Blossomed narcise mele, vino să vezi!

Video: Flori în grădina mea. Slide show

Povestea mea este glisarea aceste culori, cum ar fi multe, a început cu o singură Bush mai simple narcise, care mi-a dat un vecin.

Narcise, precum și toate florile de primăvară, mi-a plăcut întotdeauna, dar nu a atras prea mult atentia. Probabil pentru că nu au fost cultivate cu propriile lor mâini. Dar când inflorit sub fereastra mea, nu am obosesc să-i admire! Și așa a început, „boala“ ... alegerea unui nou soi, un efort foarte mare de mine va reține din dorința de a cumpăra toate, la un om.

Cred că sentimentele mele clar pentru tine, nimeni nu trebuie să te țină în mâinile achiziționarea de noi plante. Până în prezent, care este limitat la aceste frumuseti, eu nu știu ce se va întâmpla în continuare ... Deja există mai mult de 12.000 de soiuri, și în fiecare an, există toate sunt noi. Ce un test de rezistență pentru iubitorii de narcise!

Tubular Mount Hood

Floare pur și simplu imens! Când a înflorit numai, a fost de 11 cm., Iar până la sfârșitul înfloririi (a se vedea deja vârfurile seca petale), a crescut la 15cm! Înălțimea de aproximativ 30 cm., Tulpini puternice, nu intră sub greutatea florii.

Video: Michael Shufutinski - CELE MAI BUNE SONGS / CELE MAI BUNE MELODII Michael Shufutinski

Tatstsetovidny Minnow

Și aceasta - dimpotrivă, cu muguri mici. Bush scăzut de 20-25 cm., nu este mai mare. Ea creste foarte repede și formează un grup pitoresc.

Terry Dick Wilden

Mari, de până la 12 cm. În diametru. Dacă aveți de gând să planteze acest soi, doar stoc pe suporturi pentru flori. Când am cumpărat, am citit pe pachetul pe care doriți să kustoderzhatel pentru că Bush „care se încadrează în afară.“ Nu chiar. Ea nu poate rezista severitatea de flori tulpini și pauze. Deci, această frumusețe necesită un suport separat pentru fiecare floare.

Video: blossomed Amarillis ACASĂ

terry Obdam

Se ridică ferm pe picioare, el nu a avut nevoie de sprijin!

Video: Vick Tsyganov, filmul: "Vino la My House". 2011



terry Tahiti

terry unic

Petit Foer

Rekurvus

Split-coroana Articoli

Split-coroana Cassata

tubulare Ara

Din fericire, o plimbare prin grădină și narcise mele te plac.


Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu