O grădină mică, cu o mare inimă Lindsay baudinet

În acest articol veți găsi o frumoasa poveste de o gazda grijuliu cu privire la modul în care ea trăiește și are grijă de grădina sa. Acțiunea are loc în Birchgrouve (Sydney, Australia), în cazul în care Lindsay Baudinet a trăit cea mai mare din viata ei.

O grădină mică, cu o inimă mare

Călătoria noastră în viața Lindsey și grădina ei este cufundat în îngrijorare reală cu privire la plante și este dedicat neamestecului în viața lor. Design Garden a fost în mare parte dictată de gospodinele culoarea preferata - portocaliu, care sunt vopsite fațadele caselor. Cale frumos mozaic de gresie duce la ușa din față și merge bine cu picioare pe oala de lut ei.

O grădină mică, cu o inimă mare

Video: Oamenii cu suflet mare

„Timp de 40 de ani, am fost de grădinărit, dacă dragostea mea pentru plante, o puteți numi așa ...“ - începe să spună Lindsey, arătând spre o mică grădină. „Eu cresc plante pentru forma, culoarea și textura și vizionarea cea mai mare parte puțin impresia generală a grădinii. Cu toate acestea, prietenul meu, peisagist, John Brooks, vizita ceai, uneori, dă-mi un sfat. Îmi place să lucrez cu nici un tam-tam, nici o grabă, un pic, dar în fiecare zi. In aceasta, probabil, aceasta este o abordare bună la orice loc de muncă -. Moderație în toate lucrurile "

O grădină mică, cu o inimă mare

Lindsay grădină pe malul Sydney Harbour sunt literalmente debordant cu estetica - miraculosul și cu adevărat naturale. Practic Baudinet de îngrijire în plante Singurul lucru pe care acestea sunt bine obișnuiți cu locul, „n-am forțat să crească plantele, pe care nu-mi plac în propria lor țară. Nu creează condiții artificiale care nu afectează solul special. De exemplu, am fost întotdeauna bine aclimatizate Begonia și suculentele - astfel încât să le trăiască! Cred că o grădină de succes poate fi numit ca, care este în creștere și în curs de dezvoltare, și chiar modifica maxim de unul singur. "

O grădină mică, cu o inimă mare

„Gradina mea - nu o colecție de plante asortate, ci mai degrabă compoziția. Nu am nimic de ales din cataloage - Trebuie mai întâi să se simtă planta și să decidă ce ne-am dori. Și doar apoi să ia în grădina ta. "

Lindsey și soțul ei Bruce deținut această casă timp de peste treizeci de ani. Acum șapte ani, când cea mai tânără fiică a plecat de acasă pentru a merge la universitate Lindsey a început o renovare mare și alterare - atât în ​​interior cât și în exterior. „Primul lucru pe care îl fac este să te să renunțe la zona de gazon clasice în fața casei. În Australia, toate au vile private, iar toate acestea destul de obosit. Am vrut o grădină luxuriantă, dar este simplu și modest. "

Video: Oamenii cu inima mare

O grădină mică, cu o inimă mare



„Condițiile din grădina mea sunt rele - soarele foarte luminos în timpul verii uscate și umbra constantă de iarnă, atunci când căldura soarelui astfel încât aveți nevoie! Pe de altă parte, grădina mea din cauza acestor nuanțe a fost chiar mai originală, așa cum am vrut. "

Lindsey a studiat la Universitatea de Arte și a lucrat ca un țesător și olar în tinerețe, astfel încât plantele ea descrie din punct de vedere artistic: „Îmi place forma forme interesante de frunze, care joacă un soare sau ploaie distractiv picături. Îmi plac plantele turtite, dar luxuriante, care sunt în sine imperceptibil, am planta un câmp de ele. Dar, în acest amestec arata uimitor. "
O grădină mică, cu o inimă mare

„Practic, grădina mea este formată din suculentele, deoarece acestea permit să-mi facă o aterizare destul de modest. Adevărul este că nu-mi place să lucreze în grădină și doresc să aibă un impact maxim ".

efecte decorative mici, cum ar fi, de exemplu, o combinație de un frumos sfeșnic, pietruite, pietriș și iarbă verde de acid face grădina ei este foarte elegant. Fiecare Bush este total diferit de cele pe care-l înconjoară, care creează un contrast interesant în culoare și în formă.

O grădină mică, cu o inimă mare

Lindsay spune că ea a fost singur în familia iubește grădinărit toată inima mea: „soț și copiii mei nu au împărtășit pofta mea pentru natură. Fetele au fost trăiesc în centrul orașului, și am stat la Haven pentru că nu am nici un fel pe care nu pot schimba peisajul suprafeței apei de pe acoperișurile caselor vecine. În fiecare zi Îi mulțumesc lui Dumnezeu că am o grădină unde pot sta doar la apusul soarelui și se gândească la modul în care eu încă iubesc viața. Și, în graba de zi acest lucru este adesea uitat ... "

O grădină mică, cu o inimă mare

Lindsay grădină - un exemplu perfect al modului botanic de grădinărit încetează să mai fie pur practic, sau ocupație pentru cultivarea de flori sau legume tăiate. Pentru că este un proces creativ: experimente, succese, combinații interesante și idei noi. Și toate acestea în ciuda faptului că doamna Baudinet încă de lucru cu normă întreagă și numai în seara în jos, în grădina lui, să-l urmărească, aproape independent de viață.

O grădină mică, cu o inimă mare

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu