Perete de reparare tocat o casa din lemn

În 2015, ne-am încălzit cele trei laturi ale casei țării noastre, și apoi invelite clapboard orizontal. Pictate pentru a se potrivi fațada, în speranța de a schimba nimic altceva nu este necesar.

Dar, în toamna târziu, a devenit clar că noile bucuriile de a lucra cu casa nu poate fi evitată. Pyatistenok foarte vechi de a spune cel mai puțin, despre vârsta, este mai bine să nu vorbim. Lui mai tineri „rude“ închide de pe aceeași stradă, stabilit în 60-e ai secolului trecut, deja strigând după ajutor. Modelul nostru este de a face bine, dar era clar că sub piele, care se face la începutul anilor 90, uneori, „procesul a început.“

Despre cum am izola 2 laturi ale casei și o verandă mare, am scris în articol, Așa cum ne-am mutat la sat. Dar subiectul încă era alta. Acum vom merge direct la repararea și înlocuirea coroane. 

fațadă

Voi încerca să prezinte progresul fotografiei, astfel încât să puteți înțelege cu ușurință secvența de făcut.
Sper că cineva va veni la îndemână această experiență.

Locul Problematic - 2 ferestre pe partea stângă a fațadei casei.
Într-o zi la începutul lunii martie, a ridicat asieta 90. Apoi repara localnicii, care ar putea sta pe picioare, cu un instrument în mâinile sale. Acum, toate sunt diferite în lume ... Uita-te la proces, nu am putut, pentru că Am trăit și a lucrat în oraș pentru 400 de mile de aici. corespunzătoare - calitatea muncii. Casa a vrut într-adevăr să salveze să meargă ocazional și de a se vedea aici. Forest, ciuperci, 100 de metri de râu, de pescuit, gratar, gratar, sauna ... și nu-și asumă suntem, ce vrem să trăim aici permanent ...

O autopsie a relevat următoarea imagine:

piele eliminată

Cum era să fie coroana ferestrelor putrezit. Viespile au fost deasupra ferestrei în mod liber. 

Prima fereastră din stânga

Ne dezvăluie pielea peste doua fereastră:

doua fereastră

A doua fereastra este încă și mai deplorabilă ca:
doua fereastră

S-au găsit sub ferestrele pasajului, sigilat mult timp în urmă. Deasupra lui era un baldachin, urme de montare baldachin pe perete sunt în mod clar vizibile.
Despre culoar nu știa, ca și peretele pe interiorul dublu.
În spatele peretelui - camera rece de la primul etaj.

doua fereastră

La începutul anilor 90, astfel de situație - căluș, decât ar putea. A trebuit să pas cu pas pentru a scăpa de putregai.

Video: Design de case din lemn interior - fotografie

HaGelilit

putrezi

Avem un suport temporar:
suport

Treptat, de compensare putregai coroana, este posibil să se înțeleagă ceea ce poate fi salvat.

suport

În cursul este și ferăstrău electric, iar băutura obișnuită.

Lucrul cu el.piloy

Aici se pune întrebarea: „Ce ar trebui să fac?“

Ce să fac?

Vederea din camera prin prima fereastră:
fereastra din stânga

Ne scoate transportul

Concluzia este făcută: este necesar pentru a elimina toate!
ferestre care se deschid

Rame de ferestre exterioare pentru casa ne-am schimbat în 2005, acestea sunt din lemn, în timp ce starea lor bună, așa că am decis că ele pot servi în continuare noi.
Deși a mulțumit ... După a doua fereastră a trebuit să-l taie complet ... Deschiderea ferestrei din interiorul camerei închise foaie de placaj.

dezmembrare

Video: Reparare generală a unei case de lemn

Izolatia este aici temporar, din cauza peretelui subțire al mucoasei interioare - camera de zi. Dar instanța martie!

dezmembrare

ziare vechi pe jurnalele!

ziare vechi

gaura in perete a atras localnici. Au fost generos pe sfaturi! Dar noi încă o dată convins că cea mai bună gazdă nimeni nu va face.

dezmembrare

M-am întins pe sarcina importantă - stocari de gunoi!

prima fereastră

Am decis să elimine pragul putred al primei ferestre. A trebuit să fac asta cu un ferăstrău de putere în bucăți. Am stat nemișcată !!!
ferestre care se deschid

Apoi, din nou, de colectare a gunoiului ... Puteți atașa vântul capsator și vapori izolația. Și în prima fereastră și în valoare de așteptare în suportul pentru aripi. 

parbriz

izolație vânt și abur

Scările de impregnare tratate a venit la îndemână.

pervaz



În timpul întreaga lungime a coroanei pus putred grinzi 100x150, deoarece este o astfel de dimensiuni pot fi folosite aici. Anterior, a pus bandă izolatoare mezhventsovogo.

sub ferestrele din lemn

Video: Înlocuirea fundației sub casa, casele complexe creștere

A fost o zi foarte frumoasă și însorită. Toată treaba murdară este lăsat în urmă.
Reflecție, a decis că am putea face la fel de bine cele două ferestre în camera - pe ambele părți ale casei. Un ecran la distanță face facturi false.
În primul rând, sticla de pe ferestrele noastre fumurii prin care nu poate fi văzut, chiar și perdelele de pe stradă, și noi, la rândul său, se poate vedea tot ce se întâmplă pe stradă.
În al doilea rând, dincolo de fereastra din dreapta sus de perete este o canapea, fără o fereastră va fi doar mai confortabil. Cu aceste gânduri vesele ne-am terminat treaba zi! 

pune lemn

Aceasta este latura de sud a casei, este o placere de a lucra cu.
Dar a doua zi ne-a speriat ploaie rece. Am decis să ia o pauză. Calculul făcut din materiale necesare. Am verificat că avem la dispoziție. Se așteaptă vremea a intrat în oraș și a cumpărat un alt lemn, șine, spumă de montaj, supape, izolare, și de Batten / gramada sus, din moment ce casă mică de iarnă se află sub acoperiș și de așteptare în aripi /.   

Am procedat la etapa principală a pereților de reparații ale casei. Atașat la stânga în deschiderea barei, apăsând windbreaks pânză, benzi a stat la același nivel cu peretele lateral al ferestrelor.

Video: jupuirea pereți cu profile gips-carton waterboarding în bara

șipcă

Apoi, a fost necesar să se pregătească Nageli de armare. Diametrele valve uzate 14 și 16 mm, ce le-tăiat la o lungime de 23 cm.

Nagel

Cuie de fixare din lemn oferă structuri de rezistenta si rezistenta. Fiecare bară ulterioară trebuie să aibă loc împreună cu cele anterioare și ulterioare. Nagel fi cu ciocanul in lemn 150 x 150 care intră în totalitate pervazul 8 cm.

cherestea cu găuri

Este mai bine să se măsoare de mai multe ori, verificarea conformității cu găuri tijă subțire.

pentru a verifica PIN-ul

Atunci când deține lemn trebuie să utilizeze nivel.

plantă din lemn

Puts mezhventsovogo izolare naturala, uneori lipirea capsator său, deoarece acest lucru va facilita instalarea de lemn brut grele.
ancorare izolație

Acum întoarce din nou nagiley: Ne pare rău, nu se poate vedea ciocanul.
segment scurt de armare nagil ar trebui să conducă la sfârșitul anului. 

Încercăm să conducă nagilya

stivuire din nou lemn. 

ouătoare

Și aici - montaj. Găurile nu se potrivesc. Un pic distras aici și a calculat greșit ... Se întâmplă.
Pentru puterea de cele două colțuri structura armat.

montaj

de stabilire a izolației din nou. Cu cât mai mare, cu atât mai dificil nu se va clinti. Prin urmare, este posibil să se utilizeze cuie simple.

pasul următor

Am ajuns la partea de sus.
Nivelul superior - 100 x bar 50. Beam lanț conectate unul la celălalt.

perete

Acum trebuie să pregătească un loc pentru bara în prima fereastră.

fereastra din stânga

Și aici, pe bara din dreapta și pene.

dreapta

perete

Călăfătui perete - nu este o astfel de sarcină simplă. Evenimentul este responsabil și are nevoie de timp.

pistruiat

Închideți toate golurile cu spuma.

zapenivaem

pe fereastră

Acum, principalul lucru - să se încălzească afara, vremea cere. Un pervaz și apoi Să ne înăuntru.

rezultat

Aici este lucrarea de reparare a pereților putred casei jurnal vechi. Având în vedere că această casă veche de 114 de ani, el a suferit un proces de vindecare ca „excelent“. Apoi, du-te izolare de perete.

Acesta va fi o altă poveste.

perete

Astăzi a pregătit un loc pentru fereastra fals. Lucrarea continuă ...

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu