Pe gazonul

Să începem cu faptul că eu nu sunt un profesionist!)) Am scrie numai din experiența lui!

peluză

O poezie puțin, aderarea ca să spunem așa)) 
Văzând iarbă verde, am cădea în copilărie)) și eu cu siguranță doresc să-și scoată pantofii noastre și să meargă pe ea desculț. Și fiind gravidă n-am făcut-o ... desi m-am uitat, de obicei, la fel de nebun. Când a venit ocazia, am întrebat imediat părinții mei bucată de teren pentru teren și o piscină pentru fiica mea. Am identificat nu au cultivat și puternic cu buruieni bucată de pământ, în mijloc, de asemenea, împiedicat de bine din fosa septica. Noi nu suntem jenat obsadili dalii lui, și este ușor să te pierzi în verdeață. Dreaming despre modul în care copilul nostru este crawling pe gazonchik elastică, nu ne referim la sursă și nu caută nici o expertiză specială în cultivarea de gazon, S-au grabit la magazin pentru selectarea semințelor. Am ales amestecul pentru parcuri de copii ale segmentului de mijloc ... fraza mituit: moale, chiar și după cosit. Asta a fost greșeala noastră principală! 
Pe gazonul))

Fertiliza pic de teren și semănat iarba, trebuie să ne așteptăm rezultate. Și doar o săptămână mai târziu, ea a venit ... și chiar câteva săptămâni ... tuse tuse ... zakolosilas! Și ea ne-a dat să înțelegem că nu este un gazon ... e ca un câmp de iarbă cosită ... este imposibil să tăiați, linia de pauze la fiecare minut ... după cosire Stick budylki prin care un adult de mers pe jos neplăcut! Și crește cu viteza luminii. Nimic frumos ... în general, așteptările noastre spulberate. A fost o rușine. 
Pe gazonul))

Și așa mai departe, trebuie să învățăm: Internetul a urcat, a alergat la forum. Există o persoană cunoștință a spus ce și cum și de ce ... Și voi încerca să-ți spun ... așa că începe sfătui)))
Gătitul la sol. Plot înainte de semănat ar trebui să fie netedă, nu am atinge idealul, dar dacă doriți, adică, echipamente speciale în acest scop. Acesta poate fi luat în chirie. Tocmai am stamp pe picioare))) Dacă aveți o mulțime de buruieni, apoi m-am foarte recomandăm să utilizați substanțe chimice pentru a ucide add ... sau, împreună cu creșterile de gazon și iarba ... și cu îngrășăminte și frecvente de udare este greu să fie cunoscut până gazon crește ... nu vă fie teamă de a utiliza produse chimice, nu mânca această iarbă)) fertiliza în continuare țara, un îngrășământ special vândut în același loc în care semințele. 
Acum selectați semințele. Acesta este cel mai important. Se pare cel mai frumos gazon se obține semințe de bluegrass. Și dacă te uiți la gazon vânzătoarelor, este ei o scrie în compoziție. Cu toate acestea, în cazul în care amestecul de iarbă ofertă publică, apoi sypyat acolo ... îmi pare rău))) 
Prin urmare, vă recomandăm să studieze cu atenție compoziția amestecurilor de iarbă și să ia parte Bluegrass cel puțin 50%! Să cumpere un mai scump, dar rezultatul. Nu repetați greșelile noastre, așa cum este descris mai sus. Am ales mai scumpe de 2 ori anterioare, dar compoziția ... cum ar fi:
Pe gazonul))

Un bun producător nu va ascunde conținutul în caseta. Luați în considerare semințe. Semințe de Bluegrass sunt foarte mici.
Pe gazonul))

Sow un strat gros, am protryasli într-o singură direcție, apoi a mers în direcția opusă. Am fost disponibil pentru nisip, este ei, și stropim un pic de semințe. Puteți utiliza sol. Nu este nevoie să se toarnă un strat gros, pur și simplu se presară. După cum sa dovedit insecte iubesc Bluegrass ... mai ales l-am târât furnici)), urmată de udare și de așteptare.
Bluegrass este foarte lent în creștere iarba. Când de așteptare pentru germinare este furios, dar atunci când este rareori trebuie să tundă, mulțumesc)) Am venit în 2 săptămâni, dar trebuie să spunem destul de repede a crescut. Am fost pus în mijlocul lunii august, și încă mai au timp, în septembrie, cum ar fi picioarele goale pe extincția de rouă dimineața)))
Undeva într-o lună nu este necesar să trebuie să vă faceți griji despre buruieni, Bluegrass-i supraviețuiască. Și singurul lucru pe care îl iubește și are nevoie de gazon - este de udare. Mai ales în căldură. Nu cred în poveștile pe care nu le poate merge, poate el ridica de gazon svezhesazhennomu. Prima cositul se efectuează după otrostaniya 10 cm, se taie iarba lor la o înălțime de 4-5 cm. Și acum câteva fotografii ale noastre, din păcate, septembrie rezultatov.Seredina fotografie făcute în seara, dar pentru un teanc de bancnote privire mai atentă se poate vedea))
Pe gazonul))

Aceasta fotografie din 20 octombrie.
Pe gazonul))

in ultimele zile insorite. itera recoltă slabă)))
Pe gazonul))

și este deja o scădere cu drepturi depline, în noiembrie. Totul sa transformat galben, maruntita, dar gazon doar în unele locuri ușor îngălbenite. Și așa mai departe verde pe ea și a nins.
Pe gazonul))

Video: vorbește Oleg Pakholkov despre beneficiile de paturi ridicate de pe gazon

Și acest lucru este modul în care a venit la noi de sub zăpadă, nu roșu ... verde o dată, și este o astfel de bucurie când este gol ... starea de spirit se ridică pe verde
Pe gazonul))
El a devenit ca o cresc foarte vesel și rândul său, verde) De la începutul primăverii)



Pe gazonul))

Și acum această mică bucată de pământ este mândria noastră. Dens, moale. Walk, rola))) Copii în deliciu))
Pe gazonul))

Aici este o BUCURIE VERDE))))
Pe gazonul))


În general, nu ia în considerare pentru publicitate, așa cum a fost scris))


În afara ferestrei, vara 2015 și a fost mult promisul, așa că așeza fotografiile de peluza noastre de azi. Acesta a decolat seara.

Video: Prezentare generală a gazonului NEXT

peluză

această după-amiază

peluză


Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu