Highlander Baljuvon

Video: Highlander Baljuvon hrișcă familie de plante bune de miere Highlander Baljuvon plantă miere bun

De-a lungul anilor, hobby-uri floricole am ajuns la concluzia fermă: mai multe culori în creștere deja în paturi mele de flori, cu atât mai mult vreau mai mult și mai mult!

Flower Polygonum Baljuvon

Video: Highlander Baljuvon hrișcă familie de plante bune de miere Highlander Baljuvon plantă miere bun


Florarii, rânduri de plante de pe piață, prieteni, vecini - toate se încadrează în zona de căutare. Crede că, chiar și numai de mers pe jos pe stradă, ochii scanați toate grădinile din față, va cădea brusc ceva interesant! Astfel sa găsit un alpinist. Cu toate acestea, atunci nu știu numele său, doar pălăria verde a fost vizibil pe partea de sus a unui gard surd, acoperit cu flori albe. Pe toate laturile lungi lipirea roșiatice muguri, care caută sprijin. Nu se poate să plece, am bătut la poarta. Nu este o gazda Highlander foarte prietenos nu a atins admirația mea pentru fabrica sa. Cu mare dificultate, am reușit să o convingă să-mi vândă o tulpină în toamnă. Este păcat că nu i sa permis să fotografieze troscot ei, dar va descrie tot ce am văzut și am învățat. Poate că ideea este util cuiva.

Ea a murit cireș destul de vechi. Ei au tăiat toate ramurile, lăsând doar câteva scheletic, cea mai mare, 1-1,5 m lungime. Chiar de la portbagaj a fost plantat alpinist care în trunchiul împletitură de vară și a format în ramurile scheletice dintr-o imensă pălărie întrețesute lăstari. Foarte curând, și casa mea a fost aproape poza! Bazându-se pe o creștere rapidă, am plantat un alpinist într-un șopron vechi, și flori pentru a admira si ridica vedere de ansamblu. Tras șirurile de sprijin puternic, ventilator ia îndreptat în curs de dezvoltare lăstari. Când alpinist a crescut la acoperiș, pereții trebuie să fie văzut pentru frunze groase. Curând, pe acoperișul grajdului format un adevărat deal plin de verdeață. Soțul meu a vrut să tăiați, și am rugat să plece, pentru că în curând va înflori! Înflorire a depășit așteptările mele cele mai indraznete, dar ce pot sa spun, a se vedea pentru tine în fotografie!

Video: albine

Înflorire alpinist pe partea însorită



Pentru a cel puțin un pic pentru a îmblânzi viță indisciplinați și a împiedica deteriorarea acoperișului (vechiul ei ardezie), sunt în fiecare cultură de toamnă alpinist aproape la nivelul acoperișului. La început, ea nu a putut înțelege de ce el este atât de dornici de a obține? Și apoi am ghicit - soarele! El este așezat la locul unde soarele până la aproximativ masa de prânz, apoi umbra. Pe partea umbroasă și Bloom nu este atât de abundente.

Video: troscot gigant (Reynutriya).

Înflorire alpinist pe partea umbrită

El ierni bine, se acoperă în regiunea noastră nu este necesară. Foarte valoroase, în opinia mea, demnitatea Highlander - ea nu da răsaduri de rădăcină, rezistente la boli și dăunători. Și totuși ușor înmulțite prin butași, dar nu-i place transplantare. Dacă vă decideți să cumpere, pentru a alege o versiune cu sistem de rădăcină închis și transborda cu atenție. Sunt în tulpini de anul trecut feliate, iar fetele au scos de pe teren unul și l-au pus în grădină. Doar înfiptă în pământ și se udă. Și a început! Până la sfârșitul verii, lăstarii au fost de 3-4 m, acoperite cu flori! Un prieten a văzut o admirație stupefiată, sa întrebat. Ei au săpat o bucată mare de pământ, înfășurat într-o cârpă umedă și înfășurat într-o pungă de plastic. Totuși frunzele ofilite în fața ochilor noștri ... sfătuiți să taie după plantare și de udare, dar cu moderatie. Hope supraviețuiește, și foarte curând prietenul meu va avea aceeași viță minunată. Și să crească Highlander?

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu