Acuarelă flori

Video: Muzica pentru suflet si flori acuarela pentru tine, prieteni!

Atunci când, ușor cocoșat, te plimbi printr-o ușă joasă într-un zid înalt în grădină Paula Morrow, deja prima vedere dezvăluie farmecul acestui loc.

Video: acuarelă Floral naturi statice Gregory Van Raalte

grădini ornamentale

Inspirația grădină plină, înconjurat de vegetație deasă de stejari, rododendroni, diverse conifere, care vara devine un fundal natural pentru plante cu flori în interior. Poarta de intrare se deschide într-un spațiu umbrit sub irgoy vechi prin ramurile sale pândesc iaz reflectând flori și coroane de copaci, pergolă, năpădite cu viță de vie și Clematis, chioșc de vară, astfel cum a coborât din paginile unei cărți de basme ...

Video: SP "fantezie florale". Dimineața acuarelă din Panna. pregătire

Seria de picturi gradina poate fi văzut că, cu un gazon oval, cu sinuoase. „Nu-mi plac liniile drepte, așa că am planificat grădina“ într-un cerc „cu curbe mixborders, pereți și trasee, în cazul în care unul curge într-un alt flux continuu“ - explică Paul, designer de grădină.



Având în vedere că rolul principal este jucat de plante perene erbacee, grădină de iarnă cea mai mare parte de dormit, dar în primăvara devreme, el începe treptat să reînvie.

grădini ornamentale

„N-am încetat să fie uimit de schimbările care au loc în perioada martie - mai - doar magia un fel, și în timp ce mă așteaptă cu nerăbdare să-l, în fiecare an, este magie mi-a luat prin surprindere“, - spune Paul. În același timp, reușește să găsească un echilibru între dragostea ei pentru plante, respectarea legilor ciclurilor naturale și abordare de afaceri pentru grădinărit. „Eu nu sunt unul dintre cei care admira doar grădina de la fereastra casei - Vreau să fiu acolo, în interior, în cazul în care toate simțurile ascuțite la limita - recunoaște el. - Sunt unul dintre acei grădinari de modă veche, care cred că aceste grădini. - este rodul muncii grea "

Gardens prea des evaluate doar prin proiectarea și bogăția de culori de flori, de aceea este deosebit de plăcut pentru a găsi în Berkshire deținut Pavel, că, odată cu apariția de primăvară este condus de verde, se pare, în stilul camerelor verzi. Aceasta variază de la fluorescent milkweed salată luciu la tisa de culoare verde închis, din manșetă var spumă verde este moale la patina verde Elaeagnus Ebbinge și, de asemenea, redă toate nuanțele intermediare, inclusiv salvie ton și măsline, luciu albăstrui, suculentele cărnoase și paleta galben-verde frunze soiuri soc «plumosa Aurea». Green au, de asemenea, unele culori, cum ar fi gorun spanz, Clematis elegant «Pixie», moleșit lavrolistnoy perie coacaze si panicule incantator parfumate soiuri Skimma «Kew verde», toate înflorite în același timp, în strălucirea frumuseții sale de primăvară.

grădini ornamentale
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu