Dihondra dormit frumusete sau broasca călător

Buna ziua dragi cultivatori!.

Video: Frumoasa Adormita / povești de Charles Perrault / zana audio

Și tu știi, de asemenea, că există miracole în lumea de culoare? Azi am să-ți spun o mică poveste.

Dihondra. Un nume deja zavorazhivaet.A dacă ați văzut aceasta planta, este imposibil să-l uite.Așa cum am văzut o cascadă de argint-verde frunze, a vrut să-l crească chudo.Bylo-l acum 4 ani.După cum spun ei. pe Catcher si ruleaza animale. Vânzări, semințe, nici măcar foarte ieftine la momentul respectiv, cât și în pachetul de 5 semințe.

Video: zână audio pentru copii / printesa de dormit / VA Zhukovsky

Am găsit o pungă de semințe. Nu le arunca. servi-mi un fel de catalog de flori, înainte de Internet nu a fost. și un rezumat este întotdeauna prezent pe pachete.I-am cumpărat. Am plantat. Rose 2 plante. I și acest lucru a fost nespus de fericit. Dar ei au crescut înainte de încet și în mod deliberat,că cascadei nu putea visa. In primavara anului trecut și naiskhode de vară și două lame de iarbă într-un vas, nici măcar un firicel flori tyanut.Byli acolo sau nu, eu nu știu. nu a mai văzut. Dacă ați fost. numai cu o lupă să se uite la. Și semințele au fost fixate.Mai multe lucruri au adunat și au decis să planteze anul viitor, în speranța pentru un miracol. Din păcate, nu a existat nici un miracol. Semințele nu au germinat.Pentru bine să nu dispară. El a turnat acest pământ în vase cu alte culori, și să uitați despre el în condiții de siguranță.Asta-i astfel o cascadă, am visat. (Nu-mi fotografia) Am condus acest an Hippeastrum dacha lui de creștere. Tiny bulbils-copii de la zemelku semyan.I adăugat la Lejeritatea casei a adus vechea floare. Nu-mi venea să cred la început, când am văzut o siluetă familiară. Moneda frunze cu puf argintiu. Joy chiar și pentru a fotografia oală zabyla.Nashla, transplantat și a adus acasă. De-a lungul primăvara și buruienile plivire la începutul verii. nu a fost. Și aici e surpriza.Și cine este atunci? Frumoasa Adormita? Da. Semințele au fost în sol timp de cel puțin 3 let.Ne lipsă și putrezit.

Video: Frumoasa Adormita. Desen animat. basm

Frog călător? De asemenea, da. El a cuprins țara și din spate. Dacă supraviețui iernii. apoi din nou în primăvara anului următor du-te. Aș dori o cascadă!Asta e povestea.

Cu stimă, Nick.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu