Garoafă hibrid

_gibridnaya_1570b4e6fc8990

cuișoare hibrid (Dianthus x hybrida), numit campion de plante aromate. Mai rău, în aroma subtila seara este comparabil cu parfumul scump parfum franțuzesc.

În urmă cu doi ani, în luna martie, am plantat semințele într-un container, a ascuns filmul și plasat pe un pervaz cald (puteți semăna și la începutul lunii mai în teren deschis).

Lăstarii au fost destul de amiabile, raspikirovat răsaduri, iar în luna mai plantat în grădină (pepinieră) la o distanță de 10 cm unul de altul. La mijlocul toamnei, în unele tufe chiar au apărut pe unele flori.

Carnation hibrid 2

Planta este modest, nu se teme de secetă și îngheț, hibernare perfect. În primăvara (începutul lunii mai), transplant le într-un loc permanent cu diferite condiții: în umbră, umbra partiala, la soare.

De-a lungul cuisoare a crescut în același mod - a început să crească rapid, și zakustilis floare la începutul lunii iunie.

Carnation hibrid 3

slujnicele mele înflorite, înainte de sfârșitul lunii iulie. O pereche de arbuști cu cea mai frumoasă culoare am lăsat pe semințe, iar tăietura de repaus la o înălțime de 20 cm. Până la mijlocul lunii septembrie cuișoare Bloom din nou, deși nu atât de abundente, dar încă mulțumit la sfârșitul sezonului trecut. La revedere.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu