paukovidnoy formă inflorescențe grad de aur Strings

La expoziția din acest an a prezentat soiuri de 60 de novinok- ale acestora - 10-fantezie mari crizanteme si garoafe melkotsvetkovyh 50 de produse noi.

Grad-inovare Lilly Pop Garden

Video: Chrysanthemum în muzică saxofon Crimeea



În acest an, la fel ca în ultimii ani, a demonstrat noile lor produse și crescătorii de Nikita Grădina Botanică - Smykova Natalia Vladimirovna (mare-crizantema) și Andryushenkova Zoya Pavlovna (melkotsvetkovye crizantema).

New Garden soiul Royal Masterpiece

Noul soi de reproducție Nina Garden

În ultimul dans al soiurilor de crizantema încercuite o mare varietate de culori, și le admir, „înghețate“, cu fericire, de a scoate aparatul de fotografiat această frumusețe floral.

Shamrock grad verde

soi roz Holmdel închis

Unul dintre soiurile mele preferate galbene de Nanking

Incomparabil soi portocaliu Astro Bronze

Uimitor soi alb Zembla alb

clasa mea nominală „Lyudmila“ a strălucit în dans frumusețea ei de lux.

Grandiflorum varietate Chrysanthemum Lyudmila

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu