Stonecrops mele de colectare

Video: Colecția mea de benzi desenate

Stonecrops (Sedum) - pe termen lung, plante de acoperire, de preferință, sol. Cu toate acestea, există printre ei giganți, în creștere arbuști mari, mari, cum ar fi Sedum proeminente. Nu-mi plac, îmi place să le combine, să se unească în diferite compoziții. De multe ori am folosi proprietatea lor pentru a închide pad plat sol gros, suprimarea buruienilor - stonecrops ca groundcover în creștere în mine și în tufele de trandafiri, și sub liliacul.

Sedum false

Cu toate acestea, recent citit că „Sedum total necompetitivă în raport cu buruienile.“ Nu știu, poate că nu se aplică acelor tipuri care cresc la mine - cei care se doresc să „calce în picioare“ :)
Deci, ieri sa întâmplat să fie în magazin de flori (primavara am încerca să le evite, deoarece nicio achiziție să plece pur și simplu nu poate, în cazul în care sa uitat :)) Ca urmare a stonecrops mele de colectare a reumplute cu noi copii.
Ea are deja un Sedum adus de la un deal din apropiere. În fotografie este aproape de stonecrop fals, iar el se lasă să fie văzut - unele flori))

Sedum

Acum va fi achiziționată de către compania usturător Sedum Aureum, care, în cazul în care considerați că imaginile de pe ambalaj diferă de forma sa omologul sălbatic de inflorescențe, cum ar fi galben însorit și luminos. În timp ce, probabil, nu este diferită))
Și din rezumatul acestei plante interesați să învețe despre proprietățile sale medicinale. Se pare, Sedum cultivat din epoca romană, unde a fost folosit ca un vomitiv, purgativ și antihelmintic. În Rusia este utilizat pentru boli de piele și ca un analgezic, inclusiv pentru cancer. Cu toate acestea, acum este cultivat doar ca plante ornamentale, inclusiv, probabil, pentru că Sedum este toxic si necesita doze foarte precise și rețete din utilizarea terapeutică. 

Video: MY DOLL COLLECTION | Colecția mea de PAPUSI (Monster High, EAH, Pullip, Figma)

Înflorire Sedum false



Alb și roz și flori galbene stonecrops acum îmbunătățită luminos roșu purpuriu Sedum fals. Descrierea precizează că aceasta infloreste de 50 de zile (aproape două luni!) Începând cu luna mai. Este minunat, pentru că alte stonecrops am floare mai târziu. În general, Sedum diferite, în cele mai multe cazuri, înflorire lung și anula sunt plante de miere - „saltele“ mele în momentul de înflorire zumzăie și colibri în diferite voci)) Ei sunt întotdeauna și albine și bondari colecta nectar.

Video: Colectia mea de jocuri video. Pixel_Devil - GameShelf SPECIAL

stonecrop alb

Dove albastru stonecrop flori albe nu sunt atât de expresiv, dar el are o culoare foarte neobișnuită, și este în creștere foarte strâns, formând un strat de lumină continuă. Era el sub trandafiri tartinabile mele. Și acum vreau să-l combine cu pestrolistymi Sedum false variegatum - el pleacă cu un chenar alb și flori roz. Cu toate acestea, el și alte stonecrop va merge bine. Apropo, Red în imaginea ambalajului pe marginea frunzelor de frontieră roz închis - prea frumos.
Oh, și mai mult de o noutate în colecția mea - Sedum stiloid. Flori au avut interesante: pe aceeași plantă există un pur galben, și galben la roșu la jumătatea distanței. Cam asta se spune doar că buruienile împotriva instabilă. Blooms, deși nu pentru mult timp - doar două săptămâni. Și este foarte exigent la lumină, cu toate că restul, la fel ca majoritatea celorlalte stonecrops, rezistente la secetă și nu pretentios cu privire la sol.
În general, această vară va fi cu siguranță noi fotografii și noi înregistrări ale acestor plante uimitoare. În planurile mele - un pat de flori de stonecrops))

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu