Narcisă înflorită Rip van Winkle

Video: Rip Van Winkle - Contos de Fadas (Dublado e Completo)

În cele din urmă a început să înflorească noi soiuri de narcise, unul dintre primii sa dovedit a fi un fel de turbat Rip van Winkle.

Narcissus Rip van Winkle

Video: Witch - Rip Van Winkle


În mod surprinzător, toate becurile se potrivesc clasei specificate și florile arata exact ca pe ambalaj. Cu toate acestea, am crescut sa dovedit a fi de 3-4 cm mai mare decât a fost promis de către producător (20 cm). În ciuda faptului că șefii florile sunt destul de grele, tulpini de flori mentinut neabătut greutatea lor. În fotografie, unele îndoit, dar este din cauza ploii, în cazul în care să se scuture picături cu petale redresate aproape imediat. Am un fel de-a plăcut, vreau să pun astea pe deal alpin. Și totuși, Rip van Winkle are caracteristici remarcabile: undemanding solului, bulbi mare de iarnă în câmp deschis, chiar și în banda de mijloc Rusia, boli și dăunători, practic, nici un prejudiciu.

Este interesant faptul că soiul este numit după eroul romanului din Washington Irving - Rip Van Winkle. erou roman a scăpat de problemele într-un mod neobișnuit: a căzut într-un somn profund, care a durat 20 de ani. Când sa trezit, problemele au fost rezolvate într-un mod natural, dar el era bătrân, toate familiar morții. Rip Van Winkle a devenit un simbol al unui om din trecut în zadar să-și petreacă viața lor. Acestea sunt personajele din floare trecut, pe răzor de flori mea)

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu