Garden Catherine Lokshina

Catherine LokshinCatherine LokshinCatherine Lokshin

Adresa :. regiunea Moscova, districtul Leninsky, satul Island Street. Central Garden Autor: Catherine Lokshin, un designer de peisaj practica, compania "MAK Design"

Zona: 21,6h105, aproximativ 20 de acri

Obiectiv: Pentru a face o gradina pentru tine

Vârsta Garden: într-un sunet modern, timp de aproximativ 8 ani

Tsarskoye Selo Insula a fost cunoscut încă din secolul al XIV-lea. biserica din piatră albă Schimbarea la Marquee Domnului - pe un deal înalt este unul dintre monumentele remarcabile ale arhitecturii medievale rus a fost construit în lunca râului Moskva, la rândul său, din secolele XVI-XVII. În aceste locuri frumoase și grădina a fost amenajat în stil peisaj, luminos și prietenos. Povestea transformării sale ne-a spus gazda.

lovitură

Am găsit acest loc accidental. casă mică, pe jumătate ars înconjurată de tufe de liliac vechi de mai mulți ani a fost în ruine, toate prea mare, cu maracini si urzici. Dar când am văzut biserica Schimbării, decizia a venit dintr-o dată - aici doresc să trăiască. Old Orchard, deschisă după compensare teritoriului, definit natura și conceptul proiectului. Sa decis, în măsura în care este posibil pentru a menține vechi pomi fructiferi și umple spațiul cu viață nouă și un nou sens.

N-am avut o reședință de vară, ea a venit la mine cu întârziere. cunoștințele necesare, astfel încât în ​​perioada 2006-2008 a luat cu bucurie studiile la UOC „Înflorire Planet“. Au fost ani minunați, studiu entuziast, practica productivă, noi cunoștințe din lumea plantelor și botanice hitrostey.Teper am fost un designer de peisaj practica. În grădina de laboratorul meu, în cazul în care este posibil să se evalueze mai întâi la cel mai decorativ și complexitatea îngrijirii plantelor, și apoi să le ofere clienților. Dar ai nevoie pentru a studia în continuare. Garden - un peisaj din viața mea. Vreau să fie frumos și divers. Pentru a face acest lucru, uneori, aveți nevoie pentru a transforma spatiul, ajuta plantele sa se exprime, pentru a corecta, dar nu interferează cu ei să se dezvolte și să se arate în toată splendoarea sa. În horticultură, are cu siguranta magia si magie. Plantele își trăiesc viața, în unele susțin, ceva să coopereze și să respecte aceste fascinante.

parcelă

Imaginea de ansamblu și linia de cale dictată arhitectura casei și caracteristici ale site-ului - este lungă și îngustă. aplicarea corectă a principiilor de zonare funcțională, am fost capabili de a face sens de o grădină mare cu diferite zone. Grădina este împărțită în mai multe zone diferite, în sensul.

Gradina Catherine Lokshin vedere din grădină la casa, o combinație frumoasă de plante

Astfel, zona de intrare - casa de card. Oaspeții sunt întâmpinați Tapiserie decupaje speculative de dracilă, spirea bile gri, dantelat și magnific înflorit în primăvară.

Grădină Catherine Lokshina, zona de intrare, idei pentru gradina, agrișă, gard viu tunsă de dracilă

În spatele gardului cu o singură mână - o grădină gri, pe de altă parte - garduri vii tunse sub forma unui dragon. Este o protecție și un caracter vesel grădină. Planurile să-l facă un pieptene coadă și armuri, instala lumini cu senzori de mișcare pentru ochi dragon luminat când întâmpină oaspeții.

Grădină Catherine Lokshina, gard viu, buclat tăiat părul, cainesc, gard tunsă în formă de dragon

La intrarea în casa unui set vertical de grădină (verticalsad.ru) - un design modular. Este plantat cu plante ornamentale, care sunt plăcute ochiului tot sezonul.

Modul Garden Catherine Lokshin Vertical petunie în proiectarea de grădină, grădinărit verticală

Casa ocupă o suprafață mare. Stânga și dreapta - lățimea pasajele înguste un pic mai mult de doi metri. Acestea sunt concepute ca grădini umbrite de hortensii și gazdă, Heuchera și pahizandry. Tapiserie, ridicandu-se la al doilea etaj al casei, impletit struguri ornamentale și fructe, Clematis și țevi olandezului.

idei de grădină Catherine Lokshin pentru grădină, hortensie, grădină în fața casei

În partea privată se află zona de recreere (bucătărie de vară cu grătar) și o grădină de legume decorativ.

idei de grădină Catherine Lokshin pentru grădină, zona de agrement, gratar, bucatarie de vara

Spalier adiacente la baie, lemongrass buclat, în special decorativ în Actinidia de toamnă, licitație, savuroase și rodirea, pețiolate hortensie, floare primul dintr-o colecție mare de hortensii în grădina mea.

idei de grădină Catherine Lokshin pentru grădină, grădinărit verticală, baie impletite cu viță de vie

În continuare am ajuns la grădina ornamentale pentru admirarea naturii și observarea anotimpurilor. Aici, pe conturul livadă vechi înșirate colecție de liliac, Euonymus, conifere și perene.

Gradina Catherine Lokshin Plimbare prin grădină, grădină umbrită

Căi diferite se poate ajunge în zona de recreere. Există un hamac, mobilier de grădină, leagăn, să se relaxeze și să uitați de lume nebună.

Grădină Catherine Lokshina, șoproane, foișor pentru relaxare

În centrul parcelei este un măr vechi, înconjurat de o bandă largă de gazon. Acesta a reunit în jurul ei paturi de flori și dictează structura circulară. Frumos, impunătoare, ea ne-a luat o moștenire cu un defect semnificativ - ramuri a crescut de la un unghi ascuțit față de trunchi. Când este rodirea, se despart. A trebuit să cravată pe un cadru metalic, cu cleme de plastic. soluție elegantă a fost găsit și Actinidia, a plantat rădăcinile copacilor vechi de măr, a ascuns kontstruktsiyu.

Compoziție de grădină Catherine Lokshina cu plante perene ornamentale, combinația de plante, mere de vară centrală

Pentru Apple distrus o mică grădină cu un teren deschis de legume și livadă de cireși, care ne dă luxul de floare de primăvară, cât și fructele de vară delicioase minunate.

idei de grădină Catherine Lokshin pentru grădină, zonare, grădină decorativ

Descoperiri și interesante

Am avut o copilărie pionier, deci nu a fost un loc pentru un foc de tabara, unde vă puteți relaxa în compania caldă de prieteni cu o chitară, cântând, glumind, schimbul de planuri. În satul nostru instanță, o dată donata de Ecaterina a II Alexei Orlov, a fost un conac vechi. De atunci a rămas doar bulevardul var vechi, dar acești copaci au fost deja varsta respectabila, cu o imensă gaură în interior. Acestea sunt tăiate selectiv în jos și înlocuit cu un tei tânăr. Dintre teii vechi doborâți obține un mare foc de tabără banc-drovnitsy. Pe această vatră plodschadke instalat ca gloanțe pionier tambur perforat, realizate în atelierul de forjă „Andersen» (Andersenkovka.ru)

idei de grădină Catherine Lokshin pentru grădină, meșteșugurile, Linden banc-drovnitsy

idei de grădină Catherine Lokshin pentru grădină, design de grădină, site-ul foc de tabara

Conținutul arhitectural în grădină este foarte importantă. Iesi din cariatidele mod delicat (făcute în atelierele de „Arhitectura de bine“, a arhitectural Biroului) grădină picant înconjurat de trandafiri, a pierdut farmecul acest colț.

idei de grădină Catherine Lokshin pentru grădină, design de gradina, sculpturi gradina



Anul trecut, festivalul „grădini și oameni“ în mod special pentru proiectul „Un șir de vise parfumate“ am făcut o bancă-drovnitsu, iar acum este indispensabilă în arbor de ceai.

Gradina idei Catherine Lokshin pentru grădină, design-grădină, cu un scaun de drovnitsa

idei de grădină Catherine Lokshin pentru grădină, design de gradina, șoproane, bucătărie de vară

Elemente Vitraliu, alimentatoare si jgheaburi pentru păsări umple grădina cu frumusețea și de a atrage atenția iernii. lanterne luminoase și multicolore lumânare, fluturi și sunt realizate din sticlă colorată în atelierul colorat «La Vitra» (la-vitra.ru)

Grădină Catherine Lokshina, gradina idei de design pentru gradina, meșteșugurile în grădină, adăpătoare pentru păsări

De la simplu lucrurile se poate face o foarte interesante și neobișnuite elemente decorative.

idei de grădină Catherine Lokshin pentru grădină, design de gradina, Zona de Relaxare

Toate pergole și arcuri noastre rezistente la intemperii - acestea sunt realizate din pin normale si tratate cu impregnare specială.

idei de grădină Catherine Lokshin pentru grădină, design de gradina, gradina cu propriile sale mâini, leagăn de grădină, clădirile din lemn, zona de agrement

Elemente Vitraliu, alimentatoare și adăpătoare pentru păsări, felinare colorate pentru lumânări, fluturi și molii de sticlă colorată umplut cu grădină de frumusețe și decora în timpul iernii.

idei de grădină Catherine Lokshin pentru grădină, design de gradina, meșteșugurile gradina, drovnitsa

Yin și Yang

Multe femei doresc să-și arate în pălării, o baie sau citesc în umbră deschisă, o băutură cu prietenii sau un ceai aromat pentru a face o fotografie pe un fundal frumos. Am un loc acolo. teritoriu Absolut de sex feminin - foișor fier forjat pe o platformă mică din material compozit. grădină cu pietriș, cu o fantana-gheizer - inima Cubby.

idei de grădină Catherine Lokshin pentru grădină, design-grădină, fântână de grădină, grădină de apă, fântână, gheizer

Alcov făcute în conformitate cu desenele mele și a făcut în atelierul „Anderson“ și un gheizer de piatra tratate în atelierul Victor Dubodelova. (Victor-piatra).

Prin partea de sex masculin poate include o zonă de odihnă în apropierea băii.

idei de grădină Catherine Lokshin pentru grădină, saună, design-grădină, o terasă, o zonă de odihnă în apropiere de baie

Când ne-am tras în jos vărsat vechi, sauna sa născut dintr-un subsol mic. Oaspeții de soțul și fiul ei vin doar ca să se încălzească, și o grădină pentru ei aplicație numai. Atunci când se face această zonă pere vechi am mers pavaj bord terasa. Am format un fel de curs în aer liber.

umplere gradina

Plantele sunt selectate pe baza unui decor permanent. Începând cu bulboasă, ridicarea culoarea și greutatea, zâmbind și flori, gradina vine la toamna frumusete stricte.

Am admira garduri vii de Cotoneaster, chubushnika, topiară privet de aur tăiate, drevogubtsem prins la arcada in zona de relaxare, Rhododendron, socul. Au figura decupată din spirea, ulm și chineză. Aproape toate plantele fructifere sprijinim cu o coroană ridicată. Acest lucru oferă aer suplimentar, un sentiment de ușurință, posibilitatea de revizuire.

Gradina Catherine Lokshin forfecat gard viu, gard viu, coafura buclat, arbuști ornamentali, idei pentru grădină, Design de grădina

Foarte pasionat de mere decorative. De lux - alb, roz, rosu - infloreste in primavara si fructe delicioase nu se încadrează până în primăvară, și o foarte decora peisaj de iarnă. vaccinări multigrade pentru meri vechi am făcut Mikhail Chertok. Meri prune greu, ei sunt cu noi în primăvară sunt foarte arhitecturale. Nervură și liliacul, pentru că într-un pătrat mic plasat destul de o colecție mare.

Gradina Catherine Lokshina, plante perene, idei de grădină, design de gradina

În căderea regina grădină - hortensii. Frumos Euonymus, macrofage spirea toamna soare uscat devine un roșu stacojiu. Acolo, în grădină și ptelea mea toamna devine o miere-galben. Acesta crește în centrul compoziției diferitelor clase de lilacs: Preston, Amur, Meyer, de selecție din Canada. Toamna este un duet frumos - ptelea de miere și sejururi lungi liliac verde. Se dezvoltă bine și relicte de conifere plantelor - Gingko. Cu toate că această plantă și nu este tipic pentru trupa noastră, dar se pare ca zona de microclimat.

Foarte pasionat de bujori, trandafiri, coada șoricelului, hortensie, gazde, daylilies, ierburi de colectare. mare potențial în funde decorative - acestea prospera în moduri diferite, valuri și armonios. Phlox parfumată, de asemenea, foarte decora grădină, în colaborare cu cereale și veronicastrum.

Grădină Catherine Lokshin grădină de flori în zona de recreere, idei pentru gradina, combinația de plante, strat de flori, plante perene, design de gradina

Din experiența personală

* Trandafiri pentru iarna, nu port. Și se taie dealul putrezit cal Navo&timid-Zoom, primăvară scutite de mulci.

* Ciresele, la fel ca multe plante, cum ar fi organice. Atunci când se utilizează îngrășăminte organice se îmbolnăvesc mai puțin. Prin urmare, chiar și ne-am simțit cireșe standuri absolut curat.

* Hrănire foliar „Appin“, „Ferovitom“, „Cubic Zirconia“ plante ajuta să facă față stresului, în special după tratamentul bolilor fungice.

* Tăiate manual pentru a face greu. Cumpara un scule electrice frumos - facilitează foarte mult de lucru.

* Atunci când tăierea devine o mulțime de butași - există mult pentru a crește cel mai mult. Ceva de a păstra și unele plante oferă un schimb.

* Încercați să coopereze, pentru a găsi colegi și parteneri. De exemplu, vom da la răsaduri VNIISOk Adapostul semințelor sale bune, au cultivat cu pricepere.

Îmi place viața!

Aflați cum să crească plante, care lucrează în grădină și grădina de bucătărie ar trebui să fie planificate, Acesta poate fi un articol al site-ului nostru. De asemenea, observați, vă rugăm să notați informațiile din partea stângă a blocului de text. Situat în ea sunt link-uri către pagini de subiecte adiacente.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu