Crizantema melkotsvetkovye Modest

In aceasta toamna, datorită eforturilor de Lyudmila Uleyskiy, avem o multime de a admira crizanteme flori superbe grădină botanică Nikitsky. Știi, chiar ca ceva jenant pentru a scrie un post despre culorile lor modeste. Dar ei sunt cresc eroic în grădină în apropierea apartament în oraș și este o adevărată decor. Din păcate, nu știu numele soiurilor, toate aceste aterizări - rezultatul unui schimb între plante vii ale producătorilor din apropiere entuziaști)

Melkotsvetkovye crizantema

Aici sunt aceste frumuseti minunate inițial alb. Apoi petalele dobândi treptat o nuanta roz. Mai vechi floare, mai inchisa culoarea roz.

Melkotsvetkovaya crizantema

Și aici este un alt „floare cameleon“: atunci când florile galbene -, în curând devine prea roz „fard de obraz“.


Melkotsvetkovaya hrazantema

Și acest soi nu este suficient de puternice tulpini de flori. Când florile de mai multe culori, sub greutatea lor, ele cad la pământ.

Melkotsvetkovaya hrazantema

Inflorescența acestui soi sunt simple, dar de culoare foarte frumos.



Melkotsvetkovaya hrazantema

Apariția acestei flori pe patul meu de flori am fost foarte multumit. Pentru satul nostru de crizantema, cu un rosu aprins - nu este un eveniment frecvent!

Melkotsvetkovaya hrazantema

Curate crizanteme albe capac arata destul de bine în grup)

Melkotsvetkovaya hrazantema

Îmi place în special gradul scăzut: ei nu Lodge, aspect compact și amplasarea paturilor de mici dimensiuni.

Melkotsvetkovaya hrazantema

În această fotografie - unul dintre paturile poliției raionale. de multe ori mă duc aici și mereu m-am întrebat: cât de multe culori, în același timp, să se dizolve în bucșa (în prim-plan)?

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu