Bussengoltsiya

Din experiența personală

Într-adevăr, nu există nici un profet în țara lui. Asta e bussengoltsiya frumusețe în exil rupe aplauze entuziaste, și acasă, în Argentina, numit cartofi săracului. Și toate pentru că natura a înzestrat nu numai frumusețe, dar, de asemenea, tuberculi gustoase și sănătoase.

În urmă cu cinci ani, în primăvară pe piață dobândită nodulului cu mai multe muguri subțiri - el a fost așezat într-o găleată de maioneza. Din vânzător, am aflat că bussengoltsiya - viță de vie, care este în creștere rapidă, dar infloreste numai în luna septembrie.

Odata ajuns acasa, am plantat în așa fel încât să explice, dar nu a fost posibil să se bucure de flori. Odată cu debutul primei nodulului la rece scos din pământ. A fost o dimensiune decentă, în plus, a dat copiilor - aproximativ zece mici noduli. Vintage spălate, uscate, ambalate într-o cutie de plastic cu rumeguș uscat și trimis la subsol, unde temperatura este menținută la 6-8 °.

Pentru cei care decid să profite de experiența mea, am act de faptul că, în calitate de uscare a stratului superior al solului, hrăni o dată pe lună, infuzie de mullein (1:10) alternativ, și o soluție de îngrășământ universal.

viță de vie a acoperit numeroase flori albe-verzui, care au înflorit în câteva zile și nor parfumat alb învârtit în jurul valorii de dans minunat curte. Toamna este în plină desfășurare, ghivece cu plante mutat în casa de ultimele anuale dau flori, plante perene vin să se odihnească, iar curtea este încă îngropat în verdeață, flori albe și parfum ceresc!

bussengoltsiya înainte de primul îngheț, după care am săpa noduli și trimite pentru depozitare până în primăvara anului următor.

Efectuat diverse experimente: noduli rămase în sol pentru iarna, bine ascuns, dar toate în zadar - au murit. Atunci ai venit, dar au nevoie de o capacitate mare și o mulțime de soare - flori bussengoltsiya, deși nu la fel ca în libertate magnific.

Dăunători, de altfel, nu ajunge - nici unul observat, deși nu trata.

Tatiana OZLASHENKO.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu