Ranunkulyus - fie boala, sau

Bună ziua tuturor! =)
Pentru a fi sincer, când am auzit prima dată cuvântul, am crezut că a fost un fel de boală))). Din anumite motive, am auzit „ranunkuloz“)).
Sa dovedit că așa-numita Flower: foarte frumos, dar este încă destul de rare în grădini rusești. cel puțin în regiunea noastră, la.
În special, doar primul an este în creștere la noi această floare. Dacă faci, așa cum am făcut-o înainte, niciodată văzut, te rog atenția:

ranunkulyus

Ranunkulyus - flori foarte frumos, ca un trandafir sau Dahlia. Nu sunt cele mai bune soiuri sunt mult mai frumos)).

ranunkulyus

Dacă cineva nu știe - nu este nimic ca o Buttercup grădină. Vă puteți imagina?
În general, este perena, dar în climatul nostru ei nu supraviețuiesc. Rece, se pare. De aceea, ei sunt săpate ca dalii. Ei și rădăcini ca o dalie ...

ranunkulyus

Aici este „individul“, în general, pe Aster ca)).
Frost, așa cum am spus deja, nu pot sta. Bloom în iunie și iulie. Aterizare în formația noastră - la mijlocul lunii mai. Adică, în cazul în care nu există nici un îngheț.
Tuberculii sunt înmuiate în apă timp de câteva ore și apoi plantate în sol.
În toamna sapa tuberculii. Reproducerea este de asemenea realizată tuberculi.
Se spune că le place să grădină cocoșului crească în soare, și în același timp, locuri umede. Dar excesul de umiditate, de asemenea, ele nu le place.
Dar astfel de cocoșului noi, din păcate, nu este:

cocoșului de grădină

Ei bine, poate mai mult razzhivomsya)).

Video: De ce mor rassada.Chernaya piciorul de pe site-ul răsaduri "mondială grădină"

Ați încercat să rununkulyus? =)


Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu