Dimensiune Delphinium Rusă

Dimensiune Delphinium Rusă

Delphinium anual am descoperit anul trecut, iar acum cred că a stabilit în grădina mea fata pentru o lungă perioadă de timp. Semințe de soiuri de mărime din Rusia sa dovedit a fi un mare succes de achiziție. Delphinium a lovit nu numai de Terry fermecător roz sale abundente și lung înflorit strălucitoare, flori cu dungi verde la centru, dar, de asemenea, foarte frumos sculptate frunze de culoare verde închis. Precum și modestia sa. Înflorește la fel de bine în soare și în umbra partiala.

Video: Dimensiune-Fly Rusă (Mix)

La semănat în teren deschis în luna mai, toate delphiniums anuale floare de la începutul lunii iulie până în octombrie. Puteți semăna semințele de răsaduri lor în martie, urmată de reîncărcare în sol și în timpul iernii, în octombrie în teren deschis la un loc permanent.

Am semănat Delphinium la sfârșitul lunii martie și una o sămânță într-o cupă (șapte piese), ca recomandă să semene semințe direct într-un loc permanent în teren deschis (Delphinium nu tolerează încălcări ale sistemului de rădăcină). Fiecare cupă acoperită cu peliculă transparentă, fixându-l elastic. Două săptămâni mai târziu, au urcat cinci plante. La mijlocul lunii mai a crescut delphiniums cu atenție plantate în metoda de manipulare la sol. Ei au început repede să crească și să înflorească la începutul lunii iunie.

Video: Rusă dimensiune-KNOW

Dimensiune Delphinium Rusă



Imaginează-ți surpriza mea când Delphinium „roșu“ nu a fost dungi roșii și negre roz cu un ton mai deschis. Ramificat arbuști de până la 60 cm în înălțime, cu toate că, în conformitate cu recomandările stabilite în sac, a fost posibil pentru a realiza o creștere de 120 de centimetri, dar nu a fost gol. Am vrut să văd pentru Delphinium de culoare roșie neobișnuită, ceea ce nu sa întâmplat. Dar cultivarea Delphinium anual prin răsaduri dat mai devreme cu flori timp de o lună.

Video: dimensiunea Rusă - Angel zilei

Dimensiune Delphinium Rusă

Prin fertilitatea solului plantele nu cer, este important ca un drenaj bun. Delphinium arată bine în plantarea de flori, rabatkah. Distanța dintre plante -. Înălțimea plantelor 20-40 cm, în funcție de intervalele de grad de la 25 la 120 cm.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu