Flori și pietre

Sunt dispus să folosească în pietrele de grădină. Îmi place să le combine cu o varietate de plante pentru a selecta și combina. Ca atare, rockeries (gradina de rock sau slide-uri) nu am, dar în diferite părți ale grădinii există o compoziție mică. Și, uneori, efectul combinației de piatră și plante este complet neașteptată. Aici, de exemplu, saxifrage umbra.

umbra saxifrage

Aceasta în sine este foarte frumos - și frunze colorate și flori delicate pe flori tulpini inalt. Dar contrastul textură aspră de piatră, cu ramuri subțiri și flori mici, sa dovedit a fi cu totul uimitoare.

flori Saxifrage pe un fundal de piatră

Video: Alexander Dyumin - Flori din piatră

Dovedit combinație foarte armonioasă bolovan de granit cu frunze sculptate de Astilbe.

Astilbe și granit

flori de camera:: Video niște pietre vii. floare Lithops

compoziție mai puternic și rece, dar nu mai puțin elegant, a fost obținut dintr-un bolovan gri mare și ferigi.

Fern în pietre

Fascinanta uite printre stânci cu flori Bush de primula Ushkova. Și chiar și atunci când ea bud, frunze sale neobișnuit de dens, cu o patină gri deschis este în armonie cu mediul înconjurător.



Ushkova de primula

Fluffy verde chiparos spurge beneficiază de o combinație de pietre. Această combinație, în plus, practic: Euphorbia a preveni formarea pietrelor cresc agresiv hapsân floare.

chiparos tulichina

primăvara devreme și toamna târziu, atunci când planta este încă foarte puțin, sau ele sunt estompate, pietre solist în compoziții de grădină.

Pietrele la iaz

Video: Phool Aur Patthar

Și pe stânci sub arbuști și flori înalte într-o zi însorită, puteți vedea umbra bizar și neobișnuit.

Umbre pe stânci

Video: ALEXANDER Dyumin - FLORI DE PIATRĂ

Am înțeles japonez, admirand piatră ... Într-adevăr, chiar și în bolovani normale cu aspect ascund o frumusete extraordinara. Te-am convins? ))

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu