Principii și opțiuni de metanii

Rozariul. Deci, diferite ...

Îmi place trandafiri. Ele sunt maiestuoase și atingând în același timp blând. Ei umple grădina de la începutul primăverii până toamna târziu, înainte de îngheț. Și vă puteți complet diferit să-și prezinte designul lor.

Video: Transerfing Reality - opțiuni spațiale (etapa I), audiobook. Vadim Zeland

Poate fi plantat singur trandafir. Grija pentru un astfel de rozariu va fi mult mai convenabil, deoarece cerințele locuitorilor săi vor fi la fel. Dar, pentru a crea o imagine armonioasă în acest caz este foarte, foarte dificil. Dacă ați plantat doar o colecție de trandafiri, o astfel de grădină de trandafiri va arata ca un piept mare cu bijuterii - luminoase, pline de culoare, scump, dar ... absolut nu expresiv. 
O dată, foarte mult timp în urmă, am fost în vizită la un mare iubitor de trandafiri. Colecția a avut o foarte mare, dar plăcerea de a contempla ea, nu am primit. Chiar dimpotrivă - de ani de zile am fost bătut de pe dorința de a avea un rozariu în grădina lui. A fost o risipire de flori, cea mai cele mai diferite și nu anulează doar unul pe altul. Cu toate că fiecare floare în sine a fost foarte interesant și frumos, a fost kakafoniya împreună în loc de sunet armonios.
Trandafiri plantate în nevoie monorozarii pentru schema bine gândită, luând în considerare o mulțime de factori. Mai întâi de toate - la cerințele anumitor tipuri de condiții de lumină. Și, deși cei mai mulți preferă trandafiri expunerea constanta la soare, există încă unele Sissy care, în soare direct literalmente topi. Acest lucru se aplică mai multe soiuri de trandafiri engleză David Austin. Acesti trandafiri sunt plantate de preferință în Tracery subțire copaci penumbra înalți, evitând soarele la amiază fierbinte.
Rozariul. Deci, diferite ...

Următorul moment foarte important în crearea unei imagini armonioase a Rozariului este de selecție a soiurilor în formă (habitus) și înălțimea de Bush în timp ce selectarea celor mai potrivite combinații și avantajoase de flori în formă și culoare.

Timp de soiuri de flori este un alt criteriu de selecție. Prin urmare, pentru sarcina de selecție soiuri Rozariul este foarte, foarte dificil. Acesta este motivul pentru care unele pepiniere oferă compoziții gata făcute pentru trandafiri plantare, care simplifică foarte mult sarcina de grădinar.

Dacă vorbim despre tipurile de metanii, ele pot fi romantic, în cazul în care rolul principal este jucat de forma unei flori. Nu este cel mai adesea plantat trandafiri de epocă, engleză, dim. Această grădină de trandafiri este bine plasată într-un colț retras din grădină, plasându-se o bancă confortabil sau o măsuță de cafea cu un scaun să se relaxeze. O astfel de gradina romantica poate fi format ca o cameră în care pereții sunt tufe de trandafiri.

Rozariul. Deci, diferite ...

Rozariul de soiuri de trandafiri vii creează o stare de spirit ceremonial. Cel mai bine este de a stabili pe verdeață bogate de cimișir și de peluza luxuriante. Acesta poate fi amplasat la intrarea în site-ul. Apropo, se crede că pentru a proteja grădina de deochi poate fi plantat la intrarea unui trandafir roșu aprins, ceea ce ar distrage atenția răului.

În funcție de locația Rozariului, cum va fi privit cu o singură mână sau cu toate trandafirii sunt plantate pe principiul de mare pentru a coborî. Mai mult decât atât, în cazul în care grădina de trandafiri, plantat, de exemplu, sub gard, acesta poate fi vizualizat pe de o parte, trandafirul mai mare, de exemplu, vechi, plantate în fundal, cel mai subdimensionate - cel mai aproape de margine.

Interesant teren printre grad scăzut unu până la două bucșe (în funcție de mărimea Rozariului în general) sredneroslye cu flori foarte frumoase sau parfumate pentru un contact apropiat cu ei.
Printre rozariul de la mic trandafiri floribunda sau hibrid de ceai a crescut loc interesant la o shtambe destul de mare sau de alpinism a crescut, sprijinit-o pe obeliscul. 
Planul de rozarii din față poate lua un capac de la sol și trandafiri în miniatură. 

Rozariul. Deci, diferite ...

Uită-te trandafiri frumoase pe suporturi verticale, cum ar fi arcade, obeliscuri, trunchi de copac. 
Ca suport pentru trandafiri pot folosi stalpi obișnuiți de trunchiuri de copaci. Ei au săpat în pământ, apoi lipirea tulpini de trandafiri cu ajutorul jartiere și cuie obișnuite conduse în portbagaj. O astfel de atașament destul de vizibile și foarte sigur.
Dacă doriți să planteze câteva tufe de trandafiri de mare alpinism, puteți face o suită foarte frumos. Ai nevoie să sape în pământ câțiva stâlpi de lemn pe partea de sus a acestora, împreună cu frânghii sau lanțuri groase, care a pus trandafiri bici. Doar nu uitați că trandafiri și viță de vie tractarea ei înșiși nu știu cum - au nevoie să fie legat în mod regulat.



Rose pentru a lega o frânghie groasă spiralată într-adevăr mi-a placut. Acesta este un mod foarte ușor de a trimite un trandafir în direcția cea bună.

Rozariul. Deci, diferite ...

Video: Cinci principii de dezvoltare în Civilization V

variante foarte interesante ale dispozitivului „grădini încastrate.“ Aceste gradini au fost foarte populare în Anglia la sfârșitul secolului al 19-lea. Golf astfel de grădină coborâtă în raport cu terenul din jur, care formează un climat mai cald în acesta. Cu un mediu mai confortabil, plantele este mai bine să dezvolte un teren de joacă situat în partea de jos permite o vizualizare mai bună a instalației în sine. În cazul în care nu va fi doar o grădină, o grădină de trandafiri, apoi petrece timpul acesta va fi plăcerea existentă. El poate deveni o grădină de arome. 

Rozariul. Deci, diferite ...

Planul de îngrijire optimă bine în grupuri mici a crescut de plante. Din moment ce aproape toate trandafirii din zona noastră să fie adăpost pentru iarnă, apoi grup ascund trandafiri le poate oferi o cantitate mai mare de aer sub acoperire, care, la rândul său, le oferă o iarnă de succes.

Dar, dacă vorbim despre mine, eu prefer compoziția mixtă de trandafiri și alte plante. Sunt un romantic la inimă a compoziției, cu culorile de forma rafinat, parfumul delicat si combinatii de culori moi, în cazul în care trandafiri cresc in companie cu trandafiri, lavanda, delphiniums, Phlox, crini. Perfect seturi off salvie trandafir, veronica. Bucșe daylilies umple perfect spațiul și sunt bune chiar și după înflorire. Populare în ultimii ani Heuchera cu frunze colorate și panicule delicate de flori în grădina de trandafiri umplut cu prima linie minunat. 

Video: O versiune a aplicației akvapechati.AKVAPRINT

Rozariul. Deci, diferite ...

Rozariul. Deci, diferite ...

Fii pretentios în a face aranjamente florale. Dacă nu faci în mod clar gândit-out plan, înainte de debarcare o instalație obișnuită, fie că este vorba un trandafir, floare, tufiș sau copac, plimbare pe lor 6 sau 12 de țesut și să se gândească despre modul în care aceasta planta va fi combinat cu adiacente, deja plantate. 

Am avut un caz, am fost așezat lângă două tipuri de Monarda (sau Chervona rue cum se spune) - roșu și violet. Când au floare, am văzut modul în care aceste două culori asupri reciproc, deși fiecare în sine a fost mare. A trebuit să le așeze. Și ce este același: stacojie MONARDA lângă un musetel alb aprins în mod direct, a strălucit violet și portocaliu aproape de eschscholzia. 

Video: Principiile de pește sărat-acasă

Din acel moment, înainte de flori de plante, am avut o rătăcesc lungă cu el în grădină - vecinii ridica culoarea, unghiul de vizualizare, iluminarea, umiditatea ... Dar este de la un alt subiect.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu