Noua fabrica din grădina mea: Dicentra Aurora Formosa

Video: America este paradisul pe pământ MY FLORIDA FLORI LUMINOS

Cred că nu va fi original, atunci când spun că îmi place această floare neobișnuit! Și toate că dragostea nu se întâmplă o mulțime) Prin urmare, în această primăvară a fost cumpărat 3 noi soiuri de Dicentra, toate cu flori de diferite culori și forme.

Dicentra Formosa


Unul lovit găleată, chiar și fără să apară din pământ după plantare. Am înțeles că speranța nu ceea ce este, dar persevereaza udate locul unde a aterizat. Se pare că speranța pentru un miracol) Cea de a doua, de asemenea, nu a spus că a fost bine primit, dar există două foi, al treilea părea să scape. O foarte puternică a fost clasa Dicentra formosa numita Aurora (Dicentra formosa Aurora).

Eu, desigur, mulțumit și că două au supraviețuit, dar eu încă mai cred că - de ce unul a murit? Toți au fost plantate într-o zi, în aceleași condiții. Știind că Dicentra nu tolera apă stătătoare, am săpat groapa destul de adânc, în partea de jos a drenajului din pietricele. folosit rambleu înglobării sol: pământ negru, nisip și sol gata de flori (1: 1: 1). Primăvara acestui an a fost bogat în precipitații, astfel încât uscarea complet eliminate. Nu știu ce să cred.

Video: Cum să Paint Pony Printesa Cadence alicorn

Presupun că materialul săditor în mall-ul au fost depozitate incorect acolo, care monitorizează temperatura și umiditatea? Sunt necesare multe plante și toate diferite condiții, așa cum sunt toate într-un singur etaj de tranzacționare. Cu toate erorile sale, de asemenea, nu a exclus, poate că nu este considerat ceva important? Cultivatorii Dicentra, spune-mi, care este motivul eșecului parțial?

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu