Gipperastrum Amaryllis sau euharis?

Buna ziua dragi cultivatori!
  • Nu pot scrie pe acest subiect vital - prea multe întrebări în ultimii ani, și mulți au fost fără răspuns, și într-adevăr, m-am îndoit. Știu că Julia a scris despre ea și o mulțime de oameni, dar de ce atunci întrebările! Să investigheze.
  • numai unul din Amaryllis lume Există, Amaryllis bellado? Nna sau frumusete Amaryllis. Acesta crește în Africa de Sud și este după cum urmează. Dacă vă simțiți în acest fel - asta e sigur Amaryllis, desi costa mult mai scumpe (și, gipperastrumy și nu ieftin) și foarte rare.

  • Toate gipperastrumy frumos - copii Amaryllis, obținute prin creșterea plantelor. Tot ceea ce noi creștem la domiciliu, puteți apela cu siguranță gipperastrumami. Gândiți-vă la Hippo reținuse numele de „Amaryllis“ vechiul mod de modă, deoarece Am împărțit aceste plante în două genuri recent. Prin urmare, în cazul în care magazinul pe cutie cu gipperastrumom scris „Amaryllis“, știi că este încă HIPD.
  • Și ceea ce este euharis aici, vă întreb? Offline scris recent euharis, de asemenea, denumite uneori ca Amaryllis. Am auzit astfel niciodată acest lucru este adevărat sau nu?
Îmi cer scuze în avans dacă e ceva în neregulă - Știu că ești obligat pentru a obține o mai bună.Luând această ocazie, vreau să arăt ei doar înflorește Hippo. Eu nu cred că au ceva să mă surprinde. Dar acest lucru atât de frumos, și cel mai important - are un miros plăcut de lumină, nu am putut crede la început că miroase-l.Sper că va fi util pentru cercetarea mea!

video: "Amarillis- Hippeastrum-2. Rădăcini - tăiere! Familie și sex - diferențele! Sfaturi on-line"

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

ProSadGuru.com
Casă Grădinărit Flori Plante Îngrijire Desen Animale Piese rețete Foto și video Miscelaneu