Flori Fabric: ghid pas cu pas

Video: Cum sa faci o floare dublă de Fabric - Artizanat DIY - Guidecentral

flori Fabric: ghid pas cu pas

Flori proaspete, este cu siguranță una dintre cele mai frumoase creatii ale naturii. Oamenii care știu cum să facă flori cu propriile sale mâini, inclusiv cei care fac bani, ei știu cât de emoții pozitive aduce procesul și a obține o anumită satisfacție, admirând rezultatele muncii lor. artificial flori Acesta poate fi realizat din hârtie, ceară, textile, etc. În articolul nostru, vom spune și arăta cum să facă camelia tesatura.

Experiențele lor de a împărtăși cu noi Michon din SUA. Aceste flori ea personal pregătit pentru propria nunta

Video: Flori cu mâinile lor / Lecția 1 / Maki (partea 1)

flori fabric

După ce am citit articolul nostru, va fi capabil de a face astfel de flori ca în această fotografie

Instrumente și materiale:

  • țesătură (100% bumbac, tul sau tul)
  • foarfece
  • ac
  • fir (firul este utilizat culori mai închise, cu scopul de a arăta cusăturile)

Noțiuni de bază:
Cut tesatura si tul (tul) pas. Partea de jos a petalelor trebuie să fie puțin mai mare decât partea superioară.

flori fabric

Ia partea de jos a filei și de a face o mică cutelor. Cu cât mai adânc rid, cu atât mai dramatică este unghiul la care va „Grow“, a petală și expresiv va duce la floare. Obțineți sfaturi Michonne: «primele falduri de petale, am pus cel mai adânc și, ca rezultat petalelor mele inițiale a stat aproape vertical„.

Când coaseți prima filă: în acest stadiu, nu vă fie teamă să-l exagerati cu copci. Inelul petale interior trebuie să fie relativ rigid. Structura de flori depinde de aceste cusături, iar dacă acestea vor fi libere, floare Acesta va fi lipsit de viață moale. La sfârșitul acestor cusături va ascunde.

Video: flori Fabric

Coase a doua petale: a doua petală ar trebui să „găsească“ pe adiacente.

Coaserea treia petală: Am adăuga la petalele anterioare din stânga (dreapta poți - nu contează, am fost atât de convenabil), principalul lucru pe care orice altă petală „găsit“ pe cel precedent.



A cincea Petal: Acum, primul rând de petale ar trebui să facă un cerc complet, indiferent desigur, pe cât de mult a face o floare mare. Nu-mi place să fac prea puțin la jumătatea distanței, deoarece apoi dificil de a adăuga petalele exterioare.

flori fabric

Odată rândul central al petale este finalizat, vom trece la următoarea. Atașați o nouă filă la partea din spate a floare, în cazul în care petalele anterioare rând sunt unul la altul. Am observat că, dacă adăugați o „spirală“ petale, forma de flori este rotund.

Nu există nici o crimă în care, pentru a adăuga o filă în plus pentru cazul în care el a fost „cerșit“. Uneori, florile au o vedere oblică a faptului că anumite petale sunt mai aproape unul de altul decât cealaltă.

Pentru flori a fost mai mare și mai bine, utilizați o petală două materiale diferite (de exemplu, bumbac si tul). Se pun petalele piesei de prelucrat din două materiale diferite, unul pe altul și un pic de diapozitive (deci va fi mai frumos), apoi ori baza cutelor de petale, locul, selectați-l și coase.

Centrul de floare: Ai nevoie pentru a închide toate cusăturile și de a crea un frumos la jumătatea distanței. Pentru a face acest lucru, să ia una sau două dintre cerc tesatura (nu martor sub petale, si cani!), Le pliabilă în jumătate și jumătate din nou (veți obține un sfert de cerc). Acum, sigur, în mijlocul unei flori (notă: toate straturile de la jumătatea distanței trebuie să fie cusute fir!). Imi place sa folosesc pentru cercul la jumătatea distanței de material colorat si tul.

Video: flori Fabric Cum de a face :! / foarte ușor tutorial / flori Fabric: foarte ușor

flori fabric

Acum aveți nevoie pentru a ascunde cusaturi pe partea exterioară a florii, în acest scop, vom lua un alt cerc tesatura si folosind fierbinte lipici lipici de mai jos.

flori fabric

Și așa mai departe ... și după o noapte lungă de pliere greu și de cusut, va avea o intreaga pajiște de flori frumoase tesatura. Și merită!

Traducere: Anna Jurbenko
în mod special pentru portalul de Internet
centru de gradina „Gradina ta“

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu