Austin English Roses

James Galway

Ostinki - atât de afecțiune cunoscută sub numele rozolyuby Roses. Eu, de asemenea, doar în dragoste cu ei și acum îmi pot imagina grădina mea fără aceste frumuseti magnifice.
Primele trandafiri, care ma obligat să acorde o atenție la ei și doar se îmbolnăvesc, au fost Austin trandafiri. Timp de mulți ani am visat de trandafiri vechi, similar cu pompoane, cum ar fi picturile maeștrilor flomandskih. Dar sa dovedit că era pe creșterea de trandafiri și a lucrat cu anii '50 de limba engleză agricultori David Austin. 


El a decis să creeze un trandafir, cum ar fi vechi. Dar noile trandafirii urmau să fie lipsit de principalele lor 
dezavantaje: durere și înflorire unică.
La începutul secolului XX în vogă și au devenit foarte popular ceai hibrid a crescut. Ei au condus treptat din grădini, soiuri vechi au câștigat poziția cea mai favorabilă. Dar timpul a arătat că forma sinuoasă trandafiri vechi au fost mai aproape vechi Anglia și rosarian sa început colectarea nu și-a pierdut soiuri. 
trandafiri Antique sunt foarte atrași de conservatori britanici.  

trandafiri Austin engleză.

Cu toate acestea, după întâlnirea cu trandafiri de ceai hibrid, ale căror lung și de multe ori re-floare a fost foarte atractiv, unică floare de trandafiri vechi regretabile. În plus, culorile de trandafir vechi nostalgic a fost oarecum monoton, printre ei nu a existat practic nici o tonuri de galben.
Numai selecție de trandafiri ceai de trecere hibrid, trandafiri floribunda și trandafiri vechi a dat soiuri moderne remarcabile. 
Procesul de hibridizare la un nou soi în pepinieră durează minimum 8 ani. Și în fiecare an, David Austin 
Este pe piață 5-6 noi soiuri. Conform planului său, fiecare urmând un trandafir ar trebui să fie mai bine decât ultima.
Austin Roses în testarea proprietăților lor sunt adevăratul test. În acest scop, tufele 
plantate într-o zonă cu condiții extreme. trandafiri Acolo cresc fără grijă deosebită pentru a afla puterea lor reală și capacitatea de a rezista la boli și de condițiile meteorologice.
Austin a crescut de reproducție și mai sănătos decât hardier cele mai multe trandafiri floribunda și ceai hibrid trandafiri. Ele sunt destul de rezistente, au o formă frumoasă de Bush. Și florile de trandafiri sunt fascinante si pot satisface orice gust.

Evelyn
trandafiri Austin engleză.

Există unele caracteristici ale acestor trandafiri. Pentru unii, aceste caracteristici vor fi un dezavantaj pentru cineva - 
demnitate. Cele mai multe soiuri de trandafiri Austin nu le place să fie mult timp în soare fierbinte. Acest lucru nu este surprinzător, pentru că provin din Albion. Cel mai bun loc de aterizare multe soiuri de trandafiri - umbra partiala in timpul zilei, dar nu se află sub ramurile avântate ale copacilor. 

Video: David Rose Ostina.wmv

James Galway
trandafiri Austin engleză.

arbuști ostinok au formă și înălțime foarte diferite, de acoperire la sol la înălțime, arc uvit capabil sau foișor. Schema de culori va satisface orice gust, orice planuri va crea starea de spirit a compoziției de grădină. Ele sunt perfect combinate în grădina de trandafiri, cea mai largă paletă de culori și diversitatea de Bush va permite ușor să găsiți soiul dreapta. 

Celebration Jubilee 
trandafiri Austin engleză.

Remarcabil ca companioni acestor trandafiri lavanda, salvie, isop, delphiniums, respirația copilului, crin, clopote. soiuri picioare de trandafiri cu forma cu picioare lungi dintr-un tufiș perfect Ukroyut muscata, Heuchera gazde la modă și chiar iubitoare de umbra.

trandafiri Austin engleză.

În grădina mea stabilit deja ostinki. Acesta este al treilea an aștept cu nerăbdare să nu primula și prima înflorire de trandafiri. Apropo, pe propria lor experiență a verificat că a crescut într-adevăr să se arate, pentru a arăta calitatea de soiuri, este nevoie de trei ani. Unele un pic mai puțin, unele un pic mai mult, dar ceva de genul asta.

Și din trandafiri gradina mea >>>.

abraham Darby

Abraham Darby 
alan Titchmarsh

alan Titchmarsh

Falstaff 



trandafiri Austin engleză.

Celebration de Aur

trandafiri Austin engleză.

Video: David Austin English Roses

Aur Selibreyshn

Graham Thomas

trandafiri Austin engleză.

trandafiri Austin engleză.

Video: gradina romantica de trandafiri engleză, top 25, 2014

Dark Lady 

trandafiri Austin engleză.

trandafiri Austin engleză.Prințul 

Prințul

William Morris 

trandafiri Austin engleză.

Video: MK trandafirul englezesc de David Austin a benzilor. Broșă / DIY Kanzashi

trandafiri Austin engleză.

trandafiri Austin engleză.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu