Căpșuni Despre remontant de răspuns Svetlana

Svetlana! Și eu undeva ai răspuns deja ... despre căpșuni remontant. Prin urmare, a decis să emită un răspuns sub forma unui articol scurt. Și pentru a da un link către acesta în post, care a fost întrebarea: 7dach.ru/VeraTyukaeva/remontantnaya-zemlyanika-rosla-v-zaroslyah-sideratov-73958.html

Pot să vă spun doar ce mă fac.
Primii doi ani, când a trebuit să se multiplice căpșuni remontant, eu doar nu a putut aștepta să înceapă să crească o mustață. Au fost foarte puține. Neglijabil. Mi-a luat doi ani pentru a obține de la o plantă la un pat de 20 de plante.
Apoi mustața au început să apară. clasa mea acest lucru sa întâmplat atât de repede. Și într-un moment când tufele erau deja adulți, acesta a fost anul doi. Atunci am dat seama că pot exista mai multe mustață remontant. Dar totuși mai mică decât cea a Festivalului, care aproape toate (era un alt membru al Comsomolului și Zeng-zengana) cultivate în regiunea noastră. Aici, la acest fapt doar o mustață a fost concediat din tufiș.
remontant mea cresc, de asemenea, mustati. Dar am o abundență de ele nu suferă. O dată pe săptămână, în timp ce colectarea berries'll rupe de îndată ce acestea devin vizibile. 
Am un complot. Abandonat de plante a fost pentru că paturi noi, și să distrugă ceea ce fac acest lucru este destul de simplu ca de primăvară. Marginea lopeti baionetă paralel cu suprafața solului ssekayu doar inimă în tufiș. El nu a mai fost restaurat. Și partea superioară a decupajelor părăsi imediat, în grădină, unde a crescut. Și am lăsa rădăcinile în pământ, să se fi distruse cu ajutorul locuitorilor din sol. Sunt pe astfel de paturi de roșii cresc mari.

Video: Cultivarea căpșuni remontant. agricole Dehkan Syed

căpșuni remontant, vechea plantație.


Aici este site-ul de logare vechi a fost de gând să facă o plantație de tomate în primăvara anului. Dar înghețarea constantă nu este permis. Am reușit încă să distrugă mai multe tufe. Și tot restul au fost speriat. Și atât de puternic a început să înflorească, doar mâna a fost ridicată pentru pedeapsa. Deci plantație a rămas intactă. Acesta oferă un randament foarte bun, dar deja există un indiciu de paturi din stânga. Toate prelungit. Este atât de puternic mustață matur. Dar, mai întâi de culoare toate au murit în timpul înghețurile nocturne din luna mai.
Sunt mai aproape să cadă chiar și o adaugă prin picurare pic am nevoie de răsaduri, lasă doar prima mustață. Acest lucru se face tot de regulile. Și când transplantat tot ceea ce am nevoie, pur și simplu lăsat căpșuni singur. Deci, ea a încercat.
Dar, în mod surprinzător, mustață, deși în creștere, dar acestea sunt puține. Iar cei care sunt, sunt foarte lungi. Se pare conștient de planta, acea apropiere să se stabilească puii lor lipsite de valoare.
mustati nenecesare slăbi planta - ca mesajul corect, atunci trebuie să-i detașeze (cut, strangulează). În caz contrar, pentru a primi meu puternic de plante furajere. Este recomandabil să se lase numai numărul dorit de antene, asigurați-vă că pentru a opri creșterea în continuare. Lăsați numai prima evacuare este înrădăcinată. Crede-mă, dacă a doua și a treia să prindă rădăcini, trebuie să fie desișuri continue în care fiecare plantă tânără începe deja să-și arate cu fructe de padure rosii luminoase. Acestea sunt tufele elimina rănit triplă, și nu doresc. Pentru că este necesar să se păstreze un frâu, în cazul în care soiul este predispus pentru a da o mulțime de mustață.



Remontant și Bloom va cânta în același timp.

Berry nu a fost încă crescut, prea mici. Cel mai adesea este un mare, frumos. Dar am această plantație, astfel că va fi toată vara până la îngheț. 
În cazul în care bucșa este bine stabilit, ea a început să crească frunze noi, atunci este deja posibil să se separe de planta-mamă și o brazdă de sol pentru a transfera într-un loc nou. Și așteptați pentru luna august nu este necesară. La urma urmei, vechiul loc să se uite ar fi dificil pentru el, doar pentru că nu va fi foarte vizibil.
Din ceea ce planta eliminat boabe coapte? Să-i doar să mă obișnuiesc cu un nou loc. Dar permite floare nu este necesară în anul de plantare. Am rupe toate tulpinile de flori. Le este uneori la fel de mult și mustață. Să înceapă să înflorească în primăvara noului an, atunci când planta va fi deja bine înrădăcinată, overwintered într-un loc nou. Aceasta este mai bine să repot o planta care nici măcar nu a începe să încerce să crească tulpinile de flori. 

În remontant se face foarte repede. Bush încă asociat cu mama sa, este încă într-adevăr nici rădăcini, tulpini și este deja în creștere și înflorit.
Moustache fără o diferență, nu există mulci sau nu. Asta e cât de adânc. Noi puncte de vânzare și fără rădăcini pot da urozhaychik.
Acum am să fac o alegere. Cum să se ocupe de această plantație vechi? Lasă totul așa cum este acum, deși crește și mai mult de la sine. Sau nișei piesa? Sau îndepărtați tufele vechi selectiv? Acesta nu este încă rezolvată. Este o problemă dificilă, pentru că alături de fructe de padure au înflorit deja noi tulpini de flori.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu