Dihondra

16784649475730f46d299030.25488530

„Am fost dat o pungă de semințe“ Dihondra -. Silver Falls " Și nu există recomandări. Prompt cum să crească o plantă? "

Dihondra de argint „Silver Falls» (Dichondra argentea «Silver Falls») - una dintre cele mai bune plante dekorativnolistnyh pentru ghivece suspendate. Acesta a primit numele său pentru frunze frumoase de culoare argintie.

Nepretențioasă. În aer liber crește bine la soare sau in umbra partiala. Florile sunt mici, violet, apar din mai până în august. Spre undemanding solului. Dar creste cel mai bine în argiloase și argilos nisipos. Se prefera sol cu ​​pH neutru (pH 7).

Pentru teren agricol este potrivit ca acoperire la sol, pe care o puteți merge chiar, dar ușor.

Dihondra

Ei bine, înmulțite prin semințe și butași. Semințele sunt semănate cel mai bine iarna tarziu sau primavara devreme. De preferință, amestecul de pământ pentru cultivarea de semințe a fost ușoară, cu adăugarea de cantități în vrac mari de nisip. Răsaduri apar în termen de două săptămâni.

Dihondra

Plantele cultivate pot fi plantate în teren deschis în aprilie și mai. Deoarece dihondra este în creștere foarte rapid, este mai bine să crească ca o plantă perenă. În toamna aceasta ar trebui să fie introduse în cameră, și din nou în primăvara plantate în teren deschis. Iernare ar trebui să fie lumină și se răcește cu o udare rară.

primăvară Dihondru poate fi ușor propagate prin butași stem prelevate din iarna în sala de plante.

Dihondra

In primavara anului trecut, am fost în stare să cumpere un sac de soiuri de semințe dihondry Silver Falls (Silver) Fals.

Video: dihondra atârnă-doborând semințe

Pentru utilizarea lor însămânțare cu un amestec de pământ de grădină și humus sol pentru Saintpaulia. Semințele sunt răspândite pe suprafața umedă, sbryznula soluție de Alpin, ușor acoperite cu pământ, uniform se dispersant sita.



Culturile ascuns filmul și a pus să germineze într-o cameră caldă. La începutul lunii martie (era în ziua a șasea) părea să înmugurească. 4 Cultivate răsad transplantat (două) în marile vase de 6 litri.

Dihondra

La dihondra mijlocul verii a fost deja destul de decorativ. Thin flexibile se ramifică muguri transmise în jos, ajungând la aproape metru lungime. frunze pufos palid și lăstari sunt exprimate nu numai un luciu mătăsos moale-argintiu gri, dar, de asemenea, matasoasa la atingere.

Video: DIHONDRA (DICHONDRA) Sem. Convolvulaceae

Dihondra cultivate în poziție deschisă soare, menținând ferm ploaia, vântul și căldura toridă. Uneori solul din vaso-incercari au secat, dar semnele oprimarea plantelor nu am mai văzut. Hrănirea alte plante, nu trece cu vederea și dihondru. Revine ei și îngrășăminte organice, și „Kemira-Lux“.

Dihondra

Dihondru udat numai cald, încălzit de soare pe apă. În toamna devreme, atunci când un pic rece, stropite cu o soluție de plante zircon. După cum am înțeles, dihondra destul de modest, se poate adapta la condițiile care diferă în mod semnificativ de cele în care este în creștere la domiciliu.

Gri-argintiu perdea dihondry bine decorează gard, creând un fundal frumos pentru alte plante. Mugurilor de plante, atingând rădăcina la sol ușor. Acest lucru înseamnă că poate fi folosit ca un groundcover.

Până la sfârșitul lunii septembrie, lungimea lăstari de plante atins deja 120 cm. Odată cu debutul nopți reci vase cu dihondroy adus în casă. Am spray-frunzișul plantelor periodic, astfel încât este mai ușor să tolereze aerul uscat.

Dihondra

Dihondra sămânță formează un pic. flori mici inobservabile ascunse în axils de frunze, probabil, prost polenizate. Pentru a colecta cel puțin o cantitate mică, care încă format, sub o plantă I podstelil hârtie, în cazul în care semințele se coc, cad.

dihondra de argint a trecut cu succes primul test în grădina mea, bine overwinter în cameră, ceea ce înseamnă că există speranță pentru sale pe termen lung „de înregistrare“.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu