Crizanteme albe toamna cu bile Gradinile Botanice Nikita - 2013

Am văzut totul
Ochii mei - și înapoi
Pentru tine, crizanteme albe
Kosi Isso

Blanka

Nu există nici mai bine și mai frumos decât o floare (sau mai degrabă inflorescența) decât crizanteme albe, dar culoarea albă, limpede ca cristalul au un număr mic de soiuri. Printre acestea se numără clasa de lux de selecție în engleză „Reflex“ - Regina Toamna Ball 2010

reflex

Nu inferior să-l cu o puritate de noutate de culoare de gradul de selecție străină „Ribonet“ din acest an.

Ribonet

Încă engleză perfectă soiul „Anastasia“, care a devenit belle mingea în 2007. Această luchevidnaya formează inflorescențe din nou la apogeul popularității lor ca acum 6 ani.

Anastasia

Complet inflorescență globulară alb are un fel de „Creamiest albe“.

Creamiest alb

Cum superba soiul „Polisadena alb“

Polisadena alb

varietate năucitoare de „Zembla Alb“

Zembla alb

„Lorna Dona“ la Blooming păstrează încă centrul inflorescențe roz.

Lorna Doone

Video: Chrysanthemum la Grădina Botanică

Varietatea „Alb Pudel“ doar dezvăluie secretul lui să înflorească, dar pentru el au votat deja localnici care vin la expoziție, ca Ei știu că este grozav.

alb Pudel

Video: Gradina Botanica Nikita "Crizantema - 2013"

soi alb frumos de reproducere interne „Lady Di“, care a condus GF Feofilova (crescător Nikita Grădina Botanică).

Lady Di
Fotografie de J. Săpat

Doar minunat este un fel de „rus câmp“.



câmp rus

Este un fel de „Medeea“, timp de câteva zile, a păstrat prima poziție pentru titlul de printesa toamna Ball 2013.

Medeea

un fel de superba `zăpadă Shar`.

bulgăre de zăpadă

calitate fină IA Zabelin 'Swan Princess'.

Swan Princess

Video: În Crimeea, liderii au identificat crizanteme Printesa Ball

Și apoi să ne lucreze împreună, chiar admira soiuri belotsvetkovymi de crizanteme, prezentat astazi, la show-ul din Nikitsky Botanical Gardens:

Annesy alb

Chita

Dalystar

cheie Argo

America de Mica

Video: Nіkіtskomu botanіchnomu grădină rozpochavsya Chrysanthemum

Mona Lisa

Ping-pong

Puma alb

BytqIney

copil

Manita

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu