Tristețile și bucuriile



Video: Femeia - Femeia ... aer - apă ... Femeia - bucurie ... Femeia - probleme ..

Mult noroc, băieți și fete .... luni și jumătate mai târziu, m-am întors cu tine) și două știri .... dar bonalno sună la bine și rău. Ei bine, voi începe cu rele. Toți vor aminti blogul meu despre Phalaenopsis pe care le-am crească în recipiente de sticlă și așa mai departe. Și cu siguranță amintesc, am scris că prins ochiul meu, un substrat german numit SERAMIS pentru orhidee. Acolo a scris că SERAMIS este de două feluri, pur (din obozhonnoy lut) și scoarță de copac pentru orhidee. Nu voi repeta, voi fi scurt .... acest Seramise am ucis 6 orhidee .... durerea nu a cunoscut limite .... mulți vor aminti povestea mea cu sondajele pogibanie plantele mele, după bombe de fum ... si aici am mâinile proprii ..... iad am tras, poftești frumusețea ... am scos din cutii și ..... nu susțin orhideyki mea o astfel de schimbare în băncile au fost vlazhnenko și Seramise ei doar uscat .... şi frumoasa mea Azalka de la care am încercat să fac asta ... bonsai transplantate într-un borcan de metal, a murit de asemenea, după ce am citit mult pe internet, ca planta de metal nu poate fi, după mai mult de două săptămâni transplantat din nou ... Până acum, mâna nu se ridică să arunce departe, am fost prieteni cu ea timp de trei ani ..... Pe scurt, nu voi dezvolta această temă, au încă un tort foarte mare a fost ... orhochki și au fost atât de foarte, ca să spunem așa .... exclusiv de a plânge ... am decis să strice următorul, tot ceea ce a venit la mână .... Winter. Încălzire. Nu pentru mine să-ți spun cât de greu plantele noastre în timpul sezonului de încălzire. Iarna le-am cajoled, reanimeze primăvara, vara și toamna înflorire veselească și creșterea .... În timpul iernii, peste tot din nou ... l! ... Și m-am dus înapoi la pansamentul! Primul braț prins doi balsamului. Ambele floare rozachkami, unul roz, celălalt violet. Despre violet plâns cumva trebuie să împrăștie frunzele și mugurii .... transplantat, atat in substrat de nucă de cocos. Nici măcar o dată în ultima lună și jumătate, nu am picătură o singură frunză, dar încă nu a inflorit. Apoi, el a mers în cursul Spathiphyllum. În mod constant agățate cu opuschonnymi nu lasă timp pentru a bea. Transplantată SERAMIS, era păcat să arunce substratul după orhedey, este foarte scump, o infecție. El este așezat în bancă! plantă mai mult de un an, a crescut încet, mici ... pe fotografii lasă mult rezultat vizibil, frunzele inferioare și superioare ... al doilea sa dus la creștere în sus .... mai mult sub zaparka, transplantat aproape totul .... anthurium sunt scăldate de e-mail, delonochki .... nu pe gram nici a crescut, frunzele nu sunt permise ... floare verde a dat unul, poate fi văzut cu frică și toate ... stând în Seramise în pahare de unică folosință, fără găuri ..Hoya, 3 foi, pentru anul ... plantate în ghivece de scoarță pură, de asemenea, fără găuri .... celălalt este așezat în nucă de cocos pur .....Ficus Natasha a placut Seramise, dar Ficus «Variegata» nu-i plăcea ... mai mult cafea Seramise ....stând în Seramise, găuri în ghivece nu ... pe frunzele inferioare și superioare ale tuturor clare)))) .... notă Hippeastrum stă una lângă alta, un copil mic .... dupa ce am citit ... a mea zeolit ​​reshila-! a dorit mult timp pentru a transfera plantele hidroponice .... dar! acolo a fost, atât de mult, probleme de ambalare în exces, orice fitelki, pompe .... Nu există, orașe, aceste tipuri-nu a mea .... si asta e ceea ce am decis .... zeolit ​​+ vermiculit + drenaj minor și Voila! lângă cafeaua și HIPD HIPD au fost exact aceleași copii ... soluția este la fel ... dar! mai întâi stând în ghivece cu găuri în containerul .... Hai)))Hibiscus este din semințe ... sămânța stând în iunie pentru vara ... toate cele 3 foaia și cei doi au pierdut .... citește mai mult ... euharis ... vecinul a dat cap mic, în vara, în timpul verii, două frunze mici și toate .... în ultima lună, în zeolitul, o foaie mare și copil cu două frunze ... o lungă perioadă de timp sa adaptat la acest amestec .... Amintiți-vă, am scris despre rafturi de sticla, care sa prăbușit pe Zamioculcas? Zamioculcas nu a crescut deloc după magazin de aproximativ un an ... plus regimentul său a rupt .... ultima lună .. foarte mult în amestec și Dieffenbachia ..... singonium..perestal următor sishit vârfurile frunzelor Asta e nefericit otrostochek Fitton, târât de vară în magazin ...vă cu siguranță, cu alte flori, l-au văzut în chel fotografie ... toamnă, a lăsat o pereche de frunze pe partea de sus ... ... am dat smuls pe laturile și a început să crească în sfârșit ...filodendron este, de asemenea, în amestec ...Kordelin .... vymahala mai mult de un metru și gol ... ea mi-a luat în urmă cu două săptămâni, taie nafig ea Bosko .... înrădăcinate în același amestec de ... ceea ce este aceasta planta, nu știu ... a luat cu un prieten câteva procese ... pentru o lungă perioadă de timp ședinței în apă ... ... un cuplu de putred trei au început să arunce frunze și rădăcini nu s-au dat ... la amestecul plantat, un pic mai puțin de o săptămână în urmă ...Ei bine, asta e tot ... Dacă cineva citește până la capăt și cineva devine interesant, atunci spune în cele din urmă .... Zeolit ​​- un mineral, dar uneori zeolit ​​sub medie și bentonită - o compoziție minerală argilă. El a fost la degete puternice strangerile se fărâmițează pulbere de argilă. Și dacă aceste pietre sunt udate cu apă, se transformă într-o mlaștină de lut, de la care se pot modela cărămizi. Acest mineral (bentonita) utilizat pentru plante nu pot fi: toate putrezesc pur și simplu. I-am cumpărat zeolit ​​pur într-un magazin de flori A fost nevoie de doar două pachet de zeolit ​​sa încheiat repede și am o mai eu nu pot găsi un înlocuitor .... dar el a găsit în vehicul pisicii ..... nu întreaga litiera se potrivește .... interfera acolo nu ..... obtinerea este în această companie, și de ambalare albastru, era curat Și totuși, un material de umplutură, trebuie să fie un Volcanic! în cazul în care pachetul este scris ocean, apa se va dizolva ..... să fiu sincer, pentru o lungă perioadă de timp în căutarea pentru ceea ce ai nevoie .... pe ambalaj, și în interiorul .....))))) cu SW. Svetlana)))))

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu