Un pic de toamnă într-un apartament sau cumpărarea unui Croton

Astăzi am primit un telefon de la magazinul meu preferat de flori. Eu, în anticiparea că a venit în cele din urmă pentru comanda mea Aglaonema, a luat telefonul, dar vânzătorul mi-a spus că, în această aglaonem de livrare nu a fost. Frustrat, am întrebat, ce este? Ea a început să listă, în cele din urmă, am spus că va veni și a vedea. Vino la magazin - ochi imediat a fugit în direcții diferite!

Alokaziya au fost bune, Scheffler, Schlumbergera, mini-Spathiphyllum, Maranta și în special lovit de Crotona sau codiaeum. O gură de toamnă, frunze care se încadrează, chiar și mirosul ploii (am o imaginatie foarte vie).

Au existat trei feluri, dar, desigur, cei care au avut dubovidnye frunze, la fel ca un magnet, atrage ochiul. Apoi m-am întrebat, de ce nu m-am gândit cum să obțineți toamna proprii. Principalul lucru pe care frunza de toamna nu a fost!

Am ales mult timp și cu atenție, a cumpărat! Uraaa !!! Aici este!

Primul lucru pe care l-am transplantat. Am cumpărat terenuri și o oală.

Video: vloguri: Zavtrak.Uborka kvartiry.Pokupki de "Panglici și Mirotorga".in sadu.Vecher.Uzhin. (19.9.16)

şi Keramzit

El a luat potul, punând planta în ea, astfel încât o casă nouă a fost mai mult decât primele trei sau patru centimetri.



Turnat în oală expandat argila, un strat de 3 cm pe pământ vegetal răspândit sol.

Video: haine de cumpărături on-line pe toamna cu montare [Be Free, Republica Dragoste, Ink Lost, Kopikot] Nikkoko8

Având o instalație de bază, a luat ușor din containerul de transport maritim examinate cu atenție koreshki- toate acestea au fost puțin alb și puternic, și a pus krotonchik fierte într-un vas, apoi se umple la sol într-un cerc.

Intotdeauna mi-am transplantat în baia- rastyuhi este mai convenabil și mai ușor să se spele totul. Când a terminat umple solul, am turnat apă caldă krotonchik și stropite mai întâi cu apă, apoi insecticid Dachnik- pe partea de siguranță.

Video: vloguri: New York. Cumpărături, mers pe jos în jurul valorii de magazin și o stradă mică

Iată ce acum frumos meu.

Și acest lucru este modul în care va arăta după carantină.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu